• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pozdrav forumasi iz osijeka sam imam problem sa frezom muta mislim gorenje 8 ks 3 brzine naprijed i rikverc ovako kada dugo stoji upalim je stisnem kvacilo i nemogu ubaciti u brzinu,skripi mjenja i neda se ubacit nakon toga sve je ok hvala unprijed

procitaj postove o muti mkt.cini mi se da je jos neko pominjao taj problem sa kvacilom. moguce je cak od stajanja da slepi lamela.probaj pre paljenja tako kad duze odstoji da ubacis u brzinu i stisnes kvacilo pa da je povuces ili trznes malo napred nazad da odlepi ako je do toga.onda upali pa probaj. desavalo se to na nekim mkt isto kad duze odstoje da zalepi
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
E ovako sam uspio. Ulje mi zgleda ok. Po čemu skužit ako treba mjenjat? :icon_scratch:


Ulje obavezno promeni jer sigurno ima vode u njemu zbog kondenzacije, bilo bi dobro da skines gore poklopac menjaca i pogledas kakvo je stanje unutra. Staviti tovatnu mast na polugice biraca brzina jer ulje nikad ne dohvata tako visoko pa znaju zardjati, takodje i opruge koje guraju kuglice u zlebove na biracu znaju propasti i treba ih zameniti jer su skoro pa dzabe. Ako je unutra sve ok onda malo silikona okolo i poklopac nazad.
Ovako sam barem ja radio na svom super specijalu sa okretnim ruckama.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
ispusti ga dole pa ces videti sta je sve na dnu. ionako godinama sve se skuplja u ulju i ide dole.kad se biksnuje birac i skine poklopac tek je strahota pogledati kako je u vecini slucajeva sve pordjalo kad se nemenja redovno.

Evo sad imam pauzu i pičim po hipanol 90. Ovo kaj sam ja kupio izgleda čudno, to ću vratit.
Uzet ću 4 litre pa točit kolko tolko.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Molim vas za savjet, crkla mi svječica (Bosna super) pri ruci imam jedino ovu manju Birggsovu...
Jel mogu tu koristit na mondialu 8KS???


ja sam imao gadnih problema sa svjećicama. koristio sam krivu, promjenio bobinu onu elektroniku gdje se gasi lula nova i ništa nije pomoglo, da bi na kraju čaprko po papirima od labina i vidio da se koristi svijećica super bosna f 70 a ja kupovo f 80 i neće i neće a kad sam stavio f 70 upali odma i radi i dan danas bez problema, super bosna f 80 ima veću toplinsku moć i iskra teško skače zato kupi super bosna f 70 i nemaš brige košta 11 kn:icon_super:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
uvek se mora voditi racuna o toplotnoj vrednosti svecice. i samom kvalitetu. bosnine nisu bas nesto i ja ih licno izbegavam pogotovu na opterecenijim motorima. ako prilikom rada zagaravi svecica i nemoze je u radu ogoreti rec je o hladnijoj svecici i treba uzeti topliju po oznaci. ako je pak svetlo zuta ili je cak i belkasto siva garez ona je pretopla za taj motor i treba hladnija. u oba slucaja motori za kratko vreme pocnu trokirati i svecice otkazivati. boja prave toplotne vrednosti je boje cigle[ opeke] pa do braon i to je prava za taj motor. kosacice i testere vecinom koriste hladnije svecice a motokultivatori toplije F 65-70
 
Z

zeljo2

Guest
procitaj postove o muti mkt.cini mi se da je jos neko pominjao taj problem sa kvacilom. moguce je cak od stajanja da slepi lamela.probaj pre paljenja tako kad duze odstoji da ubacis u brzinu i stisnes kvacilo pa da je povuces ili trznes malo napred nazad da odlepi ako je do toga.onda upali pa probaj. desavalo se to na nekim mkt isto kad duze odstoje da zalepi

probo sam ubacit u brzinu i gurnut je ali nista posto je taj konus i di ima kupiti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znaci lamele otisle. neznam za mutu je kod nas jako tesko za delove jer ih malo ima. treba to otvoriti i pregledati sve u vezi kvacila. ona cini mi se ima i viljusku neku i kandzu za rad kvacila a i one se hoce zajesti. probaj naci na guglu neku prodavnicu delova ili servis mute u tvojoj blizini da vidis prvo koliko bi izasli delovi .ali trebalo bi prvo otvoriti i pregledati sve sta se potrosilo ili ostetilo
 
Z

zeljo2

Guest
ajde jos koje pitanje koju velicinu tockova imate ja imam 8 cola i koda je freza niska nakupi se trave i dize se, imam lufta na ulazu u mjenjac mislim onaj krug di freza ulazi u mjenjac kada je stiskam gusim motor
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
probo sam ubacit u brzinu i gurnut je ali nista posto je taj konus i di ima kupiti

samo su ti lamele zaljepile. Ako imaš Mutu rex combi (takvu imam ja) ti kuplung tako i treba raditi. Jer kad u uzbrdici stisneš kvačilo, jedna lamela unutar kvačila ti ima funkciju bremze koja zakoči MTK da ne može krenuti. Pre paljenja stavi getribu u položaj za okretanje kardana, da diže ulje i onda pusti neko vreme dse ugrije motor i mislim, da češ moči šaltati getribu .... Probaj ovako pa javi rezultat. još pitanje - kada je mijenjano ulje u menjaču ?
 
Z

zeljo2

Guest
proslu zimu otisao semebing nasipan hipenol oznaka 85-95 ako se dobro sjecam ali jako gusto ulje
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
eto da se ukljucim i u ovu temu :)

nije labin, goldoni je ali tu su negdje koliko sam ja usporedivao ( 8ks disel)

e sad moja pitanja

osim ulja i filtera i ulja u mjenjacu
sto bi bilo dobro i na koji način pregledati i provjeriti
radi se o kultivatoru koji je dosta stajao.
i gdje je najbolje i najpovoljnije pogledati za filter nafte i ulja

te ako netko zna koji filter ide u lombardini 520

hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda ces morati diznu proveriti ali prvo ga probaj upaliti pa vidi kako ce raditi. kad duze stoji hoce zapeknuti pa nerasprskuje naftu u magli.ako ga uspes upaliti ostavi ga da radi bar par sati na cetvrtini gasa .jesi ga probao okrenuti na remenici . moze se desiti i kvacilo da zalepi pa nece odvojiti
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
mozda ces morati diznu proveriti ali prvo ga probaj upaliti pa vidi kako ce raditi. kad duze stoji hoce zapeknuti pa nerasprskuje naftu u magli.ako ga uspes upaliti ostavi ga da radi bar par sati na cetvrtini gasa .jesi ga probao okrenuti na remenici . moze se desiti i kvacilo da zalepi pa nece odvojiti

pali i dosta lijepo radi, upalio je na 0 iz par poteza
jedino malo koda se zaletava, ali kad je malo radio je prestao
dali se diznu da ocistiti kako? ili samo nova?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako se nezalece i sad lepo radi nemoj nista dirati. samo neka odradi malo i ispocetka ga nemoj forsirati za svaki slucaj bar 4-5 sati rada. neka se podmaze i ispolira delove. moze se dizna ocistiti ali to bosisti obicno nece da urade jer nemogu novce uzeti a novi ulosci su losiji kvalitetom . zato je nediraj zasad. ako bude problema slucajno resice se .
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Zna netko gde bi mogao nabaviti ovu spojnicu?
Upitao sam kod Entrade u Sesvetama, vele da se te spojnice vise ne prodaju.

spojnica_mtk.png
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
razjela se spojnica jel. tesko ce se to naci .moze se napraviti
 

Najnoviji postovi

Na vrh