• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
...hm... probal bum to sutra...:(y)....
... na pola čoka radi na rubu gašenja ali si otvara fergić i tak se "održava" na životu i u taktovima (nepravilnim) baca crne oblačke dima...kad čok vratim skroz - krepa ...
..probal sam šarafiti po ler gasu i onoj iglici s federom kaj se koso se zabada u fergazer - ništ ni pomoglo...

...al svaki savjet dobro dođe pa bum probal ovo kaj veliš...

a da zamjeniš taj karburator skroz????
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
...hm... probal bum to sutra...:(y)....
... na pola čoka radi na rubu gašenja ali si otvara fergić i tak se "održava" na životu i u taktovima (nepravilnim) baca crne oblačke dima...kad čok vratim skroz - krepa ...
..probal sam šarafiti po ler gasu i onoj iglici s federom kaj se koso se zabada u fergazer - ništ ni pomoglo...

...al svaki savjet dobro dođe pa bum probal ovo kaj veliš...

Nekaj je do goriva.
Mozda je dizna kriva,zastopana....
Ona ima one polugice centrifugalnog gasa da nije kaj tu otpojeno ili puklo pa nema spoj s polugom?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ta iglica sa federom je za smesu na leru. kolicina vazduha i steluje se gde je najveci ler i najmirnije radi a onda ler dostelujes. u ovom slucaju je nesto sasvim drugo i to nepomaze. probaj na sauhu polako da mu nadjes smesu koja mu odgovara da primi gas.ako imas nekog da ti izmeri kompresiju zbog ventila dal nepustaju. treba pogledati i platine kakve su i zazor na njima. hoce ako je i do njih da traze cudnu smesu da bi iole radio motor.pregledaj i njih i najfinijom smirglom dobro ocisti kontakte i nasteluj na 0,4mm kad su na bregu. [otvorene]
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Nekaj je do goriva.
Mozda je dizna kriva,zastopana....
Ona ima one polugice centrifugalnog gasa da nije kaj tu otpojeno ili puklo pa nema spoj s polugom?

... nigde ništ ne djeluje (nije) puknuto ... bzvz...
 

Prilozi

  • jar_jar2.jpg
    jar_jar2.jpg
    7.1 KB · Pregleda: 67

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde poslikaj taj karburator sa dve strane da ga vidim sta ima spolja na njemu.cudno mi je ako si sve ocistio takav rad ali sve je moguce. kakvu varnicu baca. jel plava i pucketa kad varnici na svecici
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
ta iglica sa federom je za smesu na leru. kolicina vazduha i steluje se gde je najveci ler i najmirnije radi a onda ler dostelujes. u ovom slucaju je nesto sasvim drugo i to nepomaze. probaj na sauhu polako da mu nadjes smesu koja mu odgovara da primi gas.ako imas nekog da ti izmeri kompresiju zbog ventila dal nepustaju. treba pogledati i platine kakve su i zazor na njima. hoce ako je i do njih da traze cudnu smesu da bi iole radio motor.pregledaj i njih i najfinijom smirglom dobro ocisti kontakte i nasteluj na 0,4mm kad su na bregu. [otvorene]

.... ovo je sad dublja problematika...
gas jedino prima na otvorenom čoku i tu jedino i radi, al je naravo ler gas za popiz... jak - pofrezal sam jučer nekaj malo zemlje (s otvorenim čokom) i nije ni čmrknula, bez problema je odradila... al kad denem čok na pola i dodam gas - počne krepavat ...

gde se nalaze platine ? (znam gdi je bobina :(hi):) možda je pitanje smješno, al dosad se nisam upuštal u ovo jbg...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
ajde poslikaj taj karburator sa dve strane da ga vidim sta ima spolja na njemu.cudno mi je ako si sve ocistio takav rad ali sve je moguce. kakvu varnicu baca. jel plava i pucketa kad varnici na svecici

...iskra je plava...al nisam primjetil da pucketa kad ju probam... a i svječica je garava sva kad ju izvadim nakon rada...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
...iskra je plava...al nisam primjetil da pucketa kad ju probam... a i svječica je garava sva kad ju izvadim nakon rada...

Smjesa goriva i zraka nema veze sa iskrom.
Da nije nekaj sa motorom desilo da nijn izgubil kompresiju ak je recimo karika pukla i zagrebala cilindar.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cekaj marek. prvo kazes da bez coka nemoze raditi a sad jedino kad je otvoren cok prima gas. i treba da radi sa otvorenim cokom a ne sa pola ili skroz zatvorenim. sad mi nista nije jasno sta tebe uopste muci. procitaj prvu tvoju poruku i sad zadnju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
...rezervoar, filter, fergazer - sve kompl očišćeno... plovak podešen tak da zatvara...

Jesi kaj kupoval novo i s stavil gore osim svjecice?
Jesi jos kaj prckal ili diral prije nego je pocela zezat?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Prijatelju, daj nekom majstoru neka pogleda siguran sam da resice taj problem za 10 minuta
 
M

mio-s

Guest
Tražim plovak i brtvu čašice plovka za karburator motora Lombardini LA300, vjerojatno paše i od srpske kopije koju radi 21. maj Beograd (DMB). Po mogučnosti novo ako netko zna gdje bi bilo.
 
S

staffmen

Guest
Tražim plovak i brtvu čašice plovka za karburator motora Lombardini LA300, vjerojatno paše i od srpske kopije koju radi 21. maj Beograd (DMB). Po mogučnosti novo ako netko zna gdje bi bilo.

Agro-dom.
Zareb, Bunićeva ulica.
Imaju 100%
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
cekaj marek. prvo kazes da bez coka nemoze raditi a sad jedino kad je otvoren cok prima gas. i treba da radi sa otvorenim cokom a ne sa pola ili skroz zatvorenim. sad mi nista nije jasno sta tebe uopste muci. procitaj prvu tvoju poruku i sad zadnju

.... naravno da dela s otvorenim leptirom... nekaj se poklopilo pa sam uspel pofrezat... u početku je bilo kak sam napisal...

...probal sam ono kaj si mi napisal s prekidom dovoda zraka u karburator - odšarafil sam filter i začepil oba kanala... počne krepavat polako, čim maknem malo zdimi i počne radit normalno...
... kad dodam gas čuje se samo buuuuu i počne krepavat...

...danas sam to probaval i kad je u jednom šusu primila gas videl sam iskru iz auspuha...

...nepravilno sagorijevanje?
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Jesi kaj kupoval novo i s stavil gore osim svjecice?
Jesi jos kaj prckal ili diral prije nego je pocela zezat?

...samo svječica je nova, sve ostalo kak i bilo...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Prijatelju, daj nekom majstoru neka pogleda siguran sam da resice taj problem za 10 minuta

...ma sve sam bliže tom rješenju... ;-)
... ovo kida živce bzvz...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo kak si opisal da si sve pregledal ocistil i vratil kak je bilo ,stavil si novo gorivo,svjecicu,ocistil rezervar. Znaci sve je ok al ona nema snage.

Kak si opisal kad das gas ona napravi buuuu to radi kad ne dobiva gorivo a za taj veci gas se otvara drugi kanal na fergazeru ili kod nekih druga dizna,e sam ili je zastopan ili je polugica koja kod nekih modela pocne otvarati tu drugu diznu je krivo nastelana ili je nekaj zapeklo pa nejde do kraja.
Daj slikaj taj fergazer bar s tri strane pa da vidim koji je model.
Mislim da bu opet moral dole i kompletna kontrola i ciscenje jos jednom.
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Molim vas za brzi odgovor nemam vremena tražit, koliko mi ulja treba za mondial 8ks i kakvog????
 

Najnoviji postovi

Na vrh