• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kvalitet ulja kod vazdusara je jako bitan. radne temperature su im stalno promenljive a u takvim uslovima pogotovu im treba kvalitetno ulje. optima nije lose ulje pogotovu mahima u beloj ambalazi ali se i mnogo kopira tako da se i ja neusudjujem kupovati. kod nas se sa uljima mnogo mucka.ali cena ulja je jedan od pokazatelja istog proizvodjaca o kvalitetu. najeftinija ulja su daleko najgora i prilicno brzo mogu napraviti stetu u masini. kod nas ko god je koristio optimu sv u crnoj ambalazi nije dugo radio sa masinom. to je jedno od najgorih ulja odkad znam za njih
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam dugo godina stavljal u hondu f600 inu super 5 i nije mi ju trosila opce a sad sam stavil neko belgijsko pise honda 10w40 na pakiranju i u prvoj kosnji popapala je 1dl.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mnogo se mucka sa uljima. nisam jedan slucaj imao takav. originalnost pakovanja je najbitnija a sad ih stancaju svud redom. ipak se treba drzati dobrog i po iskustvu proverenog ulja.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
narode kolko je normalno ulja labinprogres super specijal da potrosi recimo po satu radnog vremena ako su u pitanju neki extremniji uslovi npr ruce je sunce pece a kosi se livada motor radi pod jacim gasom stalno(da bi kosa kosila dobro)


Koju kolicinu srknu u ekstremnijim uslovima normalno a koliko je previse vec?

po satu radnog vremena u bilo kojim uvjetima nebi trebao potrošiti ulja ni malo. tek nakon radne sezone prilikom mjenjanja ulja za proljeće se može izmjeriti koliko ulja potroši. ali to je jako minimalna potrošnja. više od 10 % nesmije potrošiti.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ama ljudi moji ne mogu da vjerujem u to sto pricate :(

Pazi vica...ja crnu modricu godinama sipam u traktor. 85 je godiste nikad nista radjeno nije sa njim oko motora ili bilo cega...cuva se uvijek i pazi a eno radi i dan danas...i svo vrijeme je radio na to ulje. i sva auta i svi motori i svi ostali strojevi koje sam imao sve je to na crnu modricu islo.

To da imas losa iskustva i prije i sad sa crnom modricom ti u srbiji ti mogu vjerovati muljaze ima svugdje naravno...opet ja ne vjerujem da ovdje meni ko u BiH hoce muljati ne vjerujem da mu se isplati kopirati domaci brend koji je ionako presmjesne cijene.


I kazem ti nikad nisam imo problema sa tom vrazjom modricom...u auta sam je sipo mjenjo na 5 hiljada po tehnickim uputstvima...i ako su iole ispravni motori bili nije je trosilo puno.

A sad kultivator zabudalio totalno.

Ja sam prvo pomislio da je motor dao dusu i da je svoje odsvirao. Jer sam za 2 dana kosnje (znaci ono bas se kosilo po cjeli dan i stalno jaaak gas posto mi kosa ne kosi na malom gasu ne znam kako to da sredim) potrosio tacno litar ulja. I gotovo pomislih labin prdno dao svoje posle tolko godina. I sutradan ja opet na traktor ali nije se kosilo nego se vuklo sijeno i nekakva drva itd cjeli dan upaljen traktor ali sa prikolicom i ono svo vrijeme mali gas kako inace prikolicu i vozim i posle pogledam on ni kapi ulja nije potrosio.


Tako da il je u mene traktor nesto zabudalio pa na jakom gasu trosi ulje il je to modricino se totalno pokvarilo i nije vise kolko tolko solidno ulje kakvo je bilo prije. A kako i nece firma se privatizovala...tatini sinovi vode stvar, voze audije i bembare nove itd...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mozda kvaliteta nije toliko pala nego je stvar u tome jel to ulje koje si sipal u mtk bas za njega odnosno zrakom hladene benzinske motore dobro i dal mu pase???
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
dizel je u mene labinacc supespecijal 9kw dmb motor

a definitivno mu izgleda ne pase na vecem gasu.


kad smo vec kod ulja...jel mu moze stetiti sta ako uspem preko max ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemoj preko max nije dobro,
Probaj sa inom super 5 ili super turbo....trebalo bi biti bolje ako je motor donekle.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
da inu ervatsku sam jedno vrijeme sipo u auto delta 5 oznaka je bila i bio sam zadovoljan sa njom skroz
ma nije meni problem ni neko skuplje ulje uzeti al meni na sve strane kojekakvi majstori i znalci pune glavu pricama da sinteticka i polusinteticka ulja su rijetka da ne valjaju za stare vazdusno hladjene traktore da ce se to istrositi brzo razjebati motor ispariti jer je rijetko kljucati da je samo mineralno za vazdusnjake dobro vise ni ja ne znam sta su mi napricali i kome vise vjerovati
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle za novije motore i znaci nova teh.je bolje sintetika jer je za njih radena al za stare je ipak mineralno bolje.
Deltu nemoj u taj tvoj sipat ipak ti bu bolje super 5 jer je za stare dizele napravljeno koji rade u teskim uvjetima rada.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
aj probacu je naci pa kupiti

nego jel smijem to mijesati sa modricom il moram prosuti ovo sto je u traktoru?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
aj probacu je naci pa kupiti

nego jel smijem to mijesati sa modricom il moram prosuti ovo sto je u traktoru?

Sve kaj je unutra obavezno van i dobro nek se ocjedi i filter ulja operi ili zamjeni ako ga ima.
Uzmi ina turbo i mozes ga malo duze tjerat jer ima produzeni interval zamjene.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moguce i da ti je motor vec popustio jer pri laksim poslovima i manjem gasu manje i trosi ulje. ali pun gas u kosenju na ovim temperaturama ako je iole losiji mora trositi. proveri filter vazduha kad cesce kosis jer ako zapusi malo hoce povlaciti ulje u kompresioni prostor i trositi
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
a vidis to ko zna kad sam zadnji put mjenjo ulje u filteru vazduha i zaboravio sam to


a vidis nijesam to znao nit mi je sad kako mi ti rece jasno kako to da masina usled zapusenijeg usisa vise ulja trosi ???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ljudi ja vas ne kuzim,ako su to sve kaj doma imate vasi strojevi freze i traktori i znaju i djeca da jednom god ako ne i cesce ide servis,a to podrazumjeva naravno ako ima svi filteri zamjena ili pranje,ulje u motoru i filteru zraka i kontrola ulja u getribi i nove svjecice ili ulosci dizni,to je potrosni materhjal i to se mora mjenjat ako netko zeli dugo radi i sa strojem a ako ne onda nek sve ide.....:x:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ama NISI TI MENE DOBRO RAZUMJEO :)

uradim ja njoj svake godine mali servis postelujem sta znam postelovat izmjenjam ulja motora mjenjaca filter itd...

ulje u filteru i motoru mjenjam i vise puta godisnje ako se cesto radi.

Medjutim ja sam zaboravio na jednu drugu stvar. Kosnja.

Ovdje je trava nekakva cudna dosta sitnog praha ima. Vjerovali vi meni ili ne da coivjek ima ovdje potrebe zamjenit ulje u filteru svaki dan posle kosenja i svako par dana otvoriti dekla ocistii. Jer dosta prasi trava.

E na to sam zaboravio :)
Kosim vec danima i ne sjecam se da sam ga cistio...a naravno ove godine je ciscen par puita
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Od kojeg auta pašu felge 13 cola na labinca 14 KS da se ne mora puno prerađivati. To mi treba zbog prikolice.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja sam sebi radio od fiata uno ali moras kod tokara prosiriti unutrasnji dio i busiti 4 nove rupe

mozda neka veca felga tipa od tamica ti nece trazit puno prerada ali svaka auto felga mora da se siri i buse rupe
 
M

mikau

Guest
uradio sam generalnu na benzinskom motoru la300, pa sam hteo da vas pitam za razradjivanje, da li je potrebno da radi u leru odredjeni broj sati, ili moze odmah da se koristi, ali da ne forsiram, da ne idem preko pola gasa...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ostavi ju prvih pola sata na leru i ako ces sta radit ne pretesko ne vise od pola gasa.
Nakon nekih 10,15 h promjeni joj ulje u motoru i teraj.
E sad tih 10h je relativno al ajmo rec laganog rada neka kosnja ili meka zemlja i ne preko pola gasa.
 
Na vrh