• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Pa i ne treba ali ako treba možeš i to napraviti, zašto ne!
Ali bi se moglo naći neku kutiju volana i složiti da to bude bolje nego sa ručkama se natezati.:icon_super:
 

blackdragonstory

Novi član
Tu od
15 Lis 2017
Poruka
11
Bok,imamo frezu od lombardina tip 530.
Dosada je godinama uvijek radila a i nismo previše sa njom radili.
Zadnjih par godina smo još manje i lani je počela zezati.
Radila je sve super i onda je odjednom počela gubiti gas.
Ako se ne varam na mjestu bez davanja gasa je radila.
Msm da je nikada nisu čuvali tj. servisirali.
Jel moguće da su samo filtri za promijeniti ili je nešto drugo?
Gdje joj stoji svećica?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako ti neznaš i ne vidiš gdje je svječica.... bojim se da bi bilo bolje da to nekom platiš da napravi posteni servis jer ako se zakopaš u to nisi ju osposbil do idučeg prolječa.

Oprosti, ali ja tak mislim.
 

blackdragonstory

Novi član
Tu od
15 Lis 2017
Poruka
11
Da, najlakše je odustat prije nego si i počeo.
Pa kako će čovjek naučiti ako ne proba i ako ne pogriješi?
Dosad sam sve što sam htio popraviti to i napravio i jedino što me može spriječiti je recimo da nemam neki specifican alat.
Recimo na autu mi se vijak od kartera zeznuo i trebalo je ovisno o tipu kartera napraviti malo veću rupu i urezati nove navoje ili navariti novu maticu na njega.
Pošto nisam imao potrebne alate pa sam dao majstoru koji je predložio da ga zamijeni i naravno masno naplatio rad.


Zato evo ako znaš odgovore na moja pitanja napiši,objasni možda nije veliki kvar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

blackdragonstory

Novi član
Tu od
15 Lis 2017
Poruka
11
Vidiš, sada kada malo razmislim ako se ne varam stavljali smo dizel u nju pa ni ne bi trebala.
Ideja da bih preko svećice mogao izbaciti potencijalne probleme mi je pala nakon čitanja komentara na ovoj stranici kvar na frezi MTD
To sam citao prije nego sam otisao do nje i pogledao kako se uopce zove jer sam mislio da je sve to tu negdje isti k.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

blackdragonstory

Novi član
Tu od
15 Lis 2017
Poruka
11
Nisam shvatio dal je poanta da ću sve zeznuti ako probam sam ili da je majstor zaradio pare samo da ja ne znam cijeniti njegov rad.
Da imam sve alate i dizalicu za auto/rupu ne bi uopće bio problem recimo zamijeniti karter,a majstor ima još lakši posao jer već ima iskustva.
Uglavnom jbg tako je to većinom ljudi misle da ih je meho oderao.
Dosad doslovno svaki puta kada sam bio kod mehe morao samo ubrzo nazad jer je bio neki drugi kvar,ali eto blizu mi je pa idem kod njega :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Tak je, i jedno i drugo....

Veliš da imaš.... da baba ima jaja bila bi muško..... ja osobno sam bez grabe i dizalice čuda napravil. Ako nejde drugačije ja motor izvadim da ne lezim....

Ma gle, čim ti naftu točiš a svječicu tražiš.... kreni od goriva, vidi dali baca naftu na dizu, zamjeni filter goriva, očisti filter zraka....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
A gledaj to ovako, ako točiš naftu, nađi svjećicu, odšarafi je i vidi da li curka gorivo !

Ili ipak da ne diraš ništa!
 

blackdragonstory

Novi član
Tu od
15 Lis 2017
Poruka
11
Tak je, i jedno i drugo....

Veliš da imaš.... da baba ima jaja bila bi muško..... ja osobno sam bez grabe i dizalice čuda napravil. Ako nejde drugačije ja motor izvadim da ne lezim....

Ma gle, čim ti naftu točiš a svječicu tražiš.... kreni od goriva, vidi dali baca naftu na dizu, zamjeni filter goriva, očisti filter zraka....
Samo zato jer nisam bio upoznat sa frezama mislio sam da imaju samo benzinske motore sto znaci da imaju svećicu.
I sada se tu neki prave pametni jer eto nisam odmah povezao dva i dva što je bilo čisto zbog neimanja informacija i mutnih memorija :D
Uglavnom dosad kako sam rekao sve što sam mogao sam si sam napravio iako su mi uvijek bili komentari tipa daj mehanicaru,daj u servis itd. kada sam se raspitivao.
Nikako mi nije jasno kako neki ovdje zamišljaju da netko nešto novo nauči bez da postavlja pitanja.
U planu mi je bilo provjeriti filtere bio dizel ili benzinac.
 
Na vrh