• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Evo ovako napisat cu roman ali moram.Prije ovo frezanja prvo je islo kosenje tu nisam imo ni 1 problem islo je glatko.Kasnije ide prevoz drva onda sam na nizbrdici osjetio iskakanje iz reduktora oke,kad je freza pod teretom proklize neki zupcanik i freza poleti nizbrdo i nakon nekoliko metara opet uhvati.a sto se tice frezanja onA kad je u zraku ne mjenja zvuk a sporo vrti cim u zemlju zvuk slabiji moram gas dodat i tako non stop a kad mu dodje u tvrdo stane totalno dok ga ne podignem a ne izbaca dok frezam niz isceg koliko sam ja vidio
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Znam zreo jest ali do sad nisam primjetio nista osim ove dvije prijemke skonto sam sto mi izbaca iz reduktora to je ona opruga u mjenjacu a lamela i ovaj neki zupcanik to cu morat rijesit sto prije
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Dobro motor moze ici hah jos dugo... ako bog da da ne crkne odma sutra

A mozda se odlucim i da kupim novi motor samo nezz koji pase
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
A da je lamela da li bi ona gubila na snazi,ona vuce punu kardansku prikolicu djubreta uz nagib po velik
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ako se motor vrti a motike stoje lamela je u banani.
Da bi isprobal kad imaš prikolicu probaj u največoj mogučoj brzini. Znači, ako se motor vrti a stroj gubi na brzini to je znak da je lamela pri kraju ili je masna.
Nadam se da mrtvog hoda na ručici kvačila imaš, ako nema probaj popustiti.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Cekaj kako mislis na najvecoj brzini to je 2 brza jel tsko, ja msm da tad on ni u ravnici u mene nece krenut ... kad je pod teretom ovako prazan u 2 brzoj gubi snagu kad krece ono smanji gas desavalo mi se da se cak i ugasi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Nemam ti ja pojma kolko taj tvoj stroj ima brzina. Znam samo da ako lamela drži motor se mora ugasiti pod opterečenjem ili mora vrtjeti kotače u mjestu.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Probat cu sutra. Znaci on se mora jel ugasit pod teretom koliki gas treba dat je pun

Ali ipak ja msm da ce se ugasit a sta ako nije lamela...
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Nadam se da mrtvog hoda na ručici kvačila imaš, ako nema probaj popustiti.
Ja nemam taj mrtvi hod jer mi opruga iznad gumene manžete uvijek špana sajlu, probao sam popuštati na vijku za podešavanje ali onda ne odvoji dovoljno pa krči kad se šalta, no ipak se taj mrtvi hod osjeti na ručici jer otprilike 1 cm hoda ručice ide dosta mekano a onda puno tvrđe.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ako je puno tvrdo moze biti da je previse naspanovana sajla pa ti je stalno u nekom položaju za kretanje pa ti zato staje kad se malo optereti.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ali ja sam to pokusavo da bude lakse i kad stelujem naspanovanost jedino ovako meni mtk moze stat da mogu usaltat drugacije ne odvaja lamelu i kvacilo nema svrhu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prvo provjeri na način kak ti je muha predložil. Barem buš utvrdil jel motor ok. Lamela ili potisne capice ili oboje. Nekaj od toga gotovo sigurno nije dobro čim ne možeš dobiti mrtvi hod.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Za nekih 1 do 2 sata cu otici da dovucem neke kolce sa njom jel trebam da je natovarim,koliki gas,i sta bi trebalo da se desi opsirno ako moze bio bi zahvalan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ja nemam taj mrtvi hod jer mi opruga iznad gumene manžete uvijek špana sajlu, probao sam popuštati na vijku za podešavanje ali onda ne odvoji dovoljno pa krči kad se šalta, no ipak se taj mrtvi hod osjeti na ručici jer otprilike 1 cm hoda ručice ide dosta mekano a onda puno tvrđe.
I to je to kak treba biti.

@Mirsad
Nebitno kolko je natovarena. Kreneš s tom najbržom na ravnom, popustiš gas da uspori pa probaš ubrzati na način da daš pun gas i pratiš kaj se događa.
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Shvatio sam, nisam danas stigo dovuc te kolce pa cu sutra pa vam javim.
A Muha sta bi se tacno trebalo desit otprilike da znam ako mozes da opises
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Kad naglo ubrzaš ako se motor odmah razvrti a mtk ne ubrza onda klizi kvačilo. Ako je suprotno i motor pomalo hvata gas onda bi kvačilo, lamela, trebalo biti ispravno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh