• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Imam problem sa Labin Progres 1985 godina 14 ks sa okretljivim ruckama,imam njegovu originalnu prikolicu iz 1985 Novo kupljeno tih godina,kada vozim teret(drva) niz brdo oce da izbaci iz brzine,ono ne izbacuje iz rucaka samo izbaci i kad se zaustavim sisnem kvacilo i pustim on krene i tako mi se ponavlja da li se moze popraviti??
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Mirso,

pročitaj poslednji post na strani 62, broj posta 1240.

Prema tome, pravac ka ovlašćenom serviseru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ako si vičan mehanici, potraži negdje oko sredine teme, jer je bilo govora oko takvih problema i načina njihova rješavanja .
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Mirso,

pročitaj poslednji post na strani 62, broj posta 1240.

Prema tome, pravac ka ovlašćenom serviseru.

Ima tu jedan problem,ja ne mogu otici do ovlascenog servisa jer je to pre daleko ja zivim na selu i najblizi grad je 30 km dalje tako da do ovlascenog servisa ne moze da se dodje sa mtk u gepeku/prikolici...a da li mislis da su se u mene poderali zupcanici,ako mislis znas li kolikk bi me moglo to kostati,i da li je to problem sam rijesiti jer ja imam covjeka koji je automehanicar po struci i moze da mi to odradi za dzabe ali koliko bi dijelovi izasli

A sto se tici ZJ-evog odgovora ne mogu naci nigdje tu diskusijo oko problema sa izbacivanjem,vidio sam da su ljudi pricali oko tovarenja i pretovaranja prikolica,i o uglu okretljivosti ali o mom problemu nisam mogo da nadjem ako mozes da mi kazes na kojoj je tacno strani Hvala u naprijed.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Mirso,

još bolje ako imaš automehaničara i daj mu mtk kako bi demontirao getribu (menjačku kutiju) i da vidi gde je šta je šta da bi znalo kako dalje.

Što se tiče ZJ, on je prezauzet jer ima more svojih domaćih zadataka oko svog imanja i ima blizu 15000 postova, odn. drugim rečima zabatali to gde je to na sredini ove teme i razvali getribu.
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Mirso,

još bolje ako imaš automehaničara i daj mu mtk kako bi demontirao getribu (menjačku kutiju) i da vidi gde je šta je šta da bi znalo kako dalje.

Što se tiče ZJ, on je prezauzet jer ima more svojih domaćih zadataka oko svog imanja i ima blizu 15000 postova, odn. drugim rečima zabatali to gde je to na sredini ove teme i razvali getribu.
Hvala vidit cupri kraju sezone jer ce mi trebat za vadjenje krompira i za prevoz djubreta uglavnom hvala na odgovoru
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Čime vadiš krompir? Specijalnim originalnim plugom za vađenje krompira ili vibrirajućom vadilicom krompira?
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Mirso,

još bolje ako imaš automehaničara i daj mu mtk kako bi demontirao getribu (menjačku kutiju) i da vidi gde je šta je šta da bi znalo kako dalje.

Što se tiče ZJ, on je prezauzet jer ima more svojih domaćih zadataka oko svog imanja i ima blizu 15000 postova, odn. drugim rečima zabatali to gde je to na sredini ove teme i razvali getribu.
Samo mi reci da li su to zupcanici pokidali ili sta i kolikk bi me moglo to kostati u eurima??
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Čime vadiš krompir? Specijalnim originalnim plugom za vađenje krompira ili vibrirajućom vadilicom krompira?
Plugom nije jeftin taj vibrirajuci...
SRY ZA SPAM zeznuo mi se wifi pa mi nije pokazivalo poruke
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malo sam uključil tražilicu i ponuđeni su ovi linkovi na postove:


Nisam gledao što je na njima, ali možda je ZJ mislio na te teme. Pokušaj malo detaljnije pogledati, možda pronađeš nekaj korisno. Ako ne pronađeš niš korisno, moja isprika.
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Malo sam uključil tražilicu i ponuđeni su ovi linkovi na postove:


Nisam gledao što je na njima, ali možda je ZJ mislio na te teme. Pokušaj malo detaljnije pogledati, možda pronađeš nekaj korisno. Ako ne pronađeš niš korisno, moja isprika.
Ima tu jedan probpem svi tk postovi su problwmi sa izbacivanjem kardana iz brzine ali meni motokultivator izbaci iz brzine ali ne i iz rucica,ali mi se to desava kad sam pod teretom i kad idem nizbrdo a uzbrdo je ko raketa nikad nece da iskoci uz brdo ali nizbrdo oce,ja stanem i stisnem kvacilo i pustim i on krene...
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Čime vadiš krompir? Specijalnim originalnim plugom za vađenje krompira ili vibrirajućom vadilicom krompira?
Majstor mi kaze da moze bit do nekih opruga u mjenjacu da li znas kakve su to opruge i za sta sluze (da li one mogu prouzrokovat taj problem)Hvala
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Pretpostavljam da još imaš staro originalno uputstvo za SS, gde su komplet prikazani crteži, i da ti je ručka fiksna tj. nije okretljiva za 180 stepeni.
 

Prilozi

  • Mjenjač (Stabilne ručke).pdf
    218.4 KB · Pregleda: 22
  • Mjenjač (Okretljive ručke).pdf
    223.7 KB · Pregleda: 13
  • Poklopac kučišta (Stabilne ručke).pdf
    150 KB · Pregleda: 15
  • Poklopac kučišta (Okretne ručke).pdf
    144.3 KB · Pregleda: 13
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Rucke su okretljive jer mi je potreban za kosenje... sad cu da vidkm sta si mi poslo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Poderano ti ležište na osovinici mjenjača pa kuglica dobro ne sjeda,treba raskopat i zakrenuti osovinicu za 45°.
 

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Jeli tesko za obaviti sam, jeli moram sta kupovat od dijelova??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mirso

Novi član
Tu od
28 Srp 2019
Poruka
12
Pa jel moram kupovat tu osovinicu da bih je zamjenio ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Prije nego bilo što kupuješ, treba to rastaviti i vidjeti što je oštećeno (ili pokidano), pa onda to nabaviti i složiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh