• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vica kolko si platil taj motor i jel bilo preinaka kod montaze?
Ko proizvodi i kolko konja ima?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je kipor KM178F od 5ks. placen prosle godine u prolece 280 eur sa dostavom kuci. zadnji nosac se samo malo razbuse rupe gde se kaci motor a sa prednje strane se mora napraviti dodatni nosac sa rupama jer su rasponi rupa duzi po duzini motora. remenica za pogon se mora napraviti i duzi kais i spanovanje kaisa se mora doraditi.
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Vica jedno pitanje: naime evo prilazem sliku da vidis, ovaj moj motor sada nema filtera za ulje, takav sam kupio nov pre 15 tak dana, da li bi bilo pametno ugraditi filter i jeli to uopste moguce. Lijep pozdrav.
 

Prilozi

  • 27042013381.jpg
    27042013381.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 8,268

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
to je kipor KM178F od 5ks. placen prosle godine u prolece 280 eur sa dostavom kuci. zadnji nosac se samo malo razbuse rupe gde se kaci motor a sa prednje strane se mora napraviti dodatni nosac sa rupama jer su rasponi rupa duzi po duzini motora. remenica za pogon se mora napraviti i duzi kais i spanovanje kaisa se mora doraditi.

Dal je sad lakse raditi s tim motorom ili hondinim 6ks benzin?
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Vica jedno pitanje: naime evo prilazem sliku da vidis, ovaj moj motor sada nema filtera za ulje, takav sam kupio nov pre 15 tak dana, da li bi bilo pametno ugraditi filter i jeli to uopste moguce. Lijep pozdrav.


da je filter nuzan stavila bi ga tvornica
p.s. odlicno izgleda
idu i na mog starog takve rucke :) cim se pare skupe,reci mi ova prednja maska stoji na onim fiksnim nosacima sta se vataju na blok ako su fiksni ?, jel se ona kod podizanja na vrhu onog nosaca lomi tj ima zglob
neznam dal bi mi mogla pasat ta maska na mog 14ks labinca
 
M

mikau

Guest
sve u svemu, koliko sam razumeo, svi mislite da je bolje da uzmem nekog dizela, ili tog novog kipora, ili nesto polovno, ako se nadje, a niko nije za da popravljam ovaj moj... samo sto mi je ipak to dosta skuplja varijanta... gledacu oglase, pa se nadam da ce izleteti neki polovan lombardini dizel od 8 ks... samo sto se ne razumem bas najbolje, pa ne znam kako da znam da li valja...
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
da je filter nuzan stavila bi ga tvornica
p.s. odlicno izgleda
idu i na mog starog takve rucke :) cim se pare skupe,reci mi ova prednja maska stoji na onim fiksnim nosacima sta se vataju na blok ako su fiksni ?, jel se ona kod podizanja na vrhu onog nosaca lomi tj ima zglob
neznam dal bi mi mogla pasat ta maska na mog 14ks labinca

Evo pogledaj na ovoj slici bolje se vidi. Mislim da bi se moglo ugraditi i na tvoj. pozzzzz
 

Prilozi

  • 27042013382.jpg
    27042013382.jpg
    56 KB · Pregleda: 4,266

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
sve u svemu, koliko sam razumeo, svi mislite da je bolje da uzmem nekog dizela, ili tog novog kipora, ili nesto polovno, ako se nadje, a niko nije za da popravljam ovaj moj... samo sto mi je ipak to dosta skuplja varijanta... gledacu oglase, pa se nadam da ce izleteti neki polovan lombardini dizel od 8 ks... samo sto se ne razumem bas najbolje, pa ne znam kako da znam da li valja...

Bolje pricekaj malo,i sigurno ces naci neki polovan,a i taj tvoj iako pokvaren,vredi nesto,najvise vredi karburator,a imas i jos dosta sitnica,ako kupis drugi,taj stari nemoj bacati,vec batali,i stavi u oglase da prodajes delove,i sigurno ces kroz delove izvuci bar 50e.Ako nadjes neki polovan preko oglasa,stavi sliku i mi cemo ti pomoci.Jeste ti ovo skuplja varijanta,ali ce se vremenom isplatiti.
 
M

mikau

Guest
Bolje pricekaj malo,i sigurno ces naci neki polovan,a i taj tvoj iako pokvaren,vredi nesto,najvise vredi karburator,a imas i jos dosta sitnica,ako kupis drugi,taj stari nemoj bacati,vec batali,i stavi u oglase da prodajes delove,i sigurno ces kroz delove izvuci bar 50e.Ako nadjes neki polovan preko oglasa,stavi sliku i mi cemo ti pomoci.Jeste ti ovo skuplja varijanta,ali ce se vremenom isplatiti.

Sad sam nasao jednog u oglasima, ima kaze benzince od 100 do 150 eura, a dizelasi 270, 350 eura od 8 ks, i 500 eura od 10 ks... sacekacu jos da vidim oce li izleteti nesto jeftinije... hvala na savetima :icon_thumright:
A da vas pitam jos nesto, dok je radio kultivator, kad je hladan nije se skoro nista culo, a kad se zagreje malo krci kad se menjaju brzine... sta bi tu moglo biti? nedavno sam mu promenio ulje u menjacu, a to se tako vec odavno cuje...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vica jedno pitanje: naime evo prilazem sliku da vidis, ovaj moj motor sada nema filtera za ulje, takav sam kupio nov pre 15 tak dana, da li bi bilo pametno ugraditi filter i jeli to uopste moguce. Lijep pozdrav.
ispod auspuha imas taj poklopcic na dva rti vijka koliko vidim. oni se skinu i moras kupiti nosac filtera i filter i zavrnuti. fabricki je predvidjen samo sto je fabrikama tesko ugraditi a dosta znaci za motor.@ oficir neznam kako bi ti sad objasnio. sve ima svoj plus i minus. minus u ovom slucaju je dosta veca tezina sa kojom se nekad bas treba izboriti. ovaj motor sa gorivom ,uljem i novom remenicom je skoro 40 kg i to nije nezanemarivo. hondin je upola laksi sigurno. e sad u samom radu ja sam ubrzao remenicu i dosta bolje sitni zemlju i brze frezujem dosta. sto rekli drobi sve pod sobom. dizel ima bas snage jer je i kubikaza veca a jaci su na malom gasu i trpe . drugo mnogo manje problematike sa paljenjem i tokom rada nego sa bubicama benzinaca. ovo jednostavno radi i nemislis sem ako gorivo zaboravis sipati. potrosnja dosta manja. u vuci prikolice dosta jaci i ostalim poslovima. nekad kazem zasmeta tolika tezina motora pogotovu kad je previse mekano tlo za friziranje pa potone do kartera. eto sad pa oceni. meni licno je mnogo bolje
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Evo pogledaj na ovoj slici bolje se vidi. Mislim da bi se moglo ugraditi i na tvoj. pozzzzz

ostaje jedino pitanje isplatljivosti,mislim da nisu baš prejeftine te plastike....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@vica pa ta tezina je ok za sve osim meki vrt,al za voznju prikolice je super jos kad stavis utege na felge pa razara za malu frezu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e utege [tegove] su mi sve pokrali prosle godine i svu opremu koju sam imao od honde. obili mi radionicu jer sam 6meseci bio odsutan od kuce i pozajmljivaci uzeli sto su hteli.ma vuce ona prikolicu od auta i ovako ko blsava. natovarim je i po 800kg i povuce bez problema a 3 brzinom ide blizu 20km cas
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e utege [tegove] su mi sve pokrali prosle godine i svu opremu koju sam imao od honde. obili mi radionicu jer sam 6meseci bio odsutan od kuce i pozajmljivaci uzeli sto su hteli.ma vuce ona prikolicu od auta i ovako ko blsava. natovarim je i po 800kg i povuce bez problema a 3 brzinom ide blizu 20km cas

A onda nemas brige ak ide ovak samo peri deri dok ide,a kupovat utege nema smisla skupi su.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pozdrav svima, nešto me kopka oko tog filtera. nedavno sam kupio SS14 sa ld450 DMB i u Entradi mi vele da je nosač filtera ulja 470,00kn+- a jedan znanac mi veli da taj motor uopće nema pumpu za ulje. Pa bih molio vas, upućenije za točnu info... nadalje, gdje mu se nalazi čep za dolijevanje motornog ulja? na deklu je samo starter čep za hladni start i dolje ima mjerač ulja... nisam nigdje vidio čep za ulijevanje... PS jel ima tko korisnički priručnik za navedeni mtk? neki od linkova na forumu koje sam našao više ne rade... pozdrav i hvala unaprijed!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko sam te razumeo govorimo o labinu super specijalu sa dmb motorom 3LD 450. taj motor ima uljnu pumpu i podmazivanje pod pritiskom. a taj tvoj znanac nema veze o motorima slobodno mu reci. znaci imas merac za ulje i u taj motor staje 1,8 L ulja. cep za sipanje je na vrhu motora na poklopcu ventila . okrugli cep i ujedno sluzi za odusku motora. odvrni i dolij ili zameni po potrebi sta hoces. ulje meri kad je vodoravan motor i trebalo bi ga uvek drzati na mah .
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
E to te ja pitam. Puno ti hvala. Stroj je vrhunski, mašina odlična. Koliko ulja ide u mjenjač?
 

Najnoviji postovi

Na vrh