• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
čuj, objavio sam prije par dana, stavio sam na motokultivator filtar ulja, i ulio 2l super3 ulja i lijepo je radio, sad moguće da je diglo trofe sa dna kartera pa začepilo... uglavnom, poslije ručka ide dekl dole, pa ćemo znat više :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je menjano ulje nebi smelo ostati mulja ili sta vec u karteru da bi nov filter tako brzo zapusio. desavalo se kod mene par puta na vozilima i traktorima da je filter tvrd i pumpa ga nemoze probiti da dobije pritisak ulja u motor. ali to se u ovim slucajevima lako primeti i odmah resava. dal sad i kod tebe nije takav slucaj ili da je oslabila uljna pumpa pa joj filter jos vise pravi otpor za cirkulaciju ulja to neznam. ali prvo skini gore dekl pa vidi. ako neproradi kako treba skidaj zamajac i prednji dekl i vidi dal nije otkinuo stift pa lezaj okrenuo i sprecio prolaz ulja za ventile.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
to je meni bilo lezeci se zajednosa radilicom na koju je blokiro vrtio u kucistu i to sam ga tako dugo dugo sati vozio :)

100 evra me doslo reparacija znaci obrada radilice klipnjace novi leteci lezeci obrada istih obrada dekla busenje stubline novi klip :)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Evo ga, pukao podizač klackalice, u gornjem djelu, kod prelaza na onu užljebljenu puškicu, ulja ima u cijevi, i na klackalicama, na ventilima, onako, fino... sad samo naručit sutra novi podizač i to je to... nadam se :)





Hvala na savjetima!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ako je menjano ulje nebi smelo ostati mulja ili sta vec u karteru da bi nov filter tako brzo zapusio. desavalo se kod mene par puta na vozilima i traktorima da je filter tvrd i pumpa ga nemoze probiti da dobije pritisak ulja u motor. ali to se u ovim slucajevima lako primeti i odmah resava. dal sad i kod tebe nije takav slucaj ili da je oslabila uljna pumpa pa joj filter jos vise pravi otpor za cirkulaciju ulja to neznam. ali prvo skini gore dekl pa vidi. ako neproradi kako treba skidaj zamajac i prednji dekl i vidi dal nije otkinuo stift pa lezaj okrenuo i sprecio prolaz ulja za ventile.

Koji prolaz ulja na ventile.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo ga, pukao podizač klackalice, u gornjem djelu, kod prelaza na onu užljebljenu puškicu, ulja ima u cijevi, i na klackalicama, na ventilima, onako, fino... sad samo naručit sutra novi podizač i to je to... nadam se
Nadam se da si probao da li ventil radi normalno ?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
da, da, pritisnuo sam ga lagano, da ne bi konusni osigurači ispali, al ide fino, i klackalica nema problema, eto, samo je podizač pukao....
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Nista nije nemoguće, kontam da je zamor materijala, pa taj ima valjda 25-30 godina...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode znate sta mene muci na labinu...nekakvo prduckanje prekidanje...i nikako da skontam do cega je to. Znaci desava se samo nakon duzeg rada motora pod naponom.
Tipa picim uz jako veliko brdo...na prikolici je metar i po drva, u drugoj je brzini traktor...ili prva brza kako god zelite...gas malo jaci i idem tako sad ja....i dokle god se drzi jaci gas i ide on radi bez problema...ali ako se negdje stane pusti gas pa drzi tipa minut na leru pa opet krene...on pocne da prekida...prducka. Ne znam kako bih vam opisao taj zvuk motora...evo recimo najblize tome bi bilo kao kad bi nekom jednoklipnom benzinskom motoru dok radi skidali na brzinu vracali kabal sa svjecice.

Takav nekakav zbuk. Pored toga cini mi se i da izgubio malo i snage ali na visim obrtajima kad das jaci gas ono sve vise prducka


Sta bi moglo to da bude?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
presteluj ventile i proveri vijke glave. moze se desiti da ti po malo ispusta kompresiju na neki ventil ili ispod glave. pogledaj jel potpuno suv spoj izmedju stubline i glave .a moze i dizna tako da zeza
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
jes jebo ga mis isti je ko onaj filter dole...a ja to prvi put u zivotu vidim da neko ima
Zasta su ti te sanke?"
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
presteluj ventile i proveri vijke glave. moze se desiti da ti po malo ispusta kompresiju na neki ventil ili ispod glave. pogledaj jel potpuno suv spoj izmedju stubline i glave .a moze i dizna tako da zeza


Ventili mi ne pustaju kompresiju to sam provjeravao prije sklapanja kad je generalka radjena...

glava ne pusta nigdje suvo sve evo malopre gledao ko barut...
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
jes jebo ga mis isti je ko onaj filter dole...a ja to prvi put u zivotu vidim da neko ima
Zasta su ti te sanke?"


sanjke su za ispod motora kopija originalnog štitnika posto ga nisam imao
s tim da je ispod skroz zatvoreno, ono da zastiti karter koliko god moze, samo mislim da su mi malo preniske pogotovo za mele kotace, morat cu ih dizat
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ventili mi ne pustaju kompresiju to sam provjeravao prije sklapanja kad je generalka radjena...

glava ne pusta nigdje suvo sve evo malopre gledao ko barut...
kakav ti dim izbacuje kad zeza i kad radi normalno. moze se desiti i dizna da te zeza ili ti je malo ranije ubrizgavanje. jel klikce prilicno na leru
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
dima nema skoro pa nikako cak i kada na lozu ide...samo zadimi jace kad naglo dodas gas...leptir gasa sam nekako sam podesio tako da sam ga mako u stranu skroz i onda nije iso u obrtaje pa polako pomicao dok na naglo dodavanje gasa nije brao fino obrtaje...
ubrizgavanje ne znam kako mi je postelovano pitao sam jednom na forumu kako se tacno steluje to na labinu ali nisam dobio za mene dovoljno jasno objasnjenje tako da sam ostavio kako jeste

na leru i ne klikce mnogo...mogu snimiti nekad ali cisto sumljam da se to iz snimka moze cuti...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
onda moze biti i da ga malo pregrevas. skoro si ga radio a veliki teret i pun gas .neznam sta drugo. jedino proveri zazor ventila jos .
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa ne znam...mozda se malo i pregrije ko ce znati vozicu jos neko vrijeme pa vidjeti ako se razradi mozda i nestane taj problem...mada skoro je 30 sati rada proslo od kako sam radio generalku...nisam nikad pun gas tjero ni u prazno ni pod teretom...ono uvijek dam malo jaci gas da se vrti tako su mi ovdje rekli da je bolje zbog hladjenja i podmazivanja. Ulje sam promjenio nakon 20 radnih sati stavio 20w60
kako se provjeravaju zzori ventila ako nije tesko kome da mi objasni molicu lijepo
 

Najnoviji postovi

Na vrh