• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Re: Samogradnja kardanske prikolice za Labinprogres 14 KS

Forumaši ako netko ima crtež mjenjača greena neka ga objavi bio bih zahvalan
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo jedne ideje za razradu .
svi znamo kakve su sranje kočnice za specijalu
svi znamo da bez kočnica nema pregovora o tome da se zaustavi na kosini
ideja je ovakva :
ovo sve kaj sad ima od kočnica se skida , pojas , bubanj nosač sali kod pojasa .
ručica za upravljanje može ostati .
radi se anker ploča koja može prejahati proširivač .
Pričvrsti se tamo iza gdje se može pričvrstiti jer nema baš puno izbora .
doboš se montira između proširivača i kotača ..čista klasika
ekscentar , pakne , federi kao na svakim doboš kočnicama .
ha?


vaš velečasni
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ha ne znam ***** li ga umene stane ko ukopan kad radim oranje frezanje kosenje....bilo kakva strmina staje. ALi su pakne dobre i neistroseni oni dobosi.

E sad...prikolicu punu nemoze zaustaviti...ali tu su kocnice na istoj...


Mada svidja mi se ideja...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Puknuti mozda ne bi bilo lose da se prosirivaci skroz zatvore u nekakvu trubu jer se na njih svakako namotavaju svakorazni jadi. Na tu trubu montiras plocu za pakne,a dobos kacis na prosirivac. Nosace za trube mozes da sarafas za one sarafe rucki i ides ispod mjenjaca i ispod ih vezes jedan za drugi. Jbg sad se ne mogu sjetiti ima li se gdje ispod vezati za mjenjac.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ispod nema ništa ..imaš iza gdje je šerafe priključki i osovinica gdje je sad uporište pojasa kočnice ..eventualno gore gdje se oslanja bužir sajle .

Kad bi to sve povezao izgledalo bi kao oklopljen .
Moram se potruditi ovo prolječe da završim diferencijal s diskovima pa možda i naprijed uleti plivajuči disk ..to bi se moglo elegantnije riješiti ako moj sistem proradi kak je zamišljeno .

vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Bio je to samo skromni prijedlog.

Ja sam preradio ladin dif na stojadinove tromble i sada ceka da ga postavim na prikolicu ali kada ce to biti.....

Imao sam i diskove ali mi je stoka negdje raznijela klijesta tako da sam ih mogao samo macku o rep okaciti.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ako ti nije problem poslikaj to kada budes radio da vidim samo kako si planirao prenjeti pritisak sa noge na disk...ako ti nije tesko....samo me rjesenje interesuje...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Napravio sam koplet nova klješa od čelika i guram imitaciju klipa preko ekcentra .
Kažem još nije bilo pod teretom ali pod prstima djeluje obečavajuče.
Slika ima na mojem forumu .


vaš velečasni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
entrada , agro dom , voger i još desetke trgovina kojih se sad ne mogu sjetiti

vaš velečasni
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Koji je motokultivator najbolji , najkvalitetniji i najizdržljiviji u najvećoj kategoriji od 14 ks dali goldoni ili neki drugi, novi me zanima ne polovni
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Želim kupiti dizel naravno, nešto gledam goldonije nove 14 ks, a imaju čak i modele od 15 ks 2 cilindra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,942
Za te novce kupi rabljenog Yanmara, Kubotu, Isekija, pa se buš vozil, a ne hodal.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
razmišljao sam i o tome ali ti traktori su sa dalekog japana jesu oni kvalitetni al nemaš za njih u blizini rezervnog dijela niti ništa pri ruci ako ode nešto iznenada a za te novce mogu kupit yanmar 1980 godište, novo je ipak novo, imam malo plastenika za sebe i bavim se eko uzgojem jagoda pod slamom tako da bi svake druge godine radio malo više u malčiranju preoravanju i frezanju jagodinjaka mislim da bi za to bio dobar ipak je to mrcina preko 200 kg
 

Valjevac

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
6
Postovani clanovi foruma,
unapred se izvinjavam ako se odgovor na moje pitanje vec nalazi negde na forumu, ja sam se trudio da sve detaljno procitam ali nisam uspeo naci, naime radi se o sledecem. U nasledstvo sam dobio motokultivator Labin od 8KS, benzinac, koji je zbog problema sa paljenjem (sto sam procitao na forumu svima boljka) vise stajao nego radio, tako da je u dosta ocuvanom stanju. Kako sam na ovom polju apsolutni pocetnik molim Vas za razumevanje ako napravim neku gresku u objasnjavanju. Pre par dana sam u prodavnici kupio modul elektronskog paljenja za navedeni motokultivator firme "Motorco" iz Horgosa. Prodavac mi je objasnio da platinsku dugmad skinem, zicu sa bobine povezem na eletroniku koju prisrafim negde na masu jer se na elektronici ujedno nalazi i dugme za gasenje i to je to... Sve je to lepo zvucalo u prici, kada sam sve uradio po navedenim uputstvima, varnice na svecici nije bilo ni u snu. iz tog razloga molim nekog od clanova ko je imao iskustva sa zamenom platinskih dugmadi elektronikom da mi objasni na koji nacin pravilno da je postavim, ili ako se pak to negde na forumu objasnjavalo da me uputi gde, kako bih mogao procitati. Unapred zahvalan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovak kad ugradujes nove platine idu u svoje leziste stezu se sa jednim ili dva vijka i na jednom vijku se stelaju.
Vratilo na koje naljeze peraja platine ima brijeg i kad taj brijeg otvori platinu mora biti otvorena oko 0.5-0.6mm tako ju postelas i da mora otvorit platima kad je klip u gmt.
 

Najnoviji postovi

Na vrh