• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se vise svida junior i ja bi kupil rade benzinca pogotovo ako ne radis previse zemlje i ako misli s ralit snjeg s njom.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Meni se vise svida junior i ja bi kupil rade benzinca pogotovo ako ne radis previse zemlje i ako misli s ralit snjeg s njom.

Bolje je zimi malo lopatati,nego cele godine da te muci benzinac
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bolje je malo zimi lopatati,nego cele godine da te muci benzinac

A ako kupi dobrog koji nije puno radio mislim da su super strojevi.
Za plastenik i zimu je puno bolji benzinac,e sad svatko ima nesto kaj mu vise pase,a i benzinac je tis
I glatko radi i malo je laksi od dizela.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
ja sam imao mondijala 90to godiste sa benzinskim TOMOS motorom i gumama 4/8 par godina, nikad kvara nisam imao, obradjivao sam sa njime vrt i mali vinograd sveukupno 300tinjak kvadrata... prodao ga i kupio novi greeny sa dizel motorom i gumama 5/10 i vidio razliku.... na predhodnim stranicama se vec davno zakljucilo da Lombardinijev benzinac LA300 i ACME 220(Tomos je njegova kopija) se ne mogu usporedjivat, jer je original struja(platine) na Lombardiniju katastrofa i samo problemi sa njom....

razlika je u tome da kako je vrt relativno mali i nabijen tada kada se freza treba jako puno "manevrirat" medju redovima i tu se benzinac, posto je laksi i manji, pokazao puno bolji jer doslovno mozes vozit slalom medju vockama, trsevima i razlicitim redicama povrca....

moj mali kriticki osvrt....:(whew):
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Benzinac je laksi od dizela,pa je sa njim lakse manevrisati,jos jedna prednost benzinca je sto motor netrese.Vozio sam velikog labina,imt509,kosacicu bcs,sva tri sa dizel motorom,nakon rada sa njima sledecih nekoliko sati te bole ruke od vibracija,a moj benzinac ko da teram rucna kolica.Ali dizel se manje kvari,nece da se gasi u pola posla,sto je najvaznije trosi kao upaljac na ceo dan flasu lozaka ili nafte,dizel je tezi i nece da proslajfuje.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala decki
Malo ste me bacili u nedoumicu pa sam isao pogledati i jednog dizela, nije bio u bog zna kakvom stanju, al pomogao mi he da definitivno hocu benzinca, naime jako je tezak dizel i mislim da za to malo vrta sto imam definitivno ce mi biti lakse s benzincem, nadam se da. Se necu zaj....

Ono sto me zanima, danas bi trebao ico gledati jos jednog labina,
Benzinac 8ks, kaze covjek da je star 20let i da ima ono modernije paljenje ko dflakserica...
Kad su se pocele ugradivati takve masine?
Neko je vec spomenuo da je acme motor bolji od la300, istina?
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
govorim iz svog iskustva...

imao sam dva mondijala, jedan sa LA300 i jedan sa TOMOS koji je kopija ACMEa... probleme mi je davao samo LA300 i to zbog paljenja koje je imao rjeseno preko platina... kad sam ugradio tzv elektronsko paljenje, nisam vise imao problema ni sa njim.... pricam svoja iskustva....

opet, sve ovisi u kakvom stanju nadjes... jer ne odnose se svi prema svojim strojevima jednako, netko je vise a netko manje grub prema svojoj tehnici, netko rjesava probleme cekicem i psovanjem, dok drugi stane malo na loptu pogleda sta pise u uputama.... tako da to je sve relativno dok se ne vidi stvar u zivo...
 
S

staffmen

Guest
Hvala decki
Malo ste me bacili u nedoumicu pa sam isao pogledati i jednog dizela, nije bio u bog zna kakvom stanju, al pomogao mi he da definitivno hocu benzinca, naime jako je tezak dizel i mislim da za to malo vrta sto imam definitivno ce mi biti lakse s benzincem, nadam se da. Se necu zaj....

Ono sto me zanima, danas bi trebao ico gledati jos jednog labina,
Benzinac 8ks, kaze covjek da je star 20let i da ima ono modernije paljenje ko dflakserica...
Kad su se pocele ugradivati takve masine?
Neko je vec spomenuo da je acme motor bolji od la300, istina?

moj ACME Aln330 je star 23 godine, i pali ko mina.
Nema problema s njim
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Isao gledati, nazalost nista...motor je bio la300 sto ajde nema vezr, al to sto dimi crno a benzinac je ...
Druga stvar da se uzasno salta...niti malo ocuvan...
I treca stvar prije nego sto sam dosao, kad sam zvao cijena 5500kn, kad sam dosao 6500kn...

Isao gledati i jednogoldonia, taj se salta ko pekmez, al uzasno tesko pali topal i mi ko vrag konstantni, i topal i hladan ...

Katastrofa...trazim dalje...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
E ovo sto mi se danas dogodilo nikad nisam dozivio...
Znaci kupujem za sebe kultivator, ne svercam s tim i sl.
Oglas tek predan, nazovem covjeka i kazem da dolazim za sat vremena, dao mi covjek adresu i ja tamo, stignem na dvoriste, a tamo vec 2svercera ordiniraju, kazem liku:mogo si reci da ne dolazim bzvz...skuliram se i odem..
A tako bi ga rado bio zviznuo po zubima...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav majstori!

Eto, pokušavam da skužim al nikako. Čemu služe ove cijevi koje se okreću na kardanskoj prikolici?

I ti čudni zubci na cijevi, nikako da skužim... Možda netko ima ideju?

 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Drug te ti ciijevi sluze kao spaneri prilikom voznje sijena i slicno. Imas nazad kuke za koje zakacis konop,prebacis preko tovara i zakacis na obje te cijevi. Zatezes konop okrecuci te cijevi sa nekom sipkom
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Drug te ti ciijevi sluze kao spaneri prilikom voznje sijena i slicno. Imas nazad kuke za koje zakacis konop,prebacis preko tovara i zakacis na obje te cijevi. Zatezes konop okrecuci te cijevi sa nekom sipkom

Ajme tko bi se toga sjetio :biggrin: Hvala ti puno :)
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Pozdrav svima, evo posto je sezona kupljenja sijena, a mi sto nemamo balirke i krupnu mehanizaciju snalazimo se kako znamo. Malo sam preradio svoju prikolicu i da znate sluzi perfekt. Nevjerovatno koliko sijena stane na nju. Slike u prilogu.:drink:
 

Prilozi

  • 17062013420.jpg
    17062013420.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 346
  • 17062013421.jpg
    17062013421.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 432
  • 17062013422.jpg
    17062013422.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 2,884
  • 17062013423.jpg
    17062013423.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 444

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
E da, ako nekog zanima preciznije kako sam ovo napravio evo slike.:(y):
 

Prilozi

  • 17062013426.jpg
    17062013426.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 295
  • 17062013427.jpg
    17062013427.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 279

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
narode kolko je normalno ulja labinprogres super specijal da potrosi recimo po satu radnog vremena ako su u pitanju neki extremniji uslovi npr ruce je sunce pece a kosi se livada motor radi pod jacim gasom stalno(da bi kosa kosila dobro)


Koju kolicinu srknu u ekstremnijim uslovima normalno a koliko je previse vec?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
narode kolko je normalno ulja labinprogres super specijal da potrosi recimo po satu radnog vremena ako su u pitanju neki extremniji uslovi npr ruce je sunce pece a kosi se livada motor radi pod jacim gasom stalno(da bi kosa kosila dobro)


Koju kolicinu srknu u ekstremnijim uslovima normalno a koliko je previse vec?

Ne mora znaciti da ti je do motora mozda si natocio neko lose ulje koje lako isparava. Ja ga tjeram u kosevini po 4 sata bez gasenja i mijenjam ulje nakom 15 dana. Mozda mu fali oko 50 ml kad mijenjam. Pokosim oko 15 hektara za to vremena. Jednom sam natocio lose ulje i za jedan dan rada je falilo pola litra u motoru.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa nekakvo je jeftino mineralno ulje u njemu optima modrica 15w40

da primijetio sam da gore na onom cepu dosta pusi kad se da jaci gas...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
I kod mene je bilo to ulje i od tada ga vise nikad ne korstim. Koristim Valvoline i za mtk i za traktor ,a masine su stvarno opterecene,a potrosnja minimalna,beznacajna. Promjeni to ulje pod hitno.Razlika u cijeni je oko jednog eura a razlika u kvaliteti je nebo i zemlja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh