• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa zbuniliste me jer mi je neko rekao da taj motor na mom traktoru ima 10ks slike sam stavljao par stranica nazad na motoru pise dmb pdm valjda je to onaj od 350 kubika
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam ni ja siguran jer ti je hodor napisao da je to 10ks. ima i jedna i druga verzija dmb motora ali ja mislim da je tvoj 12,5 kao i lombardini motor italijan. dmb je malo drugacije izgledao od 10ks. drugaciji u deklovima prednjim a i on se ugradjivao u super specijal. tako je bar sto sam ja vidjao od super specijala .
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
nisam ni ja siguran jer ti je hodor napisao da je to 10ks. ima i jedna i druga verzija dmb motora ali ja mislim da je tvoj 12,5 kao i lombardini motor italijan. dmb je malo drugacije izgledao od 10ks. drugaciji u deklovima prednjim a i on se ugradjivao u super specijal. tako je bar sto sam ja vidjao od super specijala .

Imaju 2 verzije dmb motora lda 450(9.2kw)i lda515.Lda 450 se ugradjivao na imt509 i starije modele labina,a 515 se ugradjuje u nove labine(green)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jesi vidjao sumadinac u super specijalu manji onaj od 10ks dmb motor. ja sam video par komada ali su drugaciji deklovi i crne boje.cisto su malo etvrtasti oko zamajca nisu zaobljeni. kao na dmb pumpama za vodu. i takve sam video da se ugradjuju ali manja serija verovatno.vecinom su lda 450
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
jesi vidjao sumadinac u super specijalu manji onaj od 10ks dmb motor. ja sam video par komada ali su drugaciji deklovi i crne boje.cisto su malo etvrtasti oko zamajca nisu zaobljeni. kao na dmb pumpama za vodu. i takve sam video da se ugradjuju ali manja serija verovatno.vecinom su lda 450

Neki lda 515 su ctvrtasti oko zamajca,ima taki moj komsija na becesovki(kosacica bcs),on je taj motor kupio nov pre par godina.A na velikom labinu nisam vidjo taki,ustvari video sam jednog na oglasima,ali je imo nov motor.Nego znas li ko je proizvodjac dizel motora sto su ugradjivani fabricki na malog labina,taj od deset konja,cetvrtast oko zamajca,samo znam da ima oznaku 530.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Taj mali ld 530 ima 360ccm i oko 8 ks pri 3600o/min. U originalu ga proizvodi lombardini, postoji i nova verzija oznake 6ld360. Njega isto ga po licenci proizvodi FMM kao i ove veće od 10 i 12.5ks. Ja nisam nikad vidio LDA 450(10ks) a da nije imao okrugle limove
http://www.dmbfmm.co.rs/Programi%20motori.htm.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
postoji mogucnost da su i menjani a mozda bude cak ugradjivan i ovaj 6LD 360 . znam da mu pise 10ks u saobracajnoj a sad sam gledo moze biti da je tad upisivano po sae normama. mislim da je taj motor i u malom labinu. ovaj 6LD 360 je sa takvim deklovima i ima nekoliko varijanti u sta se ugradjivao . mislim da su razlike u izlazu i obliku radilice za koju je namenu. na pumpama znam da je isti samo su radilice drugacije na izlazu
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa cekajte...svi motori od 450 kubika bilo da su lombardini bilo da su dmb su 12ks jesam li u pravu ili sam vas pogresno razumjeo?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Po novoj normi(realnijoj) ima 10ks...imaš gore link
A lda 515 je u novim oznakama serija 3, odnosno ovo: tako da 450 nemože imati 12ks nikako
http://www.lombardini.hr/diesel-motori/3ld510.php


Stara serija 500, odnosno serija 6 ima raspone od 262, 320, 360, 400, 435ccm dakle od 4,5 do 10ks.
Ima verzija sa vertikalnom radilicom i verzija sa izvodom vratila preko bregaste. A izvoda radilica ima čitav niz. Serijski filtar ulja, zupčasta pumpa, klizni i valjkasti ležajevi na strani izvoda radilice, sve u svemu, dobar motor.
http://www.lombardini.hr/diesel-motori/6LD360.php
 
Posljednje uređivanje:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
E sad imam jedno jako delikatesno pitanje :)

Uglavnom...imam taj labinprogres super specijal kultivator. i imam za njega 2 tipa rucki one male kojima se brzinje saltaju slicno kao kod automobila i imam one velike sto se mogu okretati pa da npr kosis sa traktorom.


E sad... na obje rucke imam jedan mjerac ulja. Jako zanimljiva stvar...danas sam mijenjao ulje u mjenjacu. otvorim prospem svo ulje. zatvorim natocim 3 litra 90ke koliko ide po manuallu. zavrnem mjerac do kraja kad ono ulje tek dohvata sipku znaci bude ispod minimuma.

E sad...da li je moguce da u taj moj traktor ide malo vise od 3 litra ulja ili mozda ta 2 tipa rucki imaju 2 razlicita mjeraca pa je kod malih rucki koje se ne mogu zakretati mjerac kraci a kod ovih drugih sto se mogu okretati da je mjerac duzi?

Jel ima iko od vas ta 2 tipa rucki ako ima bio bih jako zahvalan da skokne do garaze pa izmjeri te mjerace i na jednim i na drugim ruckama pa mi kaze jesu li iste duzine?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
E sad imam jedno jako delikatesno pitanje :)

Uglavnom...imam taj labinprogres super specijal kultivator. i imam za njega 2 tipa rucki one male kojima se brzinje saltaju slicno kao kod automobila i imam one velike sto se mogu okretati pa da npr kosis sa traktorom.


E sad... na obje rucke imam jedan mjerac ulja. Jako zanimljiva stvar...danas sam mijenjao ulje u mjenjacu. otvorim prospem svo ulje. zatvorim natocim 3 litra 90ke koliko ide po manuallu. zavrnem mjerac do kraja kad ono ulje tek dohvata sipku znaci bude ispod minimuma.

E sad...da li je moguce da u taj moj traktor ide malo vise od 3 litra ulja ili mozda ta 2 tipa rucki imaju 2 razlicita mjeraca pa je kod malih rucki koje se ne mogu zakretati mjerac kraci a kod ovih drugih sto se mogu okretati da je mjerac duzi?

Jel ima iko od vas ta 2 tipa rucki ako ima bio bih jako zahvalan da skokne do garaze pa izmjeri te mjerace i na jednim i na drugim ruckama pa mi kaze jesu li iste duzine?
drug kako mijenjas rucke,je li skidas poklopac mjenjaca
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa koliko ja znam poklopci kod tih rucaka su razliciti tj. imam poklopac i na jednim i na drugim ruckama ali samo jedan mjerac imam

sto to pitas?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
pa koliko ja znam poklopci kod tih rucaka su razliciti tj. imam poklopac i na jednim i na drugim ruckama ali samo jedan mjerac imam

sto to pitas?
vjerovatno ti onda ne odgovara taj mjerac za taj poklopac. ja imam mtk sa okretnim ruckama i ide 3l ulja u mijenjac tako da ne moras nista da brines ima ga dovoljno. svi modeli imaju isti mijenjac samo je razlika u poklopcu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
jel ti tesko nekad izmjeriti duzinu tog mjeraca ?

nije mi tesko izmjeriti,samo ja sada nisam blizu masine, pa cu vidjeti da uhvatim nekog od svojih da ga izvrnu i izmjere pa ti javim. slobodno ti radi sa njim ima on dovoljno ulja
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
ovako da pitam jednu stvar koja mi nikako nije jasna

naime mjenjao sam ulje u motoru i tada sam ocistio zracni filter komplet i stavio novo ulje i u njega
i sad nakon mozda cca 3 sata rada sam otvorio zracni filter i gledam ulje a ono unutra
crno i gusto
dali je to normalno
po tome ispada da bi ga se mjenjalo svakih par sati ili to jednostavno tako mora bit?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
@Donfeng ma to ako nekad stignes izmjeri pa mi javi a ako ne stignes jbg nema veze.

I kad smo vec kod tog filtera znam da sam negjde to pitao ali sam opet zaboravio stigle godine stas :)

U uljni filter labinprogresa super specijala koliko se sipa ulja kad se u onu dole kanticu stavi onaj mrezasti metalni filter u sredini je cijev koja pri dnu ima par malih rupica. jel se sipa ispod tih rupica ili da budu prekrivene ili kako vec?
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
ulja u filter ide do oznake, na bočnoj stjenci je crta do koje ide ulja
meni je mondial (motor lombardini 520) al mislim da je ista stvar i kod SS

meni je prekrilo rupice te dolje
samo eto nikako mi nije jasno da je tako brzo ulje se zaprljalo :S
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ma nemam ja te vrazje oznake da imam lako bi valjda se izderala s godinama :)


A tebi mozda ne dihtuje usisni ventil kako treba pa izbacuje sagorjele gasove nazad prilikom radnog takta...mada nadam se da je nesta bezazlenije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh