• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Druze nije ti to velika potrosnja ako kosis sa njegovom originalnom kosom koja ima spor prenos pa mora da se da jaci gas. Ja ga inace tjeram sa prepravljenom kosom od gorenje mute i puno je brza i bolje kosi. Potrosim oko 3L za nekih desetak sati radi ili ti ga 3 hektara zemljista. Kacio sam i njegovu original i puno teze ide. Vala ne znam sto sipate svasta u masine,
kao da su oni neki veliki potrosaci.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
Dongfeng . . . , imo bi molbu za tebe jel mozes da postavis sliku svog motokultivatora da vidim jel isti kao moj pozdrav.
hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti nedimi u radu i nezeza u paljenju nemoj menjati ulozak ni diznu. stari su mnogo bolji i po tome kako se ponasa taj je jos dobar. na naglo dodavanje gasa mora izbaciti crn dim. to je normalno i cim postigne te obrtaje ga nestane. mogu se samo proveriti i nastelovati na radni pritisak a to mora dobar bosista i to je to.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Dongfeng . . . , imo bi molbu za tebe jel mozes da postavis sliku svog motokultivatora da vidim jel isti kao moj pozdrav.
hvala

Rado bi ja postavio ali nemam ni jednu sliku,a nisam blizu masine,od mene je trenutno udaljena oko 80 km. Tek za desetak dana idem na selo da radim. Kod mene ti je stari labin iz 89 -te godine sa okretnim ruckama. Ako nije problem postavi ti pa ti ja kazem jesu li isti.
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Pozdrav! hitno bi trebal malo znanja da ne kopam dalje.... Koja razina ulja mora biti u ovom stroju, kak ju određujete, pretpostavljam da ne smije biti puno do vrha!! Evo i slike.
Stavit ću 10w 40, to stavljam i u kosilice i do sad nisam imal problema. Pomoć! Koje ulje naljevate u filter zraka??? Da li se smije prate minivašem? Hvala!

Treba samo malo pretražiti forum...
Prije par dana zamijenio ulje na la300 motoru i getribi
Potrebna količina ulja koje ide u motor je 0.75 l, 15w40, a u getribu 2l, hypenol 90.
Za svaki slučaj nazovi neki od ovlaštenih servisa da ti potvrde tu informaciju.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Evo ja u potrazi vec pola. Godine za labinom..
Isao gledati u okolici labina 1986. G, la300 motor, ovuvano izgleda, opran je pa nisam puno mogao vidjeti...hladan pali na zub, a topli treba bas jako povuci spagu da upali...
Nema frezu nego striznu, zadnja cijena 5500kn.
Pa me zanima koliko vrijedi takav kultivator?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Evo postao vlasnik Labinca, ipak se odlucio na kupnju...:cool2:
Za sada je super, a vidjet cemo za dalje..:(rofl):
Sada sam u potrazi za frezom, jer kupljen je sa striznom kosom...
Cak i racun imam, kupljen za 152000 tadasnjih dinara davne 1985g:(rofl):
Imam pitanjce koje ulje staviti u masinu, htio bi to sve promijeniti jer tko zna kad je mijenjano...
U getribu ide hypenol?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepi si stroj kupil svaka cast.
Pogle jel ima ulja u filteru zraka,u motor ide oko 7dl mineralnog 15w40 ulja moze ina delta 5 ili neko skuplje imas shel 15w40 za 36kn litra.
Da u getribu hipenol 90,2l.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Za svoje godine odlicno izgleda,menjac nije farban,sto znaci da nije mnogo radio,obicno se na menjacu ishaba boja,pogotovu ako je sluzio za kosenje.Posto si ga platio,ona cena koju si naveo,malo je poveca,ja sam moj motokultivator,koji je veoma slican malom labinu platio 180e sa kosom.Oces li uzimati jos sta od prikljucaka pored freze,ja bi ti predlozio da ovu kosu prodas ili menjas za frezu,posto je ovo najlosija kosa za taj motokultivator,a ako ti treba kosa uzmi imt-eovu.Nek ti je sa srecom,i nek te lepo sluzi.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala decki, sutra kupim ulje...
U filteru.ima ulja..
Sumadinac krivo ste shvatili, toliko je platio prvi vlasnik novoga kad ga je kupovao 1985.g...
Ja sam ga platio tako na slici 5500kn, sto je nekih 730€ako se ne varam....
Inace izgleda mi uscuvano, nije farban, nadam se da ce dobro sluziti...
Frezu svakako moram kupiti i plug sam mislio...
A za kosu ne znam dal bi je prodavao ili ne...kosi lijepo, sad po cemu je losa?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Hvala decki, sutra kupim ulje...
U filteru.ima ulja..
Sumadinac krivo ste shvatili, toliko je platio prvi vlasnik novoga kad ga je kupovao 1985.g...
Ja sam ga platio tako na slici 5500kn, sto je nekih 730€ako se ne varam....
Inace izgleda mi uscuvano, nije farban, nadam se da ce dobro sluziti...
Frezu svakako moram kupiti i plug sam mislio...
A za kosu ne znam dal bi je prodavao ili ne...kosi lijepo, sad po cemu je losa?

Shvatio sam ja odma da je cena 5500kn(730e),ali po meni je to skupo,jer ovde kod nas se taki prodaju za oko 400-500e sa frezom,a i manje,a za te pare ovde moze da se kupi imt 509 ili veliki labin.Ako oces plug,najbolje ti je da kupis fabricki sa adapterom,ja nisam imo pare za fabricki,pa sam za 20e kupio konjski i preradio ga za motokultivator,u pocetku sam imo dosta problema sa plugom,ali sam ga sad nastekovo i lepo ore.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Shvatio sam ja odma da je cena 5500kn(730e),ali po meni je to skupo,jer ovde kod nas se taki prodaju za oko 400-500e sa frezom,a i manje,a za te pare ovde moze da se kupi imt 509 ili veliki labin.Ako oces plug,najbolje ti je da kupis fabricki sa adapterom,ja nisam imo pare za fabricki,pa sam za 20e kupio konjski i preradio ga za motokultivator,u pocetku sam imo dosta problema sa plugom,ali sam ga sad nastekovo i lepo ore.

Eh prijatelju, druga drzava, druge cijene....
dal sam preplatio ili ne nije bitno ako ce sluziti dobro...
A sad moram pratiti dalje oglase za frezu i plug...
Koliko sM malo vidio samo freze su oko 200e..

I svjecicu naravno ;-)
 
Posljednje uređivanje:

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Kutivator nisi nista pretplatio... Izgleda vrlo sacuvano... Samo te neka sluzi dugi niz godina... :)

Kolko otprilike potrosi motor la300 kod kosnje?
U zadnjoj kosnji na oranici velicine otprilike 1000 chv postrosio sam jedan rezervar. Kosio sam u drugoj brzini na 1/3 gasa? Dal je to previse ili je to ok potrosnja?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Kutivator nisi nista pretplatio... Izgleda vrlo sacuvano... Samo te neka sluzi dugi niz godina... :)

Kolko otprilike potrosi motor la300 kod kosnje?
U zadnjoj kosnji na oranici velicine otprilike 1000 chv postrosio sam jedan rezervar. Kosio sam u drugoj brzini na 1/3 gasa? Dal je to previse ili je to ok potrosnja?

Hvala prijatelju:)
I ja se nadam da ce biti ok:)
On je bio negdje 8ili 9 kultivator koji sam gledao, jedini koji topli i hladni super pali, koji ne dimi, ne hrze mjenjac dok se salta i nigdje ne curi ulje...
Tako da za sada mu manu ne vidim, star je to stroj, pa nek sluzi dokle sluzi...
I ja danas kosio, rekoh idem ga malo daviti, prije nego kupim frezu..
Lijepo kosi, samo njiva mi nije obradivana dugo godina i visoka je trava pa se stopa...
Malo se vjezbao saltati i tako...
E da i nakon sat vremena kosnje, znaci vruc pali ko mina :)

Isao pi ulje i ne vjerujem u dva ducana nije bilo 15w40...
Sutra idem u zg pa cu valjda tamo kupiti...
Koju svjecicu da kupim, sad je neka boshova gore
 

Najnoviji postovi

Na vrh