• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Hvala. Imam staru imt 407, ali motor joj je los, mozda bi mi isplatnije bilo da kupim nov dizelski motor za nju (kosta oko 350 eura) nego kosa za SS labina.
Njegova kosa ti je oko 1100KM bez tega,a da namontiras od gorenja mute negdje oko 500-600KM. Ovi korejski motori se postavljaju na tu tvoju kosilicu bez ikakvih prerada na kacenju. Ako nemas bas puno brdovitog terena moj ti je savijet da namontiras kosu na labina.Cuo sam da te imt kosilice imaju problema sa mjenjacem i vratilom
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Verujem da jos neko ima problem sa upravljanjem kad je prikolica natovarena vecim teretom, e zbog toga sam napravio ovo :icon_eyes:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Na trecoj slici se vidi kako treba da stoji, dolazi na donji deo vucnika, na njega se oslanja ruda i kroz sve to prolazi bolcn koji ih drzi na okupu. Jednostavno, jeftino i funkcionalno jer nema vise nadvlacenja sa rucicama upravljaca kad se vozi veci teret :(whew):
Ovo ti drug napravio nesto kao aksijalni lezaj na automobilima, dobra stvar.
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Imam jedno pitanje u vezi Labinke, prilikom vožnje nebitno u kojoj brzini i dali je kardan ukljucen povremeno zastajkuju kotači. Znaci stanu na pola sekunde i odmah krenu, sad se to sve češće događa i ide mina živce. Zanima me što je uzrok toga?
Inače ima tomosov motor
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Trebam kupiti Labin 8ks pa se dvoumim pošto sam prije imao Mutu sa 8ks Lombardinijem, a ovaj srećko što mi prodaje Labina kaže da je motor kinez. (usput, kultivator jr star tri godine i u ekstra je stanju). Šta raditi?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
platis mu labina po kineskoj ceni i mir. cena dole. sluzice i on samo dokle to niko nezna. za sadda se ipak i kineski ti motori nisu lose pokazali. a i ako ode verovatno ce ti pasovati nov dizel u originalu i opet teraj. nigde se vise neproizvodi kvalitet u to budi ubedjen. cenu mu spusti koliko god mozes i teraj. otplatice se brzo kad radi a ipak je to skoro novo
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Jest vica da ga 'oće dat' po kineskoj cijeni.
Traži za kultivator, frezu, kosu od 1270mm i plug razgrtač 1800 eura. Ne da ni centa niže.

Izgleda da, koliko ja shvatam, Labin u ove novije ubacuje samo kineze il' ja griješim? :icon_scratch: Muta sa Lombardinijem je bila zvijer. Motor je strava, znao sam sa sobom ponijeti kanister na njivu, frezam cijeli dan i potrošim rezervar i jedno dvije litre, a ostalo vratim.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cuj neznam sad posto je nov ali sa tim prikljuccima nije jaka cena. za tri gdine star po meni je to povoljno.samo freza i kosa vrede po meni oko 500eur bar po nasim cenama i to mnogo vise izrabljenim. po meni je to povoljno .znas li posto je nov mozda?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Po meni je to skupo,za te pare mozes naci imt509 ili starijeg velikog labina sa prikljuccima.Ti noviji nisu bas kvalitetno izradjeni,mnogo sui bolji stariji.U taj model se stavlja nekoliko motora,jedan benzinski i 2 dizel sa ili bez alnasera,a takav nov kosta oko 2000e+oko1000e ti prikljucci.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
cuj neznam sad posto je nov ali sa tim prikljuccima nije jaka cena. za tri gdine star po meni je to povoljno.samo freza i kosa vrede po meni oko 500eur bar po nasim cenama i to mnogo vise izrabljenim. po meni je to povoljno .znas li posto je nov mozda?

Kultivator je negdje kao i Muta u toj klasi (8ks dizel) 1900 eur, freza je 300 eur (600mm), kosa sa grebenom 600 eur, plugić oko 50 eur.

Da mu je motor Lombardinijev ne bi razmiščljao, al' kinez me već brine.

Po meni je to skupo,za te pare mozes naci imt509 ili starijeg velikog labina sa prikljuccima.Ti noviji nisu bas kvalitetno izradjeni,mnogo sui bolji stariji.U taj model se stavlja nekoliko motora,jedan benzinski i 2 dizel sa ili bez alnasera,a takav nov kosta oko 2000e+oko1000e ti prikljucci.

Sve stoji, al' nisam nešto za IMT 509. Preglomazan mi je. Koliko se sjećam on ti je negdje veličine Labina 14ks?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Imt 509 i veliki labin su priblizni.Ako neces te vece,mozes kupiti starijeg malog labina,imt507,malog goldonca ili nesto slicno sa italijanskim dizel motorom i svim prikljuccima za do 1000e,a taj kineski uopste nije los,dobro su se pokazali,samo moras paziti da nije neka kopija,ali ako je fabricki na labinu,onda je sigurni original.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Sumadinac, pa kakav je to kinez, a da nije kopija?:icon_weed:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel zna neko konačno zašto se labinac nakon rada zahuktava u ler gasu i kako to otkloniti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jel zna neko konačno zašto se labinac nakon rada zahuktava u ler gasu i kako to otkloniti?

Mogu biti 3 stvari,fergazer pun smeca pa plovak ne radi kak treba,istrosena dizna,ili je nesto u sklopu centrfugalnog gasa opruge,necistoca prasina masnoca.
Jesi nedavno nesto radio na motoru?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Imam jedno pitanje u vezi Labinke, prilikom vožnje nebitno u kojoj brzini i dali je kardan ukljucen povremeno zastajkuju kotači. Znaci stanu na pola sekunde i odmah krenu, sad se to sve češće događa i ide mina živce. Zanima me što je uzrok toga?
Inače ima tomosov motor

Stvarno niko nezna??
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mogu biti 3 stvari,fergazer pun smeca pa plovak ne radi kak treba,istrosena dizna,ili je nesto u sklopu centrfugalnog gasa opruge,necistoca prasina masnoca.
Jesi nedavno nesto radio na motoru?


ja nemam vergasera,izvadio ga :cool2:
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ustvari to je korejski motor,marke kipor,prvo se radio u italiji,pa sad u koreji,ali su u medjuvremenu kinezi poceli da rade kopiju tog korejskog,taj kineski je jeftiniji ali je dosta losiji,a original korejski se dosta dobro pokazo,imaju ga neki nasi clanovi na svojim motokultivatorima.Evo kako izgleda original koreanac http://www.kupujemprodajem.com/Dizel-motor-Kipor-5823373-oglas.htm?filter_id=22151573

Pa valjda Labin stavlja orginal Koreance na svoje mašine ako više ne radi sa Lombardinijem?
Kinez bi mog'o biti ako neko mijenja motor pa kupi jeftiniji, al' ako ništa na mašini nije dirano onda je valjda na njoj Koreanac?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Jest vica da ga 'oće dat' po kineskoj cijeni.
Traži za kultivator, frezu, kosu od 1270mm i plug razgrtač 1800 eura. Ne da ni centa niže.

Izgleda da, koliko ja shvatam, Labin u ove novije ubacuje samo kineze il' ja griješim? :icon_scratch: Muta sa Lombardinijem je bila zvijer. Motor je strava, znao sam sa sobom ponijeti kanister na njivu, frezam cijeli dan i potrošim rezervar i jedno dvije litre, a ostalo vratim.

realno gledano to je malo poskupo. moj komsija 14-ku sa svim tim prikljuccima platio 4200 KM sto ti je negdje oko 2150 eura, star tri godine, lombardini motor.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Stvarno niko nezna??
kakvo si postavio pitanje neznam ko bi odgovorio. labinka a tomosov motor. prvi put cujem za to .daj objasni lepo koji model i sliku bar da vidimo sta je to.nesto ti je verovatno oko diferencijala ali to se mora cuti da drobka ili kvrcka. ili sa kvacilom kvar u sta manje sumnjam.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
jel zna neko konačno zašto se labinac nakon rada zahuktava u ler gasu i kako to otkloniti?

kod mene na hondi se to dešavalo, plus što je teže palila vruča, ispušni ventil nije imao zazora, vjerovatno sam ju nekad preopteretio, možda je i kod tebe tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh