• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ma mislim da to ovisi i o zemlji stanju nozeva stanju freze opcenito i jos puno parametara...(nije isto pjeskovita zemlja i neka sasusena ilovaca)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imam sve zemlje od teske ilovace pjeskovite ilovače imam crvenu masnu crvenu pjeskovitu i stvarno nisam primjetio da ljulja ili poteže na neku stranu, ali ide lakše nutra i mako sam ono ralo jer je nepotrebno ide do kraja sad,stari ruggerini nije mogo vrtit kad se zakopa do kraja ovaj acme može
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Krumpi, SS ima preko 200 kila, pa nije ni čudo da ga ne ljulja. Ne javlja se to ni na Mondialu koji ima krutu osovinu.
Dubinu si dobil vađenjem motike, no sad sredina ostaje neobrađena.
Bez motike s lakšim MTK nemreš ni frezati, jer ga freza jednostavno odbaci naprijed po metar čim ju stisneš u zemlju, tak da je opasno bez nje i frezati.
Probal sam to i na Mondialu i na Muta Maestralu (koji je i teži od Mondiala).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Da dublje ide, ja sam siguran da 20cm dubine ostane pofrezano iza mene ako ne i više ovisi o težini zemlje ja ubiti frezam do dubine da motor ne guši previše ali opeta se zna desit da ga spusti od max na malo iznad min...ZJ nisam primjetio da ista ostane neobrađeno jer noževi su udaljeni svega par cm...10 nisu, a sutra mogu tocno izmjerit, a to da zna gurnut to je istina ali to mi se u tvrđoj zemlji dešavalo i sa time tako da stvarno ne vidim razloga da to vraćem, to su moja iskustva i moje misljenje sta ne znaci da sam u pravu ali meni ovako bolje radi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U sredini imaš vrat freze i tu noževi ne mogu biti bliže od 5cm, samo kaj zatrpaju pa ne vidiš da je unutra neobrađeno.
Uloga noža je da ispod reduktora razreže zemlju, da lakše reduktor uđe, a motičice iza da održava odabranu dubinu, poput plaza na plugu. Usput je i kočnica.
Na otvorenom polju i nije toliki problem da MTK "poleti", ali u vinogradu, gdje su stupovi, to može ozbiljno oštetiti motor.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
U teoriji da ali u praksi dok se freza vrti i tu “neobrađenu” zemlju zakuči i prekopa, baš cu sutra tocno izmjerit razmak izmedu nutarnjih noževa, a i to drugo opeta je teorija, svaki korisnik prilagodi sebi mašinu kako njemu paše, ZJ već se dugo znamo i vjerujem da si skužio da nisam teoretičar nego uzmem brusilicu i napravim kako meni najviše odgovara :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ne sporim tvoje iskustvo, već iznosim vlastito.
Doduše, na Muti su C a ne L motike kaksu na Goldoniju, pa je to malo bolje vidljivo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Znam vidio sam tvoje noževe i osim šta su tanji čiji mi se da su i šire razmješteni, koliko je tebi preklapanje noževa? Kad usporedim tvoju slike freze i moju sliku freze čini mi se moja gušća odnosno zbijeniji razmještaj noževa, a znam jos od prijašnjih rasprava da muta nije dobra za frezu kao goldoni a goldoni nije tako dobar za kosit ko muta...barem se tako pričalo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jesu, šire su razmješteni jer su C izvedbe i imaju širi zahvat. Na bočnim stranama mislim da im je razmak par mm.
Da, ja tvrdim da Goldoni (Mondial) bolji za frezanje od Mute Maestral. Jednostavno, nekak freza bolje ide i lakše se vrti jer je i 20% sporija.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
I zato ti i ostaje nefrezano ispod reduktora, ja sam jako zadovoljan od kad sam nove noževe stavio i sa teksturom zemlje nakon jednog prolaza i dubinom, ali da nije sužena nebi mogo frezat, ne na ovaj način ko ja jer motor nebi mogo vrtit u nekim situacijama i ovo mu je puno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ostane nepofrezano na svakom, samo kaj to ne vidiš. Pri meni se zemlja ne trga, već ju motika mora odrezati, a ono u sredini razmrvi motičice, jer bez nje nebi išlo, tj. letjeli bi po polju.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa u pravilu to je međuredna freza, mozes trazit za motokultivator, ako naletim na sta cu ti rec...
ZJ kod mene ipak nije tako strasno,meni zna i šlajfat kad se zakopa freza kako treba
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Kod mene je ovakvi razmak između noževa 😉
 

Prilozi

  • 20200322_181153.jpg
    20200322_181153.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 24

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Znači da je i kod mene ja sam danas AC slago pa sam zaboravio slikat, u mojim zemljama ta sredina se ocito pomjesa jer nikad nisam vidio da tvrdo ostane a frezam i vrtove za salatu i sijem negdje bi se morala primjetit ta sredina ako ostaje ne pofrezana ali eto ja do sad nisam primjetio,mtd hvala na mjerenju heh
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Tako i kod mene,imam osjećaj da ništa ne ostane neizfrezano
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Imam problema sa labin progres stari tip iz 85 godine motor lda 450, na leru baca bjel dim pod gasom isto ne trosi ulje,to sam primjetio danas dok sam frezo,prije je na leru malo bijel dim a kad stisnem gas crn a sad isto u obadvoje,kad sam skoro bio zavrsio iz auspuha su mi izbacbacile varnice pa sam ga ostavio da se ohladi Jel to normalno mada ne mislim da jest ...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ili sistem goriva ili paljenje rastelano nema sta drugo bit, vodi mašinu mehaničaru i riješit će
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Jesil meni odgovorio ili nekom drugom izvini sto ovako pisem :D
Ako si meni kako sad ja to mogu rijestiti kod kuce ako je moguce
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh