• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Six

Novi član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
3
Pozdrav svima. Zovem se Marino Siketić, iz Kutine sam. Kupio sam prošle godine motokultivator sa priključcima, prvenstveno zbog košnje trave. Motokultivator je Goldoni, sa diesel mašinom 520. Kod košnje sam sa malčerom zapeo za granu u travi, i zbog neiskustva se spalilo kvačilo. Kvačilo i oprugu sam zamjenio. Sad u najsporijoj brzini radi normalno. Problem su više brzine, kada uđem u travu, izgubi snagu. Bijeli dim ide iz auspuha, trokira i nema snage. Može li mi netko pomoći u vezi ovog problema, jer prvi servis mi nije blizu.
 

Prilozi

  • IMG_20200509_162146_1.jpg
    IMG_20200509_162146_1.jpg
    97.4 KB · Pregleda: 20

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
318
jednocilindrični dizel motor Lombardini 6LD 325 / DMB LDA 520 (6-8KS, 325 ccm)?!

Pa za malčiranje trave kad se uđe u gustu travu treba povećati ručno gas prema datim situacijama u odgovarajućem prenosnom odnosu pa makar i da je nasporija brzina zbog najvećeg obrtnog momenta tj. drugim rečima što je viša brzina sve je manji obrtni moment i ne može se malčirati trava sa ler gasom sa ovakvom mašinom snage od samo 6-8 KS pri najsporijoj brzini. I sami kažete da ne može motor raditi na prvoj višoj brzini od najsporije.

Lično kad kosim travu sa jačim dizel motorom od 12 KS tj. SUPER SPECIJALOM, UVEK dam ručno veći gas u odgovarajućoj brzini inače bi mi se ugasio motor.
 
Posljednje uređivanje:

Six

Novi član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
3
Pozdrav Draza. Kao što sam napisao u najsporijoj brzini radi dobro. Naravno da dodam gas kad je gušća trava. Problem je u višim brzinama. Kad se dogodi jače opterečenje u guščoj travi, krene trokirat i raditi kilavo. Stisnem kvačilo, a ona nastavi raditi kilavo, dodam gas, i dalje isto. Danas sam skinuo oklop i primjetio da na gornjem dijelu oko lajtunga, dizne, i povrata pušta gorivo. Možda zbog toga ne radi kako treba,?
 

Six

Novi član
Tu od
22 Tra 2021
Poruka
3
Pozdrav. Isprike za kašnjenje. Promjenio sam oba crijeva od povrata, stavio nove bakrene brtve na spojeve crijeva, i na diznu. Upalim stroj, a on i dalje baca gorivo,. Skužio sam da curi iz dosjeda na dizni. U međuvremenu sam dobio broj od jednog majstora, koji mi je reparirao diznu, jer je stara propišala. Majstor ima uređaj za ispitivanje dizni. Stavio je novi element i podesio diznu . Danas sam ponovo montirao diznu, i nisam riješio problem, freza i dalje nema snage kad u višoj brzini uđem u travu. U međuvrevemnu sam promjenio ulje, stavio sam 1 l, i opet isto. Ima li netko savjet što bi moglo biti. Danas sam otvorio čep od ulja, dok je radila, i iz mašine jako puše, jeli to normalno, ili je negdje probio neki dihtung?
 

Stipe Mavor

Novi član
Tu od
30 Tra 2021
Poruka
2
Vlasnik sam motokultivatora Labinprogres Superspecijal 14 KS sa original kardanskom prikolicom PP-1500 S1. Dimenzija guma 5 x 15". Prošle jeseni dosta istrošene gume sa prikolice prebacio sam naprijed na kultivator, a na prikolicu sam montirao nove gume istih dimenzija. Primjećujem da je od tada upravljanje ručkama otežano. Dali je uzrok u nejednakoj istrošenosti guma ili nešto drugo. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Da. Uvijek je bolje da se prednje brže vrte, odnosno da su veće.
 

Stipe Mavor

Novi član
Tu od
30 Tra 2021
Poruka
2
Hvala, to sam i pretpostavljao, zamjeniti ću prednje gume novim. LP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma da taj problem se nikad nece u potpunosti rijesit jer nema srednjeg difa tako da prikolica uvijek malo gura mtk...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Pozdrav. Isprike za kašnjenje. Promjenio sam oba crijeva od povrata, stavio nove bakrene brtve na spojeve crijeva, i na diznu. Upalim stroj, a on i dalje baca gorivo,. Skužio sam da curi iz dosjeda na dizni. U međuvremenu sam dobio broj od jednog majstora, koji mi je reparirao diznu, jer je stara propišala. Majstor ima uređaj za ispitivanje dizni. Stavio je novi element i podesio diznu . Danas sam ponovo montirao diznu, i nisam riješio problem, freza i dalje nema snage kad u višoj brzini uđem u travu. U međuvrevemnu sam promjenio ulje, stavio sam 1 l, i opet isto. Ima li netko savjet što bi moglo biti. Danas sam otvorio čep od ulja, dok je radila, i iz mašine jako puše, jeli to normalno, ili je negdje probio neki dihtung?
Po opisanome taj motor je u banani, potrošene karike i kompresija ide u karter! I ono najvažnije taj motor ima 7,28 KS. Znači da je preslab za pogoniti taj malčer!

Vlasnik sam motokultivatora Labinprogres Superspecijal 14 KS sa original kardanskom prikolicom PP-1500 S1. Dimenzija guma 5 x 15". Prošle jeseni dosta istrošene gume sa prikolice prebacio sam naprijed na kultivator, a na prikolicu sam montirao nove gume istih dimenzija. Primjećujem da je od tada upravljanje ručkama otežano. Dali je uzrok u nejednakoj istrošenosti guma ili nešto drugo. Hvala.
Kako to da su gume na prikolici potrošene (puno više) od prednjih guma?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav svima :)

Labin 14 konja,2008 godište, green (onaj zeleni) , kapa mu ulje na dnu ventilatora kroz onu rupicu i to svakih 11- 12 sekundi po jedna kap. Inače motokultivator nije previše korišten otprilike 50-70 radnih sati godišnje, redovito mjenjano ulje, korišten po PS-u (što se kaže, ono po pravilima, koliko je god moguće) npr. kardanska prikolica kojoj je nosivost 1000kg nije nikad natovarena ni 500kg. Znači na ventilatoru tamo gdje se pali sa gurtlom (moj ima akumulator pali se na ključ ali da bolje objasnim gdje točno) pa na kućištu ventilatora koje je odmah uz motor, dole ima točno na sredini jedna rupica -tvornička fi cca. 5 mm i tuda kapa ulje , kap po kap svakih 11 sekundi jedna.
Molim znalce sa ovoga foruma ako znaju da kažu o čemu bi se to moglo raditi i gdje (ili ko ) bi to mogao popraviti ...znam da neki od vas rade i popravke iz prijašnjih prijepiski pa evo ako neko ima vremena da to popravi, pošteno bi platio po dogovoru.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Dopuna gore postavljenog pitanja i tj. stanja.....
Kapanje nakon sat-dva uspori i kapa po jedna kap na 8 minuta...... za 20 sati količina iskapanog ulja nije veća od možda stotog dijela decilitra. Usput, zna li netko nekog dobrog majstora koji se bavi i labin progres motokultivatorima ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Lokacija je?
Imaš u Zagrebu Agro dom. Imaju servis negdje na Jazbini iza Nove bolnice...
Vjerojatno semering na radilici lagano pušta, ak se ne cijedi negdje iznad.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Sličnu situaciju sam imao, opisano u temi motokultivator labin progres post br. 5140.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Lokacija je?
Imaš u Zagrebu Agro dom. Imaju servis negdje na Jazbini iza Nove bolnice...
Vjerojatno semering na radilici lagano pušta, ak se ne cijedi negdje iznad.
Karlovac lokacija. Hvala na informacijama samo prošle godine mi je otišao bio mali šarafić u rotacionoj kosi i ovlašteni servis je za to tražio oko 3000 -3500 kuna bez prijevoza tamo i nazad (kad se nije znalo šta je),pronašao sam taj šraf (razgledao na sve strane i takoreć polu-slučajno to pronašao jer sam očekivao tko zna kakav kompliciran kvar kad su iz Istre iz ovlaštenog servisa na upit koliko košta rekli otprilike 3000-3500 kuna) i sam zamijenio ,on je koštao ispod 20 kuna. Tako da sam dosta skeptičan u vezi Agrodoma i servisa jer cijene u specijaliziranim servisima su zaista astronomske (a gdje još i platit prijevoz tamo i nazad - ispada da je bolje kupit novi stroj). Više sam mislio ako neko od forumaša zna...npr. prije je nick name "Puknuti" govorio da zna popraviti puno toga ... Uglavnom hvala još jednom ,imam i to u vidu ako ne ispadne šta efikasnije ....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Po meni je najbolje otići nekome "fušaru"
Jer onda si siguran da bu posel napravljen kak treba, ovlašteni servis nije za to.
Njima je samo bitno da ti novce uzmeju i baš njih briga za sve.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
U MNOGIM ovlaštenim servisima (za aute pričam jer u to se razumijem dobro, u poljoprivredne strojeve se ne razumijem ni približno dovoljno) diljem Hrvatske i zemalja regije rade mnogi mladi majstori koji naspram jako dobrih majstora koje vi nazivate fušarima vjerujte POJMA NEMAJU oni znaju promijeniti čitav dio - i naplatiti (te uglavnom se jako trude da imaju broj od ovih "fušara" ako im šta zapne da mogu priupitat),ne znaju popraviti često ni najmanju sitnicu - već ugrade čitav nov sklop, a onda ide Cijena X 5 nego što je realno. Npr. kupovina dijelova u Tokića i u ovlaštenim servisima...Tokić ima izvrsne dijelove u principu duplo ili troduplo bolje, po mom priličnom iskustvu, od dijelova ovlaštenih servisa (sem Mercedesa). Uglavnom, da baš tako misle da su pametni i naplaćuju previše, a to vrijeđa inteligenciju svakog tko je bar prosječno pametan......radije onda kupiš novi nego da te popravak sitnice dođe kao trećina ili četvrtina cijene novog stroja. Zato, ja tražim te fušare kako vi kažete ili prave majstore kako bi ja rekao .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja ti zbilja ne bi znao koga preporučiti od majstora u našoj županiji
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
E kad se vec prica i ja imam problem pred par dana mi je ostao u brzini, mogu mjenjat brze spore ali ostao je u 2. brzini, sta da radim nakon sta rastavim, mislim da nisam jedini sa tim problemom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh