• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
skroz laganim opterecenjem. treba ga malo samo ostaviti u ler i lagano krenuti sa vozanjem prikolicu na prazno prvo pa kasnije malkice opterecenja

uvijek malkice gasa itd.

kasnije je bolje ici sa malo jacim gasom al na skroz kratko vrijeme znaci ono gas pa se pusti...povecava se pritisak bolje nalijezu karike na stublinu pa se brze razradi tako


u glavnom najbitnije je izdrzat taj pocetni period da ne zakucavas po gasu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno ne na leru ga ostavit da se razradi nego kad se zagriju pomicni djelovi,klip,lezajevi,radilica ventili,bregasta,ulje sad po ljeti nekih 15mim-pola sata pa ju lagano opteretit i ne u visoke oksetaje,ulje stavi neko mineralno i nakon nekog vremena nekih 10-15h rada ga promjeni. I teraj dalje.
Ako ti u pocetku bude jace dimila nema veze kasnije ce se smanjit.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
kvalitet ulja kod vazdusara je jako bitan. radne temperature su im stalno promenljive a u takvim uslovima pogotovu im treba kvalitetno ulje. optima nije lose ulje pogotovu mahima u beloj ambalazi ali se i mnogo kopira tako da se i ja neusudjujem kupovati. kod nas se sa uljima mnogo mucka.ali cena ulja je jedan od pokazatelja istog proizvodjaca o kvalitetu. najeftinija ulja su daleko najgora i prilicno brzo mogu napraviti stetu u masini. kod nas ko god je koristio optimu sv u crnoj ambalazi nije dugo radio sa masinom. to je jedno od najgorih ulja odkad znam za njih




Vidis pade mi sad jedna stvar na pamet... ja u principu cjeli zivot sipam eto vec pomenuto mineralno ulje 15w40 gradacije u motot...i eto kad smo vec pricali na par prethodnih strana o mom problemu sa potrosnjom ulja u tezim uslovima itd...

pade mi jedna stvar na pamet... prije par godina sam jednom u traktor usuo jer sam imao odnekud mineralno ulje 20w60 gradacije. Bilo je onako bas dosta gusto ulje ko med covjece :)

Ono sto sam ja primjetio sa tim uljem je da je motor teze zimi palio sa njim morao sam par puta okrenuti i naravno moralo se povuci bas jako jer je gusto ulje.


Ali opet ima tu i jedna druga stvar...tog mi ulja pza godinu dana nije potrosilo gotovo ni kap koliko se sjecam ja sam ga usuo na max vozio godinu dana i bilo je malo iznad minimuma. I djelovalo mi je svo vrijeme da motor ugladjenije radi sa njime i da hladnije dosta radi pogotovo u ljetnim periodima, jer pazite ovdje gdje ja zivim je katastrofa ljeti danas je bilo 44 u hladu da ne pricam njiva sfalt itd.



E sad pitanje...da li to gusto ulje steti motoru da li pravi problem uljnoj pumpi i ostalim komponentama. dali dolazi do habanja usled hladnog starta jer predpostavljam da posto je gusto kad je hladan motor mu treba vise vremena da procirkulise masinom.

E sad ako ne steti motoru mozda bi bilo dobro da sipam to ulje jer problem oko paljenja je meni ne bitan nije problem zimi ni 5 puta tegliti kanap.



Sta mislite o tome?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to 20w60 jeste ulje za letnji period i losije motore. e sad za zimu moze ali mora malo odraditi da bi se razbilo posto je gusce. ako dosta radis trebalo bi dvaput menjati i zimi 15w40 . ako vec nemozes ti stavi 20w60 posto se vecinom radi po toplijem vremenu i tad je najpotrebniji
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa onda koliko ja sam uspjeo shvatiti sutuaciju najbolje rjesenje je tu(ako ne grijesim) zimi i uhladnijim uslovima voziti na 15w40 a ljeti stavljati 20w60

super bude sto i zimi i ljeti ima odgovarajucu gradaciju a taman 2 puta izmjenis godisnje
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato i kazem da je tako najbolje ako dosta radis sa njim. ako radis i zimi bolje je sa 15w40 i zbog paljenja i lakse pumpa razbije ulje. ako nisi u mogucnosti onda idi na 20w60 stalno samo zimi ostavi da malo prvo odradi pa na rad
 
S

skrle

Guest
Pozdrav! hitno bi trebal malo znanja da ne kopam dalje.... Koja razina ulja mora biti u ovom stroju, kak ju određujete, pretpostavljam da ne smije biti puno do vrha!! Evo i slike.
Stavit ću 10w 40, to stavljam i u kosilice i do sad nisam imal problema. Pomoć! Koje ulje naljevate u filter zraka??? Da li se smije prate minivašem? Hvala!

2upp7oi.jpg


vo1wts.jpg


3469hed.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tako nesto oko 0,6 ili 0,7L .nisam siguran bas tacno bilo je ranije negde u temi.sipas do vrha navoja i tu bi trebalo biti uvek ako zelis sacuvati motor jer ulje ih jedino cuva.
 
S

skrle

Guest
Evo me opet, sad me zanima poštelavanje ler gasa i dotoka zraka i goriva. Zna li netko točno koliko koji šraf? Na primjer na flakserici po prospektu dovod zraka 3/4 kruga, benzin pola kruga, i samo tak optimalno radi, pa pretpostavljam da ima i freza neku specifikaciju. Nemogu naci nikakav user manual za nju.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
dali je iko ovde koristoi kosu na motokultivatoru labinprogres 14ks i kako mislim na kosu koja se montira na kardan i motokultivator sa okretnim ruckama tako kad kosim trebo bi da ubacim u rikverc dok su rucke okrenute i upalim kardan u 3 ili 4 brzinu ali nece zna li neko nesto o mom problemu bio bih zahvalan posto sam kupio kosu i neznam da je koristim radi se motokultivatoru stari model
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
dali je iko ovde koristoi kosu na motokultivatoru labinprogres 14ks i kako mislim na kosu koja se montira na kardan i motokultivator sa okretnim ruckama tako kad kosim trebo bi da ubacim u rikverc dok su rucke okrenute i upalim kardan u 3 ili 4 brzinu ali nece zna li neko nesto o mom problemu bio bih zahvalan posto sam kupio kosu i neznam da je koristim radi se motokultivatoru stari model

Mislim da ti je to iz razloga što ti je u rikvercu jer u mene ne možeš ubaciti u rikverc ako je kardan uključen iz razloga da ne bi sebi posjekao noge kad ideš nazad a imaš recimo frezač priključen,ali mislim nisam siguran trebao bih probati da može ako prvo ubaciš u rikverc pa onda uključiš kardan a obrnuto ne može bar u mene kod ovih novijih možda ni u jednom slučaju ne može
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dali je iko ovde koristoi kosu na motokultivatoru labinprogres 14ks i kako mislim na kosu koja se montira na kardan i motokultivator sa okretnim ruckama tako kad kosim trebo bi da ubacim u rikverc dok su rucke okrenute i upalim kardan u 3 ili 4 brzinu ali nece zna li neko nesto o mom problemu bio bih zahvalan posto sam kupio kosu i neznam da je koristim radi se motokultivatoru stari model

kolega ovo si pitanje već postavio u temi labin strižna kosa pa te molimo da to pitanje tamo i ostane. dupla pitanja su suvišna, mislim da si dovoljno odgovora dobio na svoje pitanje,provjeri prvo ovo što smo ti preporučili i idemo onda dalje sa tražnjem problema kojeg imaš.a li molim te izbjegavaj ista pitanja na različitim temama. hvala
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode jel moguce da traktor pocne brze trositi naftu posle odredjenog vremena rada na ulju...sipo sa nekakvo trafo ulje jedno vrijeme u njega pomijesano sa naftom.

Danas usuo cistu naftu i brzo mi je svuko rezervoar. Al doduse...kosio sam skoro 6 sati :) pa sad ne znam...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nemam iskustva sa trafo uljem al mozda ti se ulozak dizne potrosio pa ti se rastelala i baca vise nafte nego inace.
Jel ti dimi kad se zgrije i kad joj dode opterecenje,mislim jace nego inace?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a kosenje je skoro pun gas vecinom. sta te cudi za 6 sati rada. mozda je manje trosio zato sto je ulje gusce pa je manje trosio. ko razlika d2 nafte kod nas i euro dizela. on redji i vise ga trosi ali i radi ko besan na njega.kosenje prilicno trosi i frezovanje jer trazi veliki gas pogotovu sa labinovom sporom kosom
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa da gas je veliki stalno kad se kosi al opet cini mi se da dosta brze potrosi naftu ovu novu nemasnu od ulja.
Ne dimi traktor pod opterecenjem kad se vozi stalno al npr kad pustis gas okrenes pa das jaci gas da krenes odmah sjeci travu onda uvijek kod dodavanja gasa baci crnog dima pofino al posle u radu ne baca.


Kolko je evrica taj veseli ulozak?
 

Najnoviji postovi

Na vrh