• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sve je moguce ali previse bi bilo skupo praviti zupcanikcki par. stavi vece gume kad ti treba u transportu i mir
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja sad gledam u mene onaj kardan sto sam spominjao ima diskove od cega bi to moglo biti?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zna li neko da li je moguce ubaciti neki drugi zupcanik u menjak od malog labin kako bi isao brze u trecoj brzini....

I ja sam imo isti problem na mom,to sam resio tako sto sam stavio tockove13 od kola,ide dosta brze nego sa fabrickim 8,a i vislji je,sa njima orem,samo sto su potrebni lanci.Neki stavljaju 12od imt506,posto imaju kramponke gume,a mogu i tegovi da se stave.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislis li na kardan ili diferencijal. diferencijal od fiata i pezejca ima kocione diskove dok su ladini sa dobosima kardan nikad nisam video sa diskom.postoje traktorski lamelni kardani ali to nije za mkt
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ma na diferencijal sam mislio

jel zna ko jel taj pezejcov diferencijal 41 10 ili nesto drugacije?
 
M

mikau

Guest
Koliko bi to bilo skupo?
Ja imam original kramponke 5x10 i 4*8, i s jednim i drugim mi je dosta sporo... Ne moze nista da ode ako stavim jos vece gume?
 
M

mikau

Guest
sve je moguce ali previse bi bilo skupo praviti zupcanikcki par. stavi vece gume kad ti treba u transportu i mir
Koliko bi to bilo skupo?

I ja sam imo isti problem na mom,to sam resio tako sto sam stavio tockove13 od kola,ide dosta brze nego sa fabrickim 8,a i vislji je,sa njima orem,samo sto su potrebni lanci.Neki stavljaju 12od imt506,posto imaju kramponke gume,a mogu i tegovi da se stave.

Ja imam original kramponke 5x10 i 4x8, i s jednim i drugim mi je dosta sporo... Ne moze nista da ode ako stavim jos vece gume?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako ti je baš sila skoncentriraj se na pogonsku prikolicu , tada se isključi prednji pogon .
Međugetriba kao u orginala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i previse sigurno bi te izaslo a pitanje je koliko je izvodljivo zbog prostora u menjacu.mozes staviti vece gume po visini i felge ali nemoras siroke previse zbog skretanja. stavi 135-13.to ti je najeftinija investicija i ako za neke radove nepasuje lako premontiras postojece i nemislis.svako povecanje guma i brzine normalno da ce vise opterecivati mkt ali ako se ima osecaja i nepreteruje sa teretom i usponima sluzice skoro normalno. apokaptus nisam siguran u tacan prenos kod poljaka .mislim da je isti prenos kao u fiata ali nesmem garantovati. fiatov je original za labinovu prikolicu.najbolje otvori i prebroj zubce
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Pa kolko to ide brzo?
Pa ti sisas tomosa automatika!:(happy):

Ljudi vi imate pogrešnu predodžbu brzine pri vožnji na frezu.Ovako ovo je mundial i ima samo jednu brzinu vrtnje 790 o/min pri 3600 okretaja motora.E sad kad uključimo vožnju na frezu tih 790 o/min dolazi do difrencijala pa onda imamo 790/4,1=192,68 =/min koji se sad prenose preko kotača recimo da su kotači 165/70R13 s promjerom 1,76m što uz ovih 192,68 o/min prelazi put od 192,68X1,76=339,12 metara u minuti za sat vremena pomnožimo sa 60 pa imamo 20347,31 metara na sat ili 20,34 km/h uz 790 okretaja izlaznog vratila motokultivatora kad bi sve bilo idealno i bez ikakvih gubitaka o kakvim vi brzinama pričate što vam je ljudi.Jedino bi se možda mogao ubaciti mjenjač od auta i okrenuti ulaz i izlaz pa bi u prvoj brzini umjesto 1:3,5 imali 3,5 :1 pa bi onda uz ovaj broj okretaja izlaznog vratila imali 790X3,5=2765 o/min pa onda ovo dolazi do difrencijala pa imamo 2765/4,1=674,39 o/min pa onda ako imamo iste kotače 674,39X1,76=1186,92 m/min pa onda za sat vremena 1186,92X60=71215,60m/h ili 71,21km/h a vi procjenite koliko je sigurno ići s motokultivatorom koji je namjenjen za brzine do 15km/h 70 ali bi imali još opcija recimo u drugom ili trećem stupnju prijenosa imali bi prenosni odnos 1,4:1 što nije toliko puno i moglo bi se upravljati s njime
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Ideš , koje brojike .
Jel tko ovo razumije ?

Gledaj ovako i prije nego što sam se registrirao na forum čitao sam ga dobrih godinu dana i znam da voliš podjebavati i ovaj post sam tako shvatio koji dio ti nije jasan ako želiš slobodno se možeš javiti na pp rado ću ti odgovoriti da ne idemo u off

nema pod...avanja,samo nam pojasni ovaj matematički račun
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Samo me se dojmilo računanje na dvije decimale .
Ispričavam se .

Rekli bi orginalni mjenjač za mundijala , ne bi rado podjebavao ali nešt kontam ima 2+1 brzinu .
 

jakso001

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
74
Samo me se dojmilo računanje na dvije decimale .
Ispričavam se .

Rekli bi orginalni mjenjač za mundijala , ne bi rado podjebavao ali nešt kontam ima 2+1 brzinu .

sve je super ne ide on toliko brzo.samo je problem start iz mjesta,kod mene je sve ravno.pa ga pomalo pustam na kvacilu.ali pod teretom ne ide i nemoze.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
sve je super ne ide on toliko brzo.samo je problem start iz mjesta,kod mene je sve ravno.pa ga pomalo pustam na kvacilu.ali pod teretom ne ide i nemoze.
Ček , jel ovo gore tvoj filmič?
 

Najnoviji postovi

Na vrh