• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
.... naravno da dela s otvorenim leptirom... nekaj se poklopilo pa sam uspel pofrezat... u početku je bilo kak sam napisal...

...probal sam ono kaj si mi napisal s prekidom dovoda zraka u karburator - odšarafil sam filter i začepil oba kanala... počne krepavat polako, čim maknem malo zdimi i počne radit normalno...
... kad dodam gas čuje se samo buuuuu i počne krepavat...

...danas sam to probaval i kad je u jednom šusu primila gas videl sam iskru iz auspuha...

...nepravilno sagorijevanje?
to sam ti rekao da bi se na taj nacin procistio karburator pod velikim vakumom koji vlada u takvom rezimu. povuce samo gorivo preko mah i tako se nekad uspe otpusiti. ako uspes da zatvoris karburator skroz sa vazduhom ona se mora da ugasi nacisto posle par sekundi. ako ti i na zatvorenom pod rukom nemoze da ugasi znaci negde ti uvlaci vazduh. ajde poslikaj taj karburatorsa par strana da vidim dal jos sta nema bitno. platine treba da budu kad skines mehanizam paljenja i verovatno i magnet. ako magnet ima otvore verovatno se kroz njih moze nastelovati.neznam sta te konkretno muci jer jednom si rekao jedno pa onda drugacije. zato se nemoze dati nista konkretno od odgovora.poslikaj kad skines mehanizam paljenja i ventilator ako se skida da vidim paljenje kakvo je. mogucnost je da i tu zeza
 
M

mio-s

Guest
Molim vas za brzi odgovor nemam vremena tražit, koliko mi ulja treba za mondial 8ks i kakvog????

U motor Lombardini LA300 ide 0,5 L mineralnog ulja 15W 40 (INA Super 3, Super 5, Delta 5, itd.)
A u mjenjač (Goldoni Mondial 108D) ide oko 2,2 kg "Hipenola 90".
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran za motor tacno ali izmedju 0,5 i 0,7L je sigurno. po meracu sipaj pa proveri. uvek zaostane malo ulja u motoru.savim zadovoljavajuce ti je mineralno 15w40 samo kvalitetno posto je vazdusar. a mozes i polusintetiku 10w40 slobodno sipati u motor. menjac oko 2L hipenola
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Prije par dana zamijenio ulje na la300 motoru i getribi
Potrebna količina ulja koje ide u motor je 0.75 l, 15w40, a u getribu 2l, hypenol 90.
Za svaki slučaj nazovi neki od ovlaštenih servisa da ti potvrde tu informaciju.
 
Posljednje uređivanje:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Ovo kak si opisal da si sve pregledal ocistil i vratil kak je bilo ,stavil si novo gorivo,svjecicu,ocistil rezervar. Znaci sve je ok al ona nema snage.

Kak si opisal kad das gas ona napravi buuuu to radi kad ne dobiva gorivo a za taj veci gas se otvara drugi kanal na fergazeru ili kod nekih druga dizna,e sam ili je zastopan ili je polugica koja kod nekih modela pocne otvarati tu drugu diznu je krivo nastelana ili je nekaj zapeklo pa nejde do kraja.
Daj slikaj taj fergazer bar s tri strane pa da vidim koji je model.
Mislim da bu opet moral dole i kompletna kontrola i ciscenje jos jednom.

...bok...evo na mom profilu album labinprogres su slike pa pogledajte...

...na slici ...005 sam označil s 1 ovo kaj si spomenul da bi moglo zezat... ta polugica kad dodam gas se izvlači iz kučišta, ne zgleda mi da šteka, al buuu i dalje...
... nije mi probler rastepst karburator opet jel sve mi se čini da je u njemu probl... čim sam uspel odradit vrt beu problema... nekaj se poštopalo il... u njemu... jbg...
 
Posljednje uređivanje:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
to sam ti rekao da bi se na taj nacin procistio karburator pod velikim vakumom koji vlada u takvom rezimu. povuce samo gorivo preko mah i tako se nekad uspe otpusiti. ako uspes da zatvoris karburator skroz sa vazduhom ona se mora da ugasi nacisto posle par sekundi. ako ti i na zatvorenom pod rukom nemoze da ugasi znaci negde ti uvlaci vazduh. ajde poslikaj taj karburatorsa par strana da vidim dal jos sta nema bitno. platine treba da budu kad skines mehanizam paljenja i verovatno i magnet. ako magnet ima otvore verovatno se kroz njih moze nastelovati.neznam sta te konkretno muci jer jednom si rekao jedno pa onda drugacije. zato se nemoze dati nista konkretno od odgovora.poslikaj kad skines mehanizam paljenja i ventilator ako se skida da vidim paljenje kakvo je. mogucnost je da i tu zeza

...usput...evo pred 10 min sam ju palil... na drugu...pali bez problema... al ne prima gas...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
gore gde dolazi crevo od goriva imas holender .skini ga i vidi dal nije filter zastopao ili kanal kud vodi gorivo do iglice i plovka. produvaj taj deo i skini odozdo lonce za benzin i plovak i iglicu i vidi jel cisto u tom kanalu. svi znaci su da je negde trunka koja povremeno pravi zapusenje i smanjuje protok kolicine goriva.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
gore gde dolazi crevo od goriva imas holender .skini ga i vidi dal nije filter zastopao ili kanal kud vodi gorivo do iglice i plovka. produvaj taj deo i skini odozdo lonce za benzin i plovak i iglicu i vidi jel cisto u tom kanalu. svi znaci su da je negde trunka koja povremeno pravi zapusenje i smanjuje protok kolicine goriva.

....stroj RADIIIII !!!... karburator sam ponovno sve kompl rastavil, propuhal, zadihtal...
... na kraju krajeva skužil sam kaj sam napravil... na dnu karburatora one dvije "dizne" su slinile (imaju na sebi kanale gdi su gumice), pa sam im uvalil bakrenu podlošku da ne sline...
...u tome svemu kanali nisu dobro sjedali i protok goriva je bil preslab da bi freza radila kad joj dodaš gas...
... kad se sad vratim u nazad, pred par dana kad je radila je slinila na karburatoru jer nije bilo tih Cu podloška (ili jedne od njih) ...

... trebal oje frezati pa u svoj toj želji da stroj proradi nisam skužil kaj je...

...hvala Bogu na ovoj lijepoj nedjelji i smirenosti koja, uz Vašu pomoć dragi prijatelji koji ste mi svojim komentarima pokušali pomoći, je rezultirala da freza proradi onak kak bi trebala raditi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To kak si opisal jedino je moglo i biti do dobivanja goriva.
Drago mi je kaj si uspjel sam bez majstora to skuzit i popraviti!:cool2::icon_kidra:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znaci da uvek treba ostaviti da negde kapa radi malera. dobro je kad je tako ispalo .
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode...labin super specijal dizel... na kolko obrtaja da ga podesim da radi na max gasu neopterecen?

Jel 3000 dosta il da idem vise ili manje?


I da...vako generalno pitanje za koristenje. Nakon hladnog starta koliko treba cekati pa poceti sa radom?

Posle rada da li cekati da radi u leru i ako da koje vrijeme ili odmah gasiti?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mah broj obrtaja je 3000. nemoras ga dugo drzati u mestu da radi sem ako je bas hladno napolju. dovoljno je minut koliko da ulje razbije i onda u rad ali pod manjim gasom.pod opterecenjem se brze zagreva samo iz pocetka par minuta pod manjim gasom i posle teraj . posle teskih poslova uvek ostavi 2-3min na malo vecem leru da se rashladi. ja tako radim sa svim masinama odkako ih imam i nikad problema. izbegavaj rad pod punim gasom. jedino kad se bas mora, potrosnja je dosta veca a ni za motor nije bas najbolje. isto postizes skoro sa 2/3 gasa i tu je mnogostruko bolje po motor
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa dobro ja dosta stvari radim na po gasa recimo prikolicom kad se vuce kad se ore itd.

Alli se mora malo jaci gas dati npr kad se vreza i kosi jer nema dovoljno obrtaja da usitni zemlju mali gas...
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Diferencijal ti je najbolji od tristaca(fiat1300,zastava1300,zastava1500)ili lade.Mozda pase i od nekog drugog,samo ti je vazno da je redukcija priblizna1:4.Takodje ti je vazno da i obim tocka bude isti i na motokultivatoru i na prikolici,jer ako nije isti,nastrada menjac.Ovo gornje vratilo je direktno preko motora,a ovo donje moze biti sinhro za kardansku prikolicu,a takodje ima i dve brzine za frezu.

Dugo me nije bilo pa sa zakasnjenjem moram vrlo malu ispravku ubaciti, tacan prenosni odnos je 1 prema 4.1, znaci manji zupcanik 10 zuba a veci 41. Za tristaca pouzdano znam da ima takav prenosni odnos (i kod mene je tristacev diferencijal i radi bez greske) dok za ostala vozila ne mogu sa sigurnoscu tvrditi. Jos da dodam da prikolica bez sinhronizovanog pogona i nije prikolica, imao sam ladin diferencijal na njoj (sa brzim prenosom) i promenio ga. Vec tad sam se preporodio iako su bile 13 coli gume od auta a sad je moj labin dobio sve 4 nove 5.00 12 i vise nema mesta gde ne moze izaci pod punim teretom. Sad tek pokazuje za sta je sve sposoban :(clap):, morao sam mu nabaviti ficine felge za prikolicu pa sam ih morao okrenuti kontra jer klesta od disk kocnica udaraju u felgu. U pocetku mi izgledalo ruzno jer su gume za nekih 5 cm sire od stranica na prikolici a sad sam se vec navikao i tesim se da imam vecu stabilnost ovako :D:.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa cekaj zar nije neko napisao negdje na forumu da je originalni labinov diferencijal na originalnoj prikolici 10 40

ili grijesim?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moguce neko da je napisao. nisam citao sve ali znam da je fiatov original ubacivan. i moze spori od lade 1200 standard. @ deeh jesi kosu sredio za labina
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A recite mi u dizelku labina koje ulje najbolje je sipati. Ja sam sipo i sae 30 i sae 15w40 i sae 20w60

sta da vam kazem radi isto sa svakim :) sem sto ovo zadnje kad je unutra i kad je hladno jako tesko pali prvi put mora se barem 2 3 puta kabal poteci a inace vazda pali na prvu


Al koje je ovako najbolje za masinu?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po pravilu bi trebalo 15w40. ako ga nekoristis zimi i kad je bas hladno ili ti je losiji motor moze sae30.ono je predvidjeno leti ali nebih preporucivao ipak to.20w60 se koristi kad je malo losiji motor i normalno je da se teze upali jel stegne ulje na hladnoci. moja preporuka ti je 15w40 kvalitetno ulje uvek. posle njega 20w60
 

Najnoviji postovi

Na vrh