• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ti ne vuče zrak u gorivu,provjeri crijeva.
Ja bi stavio 15w40 pošto je sve novo.
I može ti biti da je dizna baštelana na krivi tlak pa čudno radi na večim okretajima.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
skines gore poklopac ventila. tu imas dve klackalice od usisnog i izduvnog ventila.. okreci motor dok klip nedodje gore .prati tad ventile .u jednom trenutku kad je klip gore i ides napred nazad na radilici ventili ce naizmenicno ici gore dole oba. to se zove vaga ventila i desava se u svakom drugom krugu radilice. kad to nadjes okrenes za jos jedan krug da ponovo klip dodje gore i tad stelujes oba ventila. izmedju klackalice i ventila spijun a na drugoj strani klackalice imas maticu i okretni brezon na srafciger. njime regulises zazor na meru i kontra maticom osiguras. usisni ide na 0,20mm a izduvni 0,25 mm koliko se secam. i da spijun zgodno prolazi . mozda neko nadje tacan podatak zazora ali mislim da je taj
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
oficir 15w40 sam drzo za razradu a sad stavio 20w60 pitao sam ovdje na forumu jel ok da to stavim ljudi mi rekli da je ok ja stavio ti mi sad kazes da bi stavio 15w40 joj ubiste me ljudi moji :) vise ne znam kog sliusati kog ne slusati :)
Sto se tice dizne i tog crijeva i vazduha to ne vjerujem i gotovo sam siguran za to da nije do toga jer motor dok je ladan i dok nije malo duze vremena stavljen pod opterecenje radi ama bez ikakvih znakova navedenih i problema. tek kasnije se to pojavi tako...

cak i za ventile mi je to nesto malo sumljivo jer i da su rastelovani isto bi trebalo onda lose raditi i kad je hladan a ne samo kad je vruc ili grijesim?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
što se tiče motornog ulja u svoga stavljam godinama ina super 5....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle nisi pogriješio to je samo moje mišljenje.
Takvo ulje koje si stavio kod nas je dosta teško za nač,al ne znači da je loše,samo ga po zimi nemoj paliti.
Kaj je s diznom jel poštelana na tvornički tlak?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
za diznu nista ne znam....ona je na traktoru od 85 od kad je kupljen i traktor :)
Kad sam radio generalnu nju nisam dirao niti ista oko bos pumpe. Tu diznu mi nema ko ovdje u mojoj zabiti pregledati i postelati u krugu od milion kilometara
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A onda ti može biti svašta.
Al kad si kupoval sve djelove trebal si uzet uložak dizne.
A bilo koji seoski majstor ti ju poštela na pravi tlak.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ulje sto se tice viskoziteta rekao sam ti i stojim iza toga. ako neverujes u mojim kolima je INA 20w50 iako netrosi kapatke ulja i osvezavan je motor pre dve godine.bilo na akciji povoljno i mir.dizne fabricke su jako kvalitetne tj. ulosci.ali treba povremeno prekontrolisati pritisak i videti kako bacaju naftu. to kad si radio motor sam ti napomenuo. posle sklapanja verovatno nisi ni stelovao ventile nego samo zavrnuo klackalicu pretpostavljam. cim pitas kako se steluje. to posle razrade obavezno se prekontrolise i provere vijci glave dotegnutost. desi se da ventili posle uhodavanja i dok sve legne ponovo nekad i smanje zazor pa budu napeti a vecinom bude malo labavije.ako je veci zazor nije problem ali ako je manji mogu ventili i sicevi nagoreti a to se i desava pri vecim opterecenjima i radnoj temperaturi mnogo brze. zato se proveri i posle si duze vremena miran. kad se nesto radi onda se dosta stvari uzgredno pregleda i nasteluje a ne kao kod tebe apokaptuse. posle nekoliko neproverenih stvari dijagnozu kvara utvrditi je tesko jer nismo madjionicari a ni vidoviti.mozes se ljutiti ali je tako
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Samo da izvijestim. Ubacio novu sipku podizača klackalice (35kn ca5€),postelao usisni na 0.2 i ispusni na 0.25, po Vicinom savjetu, i sad mašina prede ko mačkica! Mirnije radi i tiše. Ne trese toliko! Hvala još jednom!
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
misliš eura? ili?

i htio sam vas pitati,kad se stave prosirivaci na mtk dal se smije prikolica voziti,jer citao sam da nie dozvoljeno :(

Nije dozvoljeno vući kardansku prikolicu sa proširivačima...ja imam isti motokultivator i jasno to piše u upustvima...onu samo vučenu prikolicu se vjerovatno može voziti sa proširivačima čak i bolje radi stabilnosti zaključilo bi se logički.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
ja ih ne skidam nikada,eventualno kotače suzim na felgama...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
svako sirenje donosi vece opterecenje po poluosovine a tu je labin slab. prema tome prosirenje pod teretom na prikolici donosi rizik
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Poslušam upute proizvođača i skidam proširivače kad je prikolica prikopčana...ipak u Labinu su brojni inžinjeri koji sigurno znaju zašto su tako preporučili...osim toga kad se mijenja sa prikolice na kose ili na frezu za snijeg ili dasku za isti moraju se okrećati i kotači radi ripni na gumama pa onda samo još ili skinem ili prišarafim i proširivače usput to mi ne oduzme vremena više od max 5 minuta.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
evo imam uputstvo kraj sebe i tu piše:
Prikolica sa vlastitim pogonom:
Kotači: 5,00-12 ili 5,00*15 isti kao na prikolici
Proširivači: preporučuju se
Utezi: nisu potrebni
Blokiranje kotača: deblokirani
Pogonska osovina: sinhronizirana

Napomena: za vučene prikolice mogučnosti strojeva nemaju važnosti.

Nema mi logike da je mtk stabilniji bez proširivača i da mu to šteti
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Da nebi bilo zabune evo sad ću citirati(tj.prepisati) iz upustva za kardansku prikolicu iz Labinprogresa...
labinprogres TPS d.o.o.
Dubrova bb,52220 Labin,Hrvatska
PRIKOLICA S POGONOM
PP-1000S

UPUSTVO ZA UPOTREBU I MONTAŽU
....
...
.....
VAŽNO: Prilikom rada sa prikolicom "PP-1000S"ne smiju se koristiti proširivači na kotačima MTK.

Dakle na kraju debelim crnim slovima piše ovo zadnje "Važno......",bez uvrede bilo kome, bolje da se zna jer neki ljudi nemaju upustva pa mogu naštetiti stroju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam vec jednom pisao da hoce doci do havarije na poluosovinama i raspinjaci u diferencijalu zbog preterivanja sa teretom a kamo li ako se stave prosirivaci. time mogucnost loma se povecava. po dobrom putu i asvaltu ce trpeti ali vecinom pri udarcu u rupu ili sl se dogadja. nekoliko slucajeva se dogodilo sa lomovima samo sto ja znam .upravljanje mkt je mnogo lakse bez prosirivaca a stabilnost uvek ima jer ga prikolica preko rude drzi od izvrtanja.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Sjećam se da si pisao o tome. 500- 600 kg po NERAVNOM terenu bi trebao biti maksimum težine tovara kardanske prikolice ako se ne varam tako si tvrdio?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh