• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
ja sam stavio gumu i po njoj izrezao

a krivo govoris
zrak ti ulazi u filter gore, onda kroz sredinu struja i prvi filter je ulje, zatim ide žičani pa spužva pa još jedan žičani u gornjem djelu
tako je kod mene
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
JA NEMAM nikakav zicani filter u gornjoj strani filtera samo dole iznad ulja imam onaj. aj bogati poslikaj mi to nekad ako ti nije tesko evo ja gledam u manualu ona slika sto sam kacio nema toga...mozda postoje razlicite izvedbe tog filtera ko ce ga znati...
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
pa ja sam se cudio za gornji i neda se izvadit, negdje je i pitanje u na forumu pa sam dobio odgovor da je taj dio fiksni unutra :D

slikat cu kad budem uz kultivator :D
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
aj poslikaj ja to nemam boga mi samo imam onu ko mrezicu ispod poklopca gdje usisava vazduh i nista vise u gornjem dijelu nema kod mene
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ni kod mene, samo donji filter što je u ulju, al kontam naručit tajj poliuretanski uložak, od viška ne boli ;-)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Evo, jučer stigao uložak filtera, super paše, u kućištu filtera ga samo gurnut iznad onog brtvenog prstena na gornjem djelu i vrhunski.... oko 6€... preporuka...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
aj uslikaj ako ti nije tesko da vidim ja to kako stoji pa da napravim sebi imam i materijala slicnog
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim da ti je to i dosta .
Neki filtri imaju u u gornjem djelu (dio broj 5 stoji u djelu broj 6 ) isti žičani uložak kao i dio broj 5 .
al sam ga zakopliciral m hihi
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Zanima me mali Labin od 8ks, pod kojim nagibon smije raditi?
Naime imam kraj kuce brijeg i tu bi sad napravio vrt...
Pretpostavljam da uz brijed ne bude mogao ni orati ni feezati...ali dal moze niz brijeg?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
Bolje ti je frezati niz breg, radi erozije tla. Glede oranja: ori poprek u odnosu na breg, tak da brazdu prislanjaš prema bregu. Tak ti bu kotač išel po jarku i smanjival bočni nagib MTK. Takvo ti oranje također smanjuje eroziju tla.
Za takvo oranje preporučljiv je plug preokretač, da nemaš praznog hoda.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala kolega...
Sad sam u fazi pronalaska prikljucaka...ako ne nadem rabljeno do jeseni morat cu kupovati novo sto mi nije najdraza opcija...
Isto tako na tom brijegu imam panjeva pa sad trazim bager da to pocupamo
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Meni je svejedno, tek sam kupio stroj, stari benzinac 8ks...
Pa zato pitam kako je najbolje za njega, kako je njemu lakse...
Uslikat cu sutra brijeg, tj.koji je pad..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je svejedno, tek sam kupio stroj, stari benzinac 8ks...
Pa zato pitam kako je najbolje za njega, kako je njemu lakse...
Uslikat cu sutra brijeg, tj.koji je pad..
kak ti je svejedno ?-nemaš više noge .Frezanje u dol je jako opasno , naročito na celini .
Ako je jesensko oranje onda još i ide .
Ne znam jel ima u mom selu netko tko nema minimalno sjebane cipele ,
Početniku to nika ne bi preporučio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Pa nisam probao pa ne znam kak je bolje, zato i pitam ovdje iskusnije...
Sto se cipela tice, ja sam pravi poljoprivrednik, kupil sam skornje :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh