• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
Posljednje uređivanje:

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Moze za frezu. Prikolicu tek treba napravit. Nigdje pronac diferencijala. Ne znam dal pase od nive...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Moze za frezu. Prikolicu tek treba napravit. Nigdje pronac diferencijala. Ne znam dal pase od nive...

Za nivin nisam siguran,znam da 100posto pase za imt509,ali mozes proveriti,kada ga otvosis treba da bude redukcija 10:41 ili priblizna,za labina ti je najbolji od tristaca i obicne lade.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
e, koja je lada u pitanju, ona stara, sa okruglim svjetlima il može i od ove kockaste, zadnje?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
od stare sa okruglim farovima . standard lada 1200 i karavan 1200. takozvane ziguli. lade 1500 i 1600 i rive sa cetvrtastim farovima imaju brzi diferencijal i taj nepasuje ili da stavljas po obimu manje gume na prikolicu jedino pa probas gumama uskladiti. za nivu nisam siguran u redukciju koja je na diferencijalu
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284

Hvala! :icon_thumright: sad u potragu za diferencijalom! ima jedna Niva, moram još pogledat samo u servisu dal paše omjer, jer ove druge ne mogu pronać ni za lijeka.... :icon_e_biggrin:

Dopuna: Stražnji diferencijal nive otpada. Omjer 3.9
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
imam ja doma od tristaća diff. ali nije za prodaju,čuvam ga za rezervu...:icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
juce sam bio na otpadu bmv i bas popricao sa vlasnikom posto je vrstan poznavalac mehanike. trebalo bi bmv da ima u nekom modelu prenosni odnos 4,1-1. nasli smo u katalogu sa 4,22-1 i taj bi mogao jer je sporiji ali ga samo malo vecim gumama pozadi ubrzati. ali treba pokusati naci od cega bi jos moglo a meni komp sa podacima vozila otisao u kur.... grafika otisla a nemogu je jos pronaci takvu. a program zasticen nemogu da prebacim u drugi komp. ali videcemo cim popravim komp.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
he he, kad te hoće, hoće te.... od pezejca mi naletio jedan... dal pašu felge od fiće na osovine pezejca, il će trebat preradit?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
imam ja doma od tristaća diff. ali nije za prodaju,čuvam ga za rezervu...:icon_mrgreen:

dobro, dobro... :) ako kome treba, čovjek ima jedan diff on nive, al ubačen 41/10...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
od pezejca rupe za felge su original al je pitanje po obimu dal moze leci skroz felga ili ce morati distanceri .hoce u zavisnosti od kocnica da zakacuje sa unutrasnje strane. ako je disk kocnica ni od juga nemoze .ako su dobosi mislim da onda moze. ali 145 -13 gume po obimu pasuju
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
od pezejca rupe za felge su original al je pitanje po obimu dal moze leci skroz felga ili ce morati distanceri .hoce u zavisnosti od kocnica da zakacuje sa unutrasnje strane. ako je disk kocnica ni od juga nemoze .ako su dobosi mislim da onda moze. ali 145 -13 gume po obimu pasuju

ma kočnica je disk, al šteta mi propustit priliku, iskemijat ćemo nešto... glavno da nabavim diferencijal...
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
ma kočnica je disk, al šteta mi propustit priliku, iskemijat ćemo nešto... glavno da nabavim diferencijal...


Kod mene je diferencijal od tristaca, ima disk kocnice pa sam zbog kocionih klesta ficine felge morao okrenuti kontra. Tocak mi strci van stranice za nekih 3-4 cm i uopste se ne uzbudjujem zbog toga, radi, vuce, koci a i stabilniji je na bocnom nagibu :icon_smile:
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Kod mene je diferencijal od tristaca, ima disk kocnice pa sam zbog kocionih klesta ficine felge morao okrenuti kontra. Tocak mi strci van stranice za nekih 3-4 cm i uopste se ne uzbudjujem zbog toga, radi, vuce, koci a i stabilniji je na bocnom nagibu :icon_smile:

E na to sam i mislio, al nisam bio siguran dal je dobro...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes i da ih okrenes ili distanceri od juga zastave i sl. i duzi brezoni.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Moze li se kardanska prikolica kopcati na poteznicu kod malog kardana? Dal je dovoljno jaka?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Labin progres (Koji je bolji?)

Pozz.
Hocu kupit Labin motokultivator.
Posto ima vise modela odlucio sam se za benzinca.
Ono sto me zanima je koji je bolji?
Stariji Labin s kracom haubom ili noviji Labin Junior onaj s duzom haubom?
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
234
Re: Labin progres (Koji je bolji?)

Pozz.
Hocu kupit Labin motokultivator.
Posto ima vise modela odlucio sam se za benzinca.
Ono sto me zanima je koji je bolji?
Stariji Labin s kracom haubom ili noviji Labin Junior onaj s duzom haubom?

Moja preporuka ti je da kupiš dizela.
Kad sam ja kupovao tražio sam savjet od ljudi koji imaju Labinca i preporučili su mi da kupim dizelaša iako su imali ispravne benzince.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: Labin progres (Koji je bolji?)

Moja preporuka ti je da kupiš dizela.
Kad sam ja kupovao tražio sam savjet od ljudi koji imaju Labinca i preporučili su mi da kupim dizelaša iako su imali ispravne benzince.

Potpuno se slazem sa tobom,ja imam slican motokultivator,benzinac i to italijanski,stalno neki problem,a skoro svi u okolini imaju dizela,i od kad su ga kupili nisu ga pipali,samo naspu lozak i teraj
 

Najnoviji postovi

Na vrh