• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Eno ima snimak na prethodnoj stranici, ne klima bas ventil nego ona klackalica sto ga otvara zatvara...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Postelah ventile, heboga pas ja sam mislio da je to neka svemirska nauka a sveukupno mi je trebalo 15 minuta ukljucujuci trazenje imbusa odvrtanje poklopca stelovanje zavrtanje :)

E sad...koliko sam ja to dobro uradio to ce se vec pokazati prvom prilikom kad se traktor zagrije,,,sad za sad zvuci ok na hladno, pali, ne trokira ni kad se doda jaci gas...javicu razultate sta i kako je bilo kad budem negdje duzu turu radio...


Elem ima samo jedna stvara koja je otsla aus vinkl a to su zileti,,,2 zileta koja sam ja imao su 0.15 makar tako moj subler kaze pa sam stavio tri i dobio otprilike 0.22 0.23 na toliko sam nastelovao oba ventila...drugacije ne moze dok ne kupim sebi nove mjerne listice.


Eto pozdrav i hvala svima na pomoci
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moguce da su tanji jer sad sve su tanji i tanji.pre su merili od 0.10 do 0.12mm a sad skoro dva toliko.i ja sam ih koristio za stelovanje ventila ali ne umesto spijuna nego za nesto drugo. ali to su vec cake
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e ta caka je i mene kostala .moje aute jos niko nije radio sem mene i to nista oko njih. sto se njih tice sve zasad radim sta god im ustreba a malo sam ih imao. blizu 60 kom verovali ili ne.ta caka je u vezi stelovanja ventila na zastavi .nekad nije bilo plocica svih dimenzija za pronaci a potrefi se i fiat motor koji ima dosta deblje . e tu zilet odradi posao
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pozdrav! danas nakon frezanja, zaglavila mi je ručica mjenjača. radi samo u lijevom polju (brze-spore). mogu samo birati brzo ili sporo naprijed, ne mogu prebaciti u desnu stranu da bira stupanj prijenosa. riječ je o starom SS sa fiksnim upravljačem (bez invertera). Dal ima neka caka, il treba skidat sve gore?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,753
To se zna dešavati. Probaj više puta sa laganim osijećajnim (pokretima) napred- nazad da skužiš di je zapelo, a onda (ili nisi sasvim izbacio iz jedne opcije, i djelomično ubacio u drugu opcije i tu je negdje zapelo):icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
od kada SS ima inverter ? , odnosno kaj je to ?

Poderala se poluga biača brzina i pločica vodilica , tojest nije se poderala nego ju je pojela korozija od kondenzacije .
Riješenje , skinuti poklopac i zamjeniti potrošene dijelove .
Može se reparirati nadovarivanjem i tak , ovisi koliko si spretan s tim alatom .

Prva pomoč je da primiš birač brzine , navlačiš ga prema gore ..u smjeru njegove osi i vratiš ga u brzinu iz kojo si bio prije problema .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,154
upravo tako,kroner se potrošio,nađi novi i promjeni,nije skup ali nije ni dobro obrađen pa neće ići baš lako
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma kontaš, mislio sam na okretne ručke. Vidis, vidis, pa to je već netko ovdje imao. Ima skica sa dimenzijama. Idem probat odglavit.
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Meni se to dešavalo tri puta doduše na goldoniju isto nema okretne ručke ostane mi u brzini i samo mogu mjenjati spore/brze a brzinu ne dva puta u drugoj sporoj i jednom u rikvercu.
Trebaš skinuti ručke iz onoga kruga odvrnuti polugu što mjenjaš brzine,onda tri šarafa i sve izvaditi polugu birač brzina i sve što ide.Onda samo oba mjenjača s većim šarafcigerom staviš u ler ponovo sklopiš i to je to bar je u mene sva tri puta bilo tako nisam nikada majstoru nosio iako mi možda ne bi bilo loše navariti na polugu birača

e ovako je kod mene ne znam jeli u tebe znači sve skineš do ovoga i onda oba u ler staviš da ti poluga birača može doći i onda opet sve sklopi i vidi radi li prvo ubaciš spore brze pa onda brzine kad sklopiš meni je svaki put zaskočio mjenjač kad sam iz sporih u brze ubacivao neznam je li kod tebe takav slučaj
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Jest, takav je. Ma nemam pojma kad se desilo. Garant iz spore, kad sam zavrsio frezanje, pa krenuo iz basce. Ma netko je stavio skicu sta sve treba doradit i šta obradit.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A ljudi kad smo vec kod rucki...okretne rucke na labinu...ka dobiju lufta lijevo desno, morel se to sanirati u sta se tu zapravo pojede?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Eto gac, rastavio gornji dio, izvadio birač, izbacio u ler i zaključio da bi bio red da ove bočne vilice zamijenim na proljeće... baš su se potrošile i izobličile... hvala svima!
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ma slabo je svjetlo bilo, kiša... kad budem rastavljao sve, radi čišćenja, bit ce fotki ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,753
Meni bi trebao jedan takav di se brzine teško šaltaju (ali ne zbog toga što je nov !!!!!):cool2:
 
Na vrh