• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedino bitno je da mora imati slobodnog hoda bar 0,5-1cm na rucki. znaci ako nema luft kvacilo je napeto i hoce proklizavati.jeste malo zeznuto ali mora se napeti dole na poluzi dok se nedodje do hoda kad razdvaja kvacilo i onda stegnuti sajlu.dostelovati na srafu gore na rucki i trebalo bi da bude dobro
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zeza te korpa kvačila ne oddvaja ravnomerno,možda je i masna pa prašina i pomalo ljepi.Ja bi skinuo motor i pogledo kakvo je stanje.To je malo posla i magari odšrafiš kvačilo i opereš ak je vizualno sve ok.Vidio bi i kroner gde naleže potisni ležaj ak je u redu.Koliko ja znam barem na mome nema tački za štelanje korpe več je ko na autima feder ploča sa kronerom.4 šrafa i motor je dole.L.P.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,637
A da si malo opisao što se događalo prije nego je pukla sajla, pod kojim okolnostima je pukla , što si radio sa strojem. Kako je kvačilo radilo prije, da li je dobro odvajalo itd..... Ako se navede više argumenata lakše se može sugerirati što i kako riješiti? Ovako samo postaviti pitanje "Kako zamijeniti sajlu kvačila" Blago rečeno je neozbiljno. Ako je samo sajla u pitanju (valjda si vidio kako je bila prije montirana), ako nisi vidio onda prije nego nešto demotiraš pogledaj malo prije kako je bilo !!!!!!:(think):
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Postavio bi jedno malo neobično pitanje ali mislim da je korisno mnogima...onako obostrano i ljudima koji su više-manje laici u vezi motokultivatora a i stručnjacima po tom pitanju....Pitanje je:
U slučaju nekog kvara na SS kome se obratiti?
Kolike su cijene ev. opravka, npr. promjena lamele je toliko +ruke toliko?
Problem je i oko samog transporta stroja, neki npr. ja nemaju prikolicu?
Palo mi je na pamet da ovo pitam jer očito je da među forumašima ima ljudi koji se razumiju pa zašto onda nebi napravili neku forumaško-poslovnu suradnju? Inače ja momentalno imam skroz ispravan stroj...ali vjerujem da će informacije o tome ko je dobar majstor i gdje se nalazi koristit mnogima a i meni čim mi se pokvari stroj :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,637
Pitanje je sasvim u redu, i dalo bi se o tome dosta razglabati. Cijene mehaničarskih usluga se računaju u satima. Satnica je cca od 150,00 do 220,00 kn sa pdv. + dijelovi. Mogla bi se otvoriti nova tema "Iskustva sa popravcima i majstorima":icon_idea:
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pitanje je sasvim u redu, i dalo bi se o tome dosta razglabati. Cijene mehaničarskih usluga se računaju u satima. Satnica je cca od 150,00 do 220,00 kn sa pdv. + dijelovi. Mogla bi se otvoriti nova tema "Iskustva sa popravcima i majstorima":icon_idea:

Prijatelju dogovaranje poslova u satima je vrlo rizično...ja sve poslove dogovaram po urađenom poslu....a ta satnica je preskupa jer npr. doktorska dnevnica je cca. 300-350 kuna... 8.sati visokoobrazovanog čovjeka vrijedi toliko...dakle satnica srednje škole od 150-220 kuna je smiješna.....

SS rastavim i po mraku bez baterije , za njega ne treba majstora

Onda ako se nekom nešto pokvari može se tebi javiti za popravak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Super.
Ako mi se šta pokvari javim se pa ćemo se dogovoriti......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,637
Ako se radi u mraku onda bi satnica trebala biti manja jer se štedi na struji.
Ja sam prošli tjedan bio u servisu doduše za teretna vozila i naplatili su mi 220,00 kn za sat.:(smirk):
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Jučer ja kod majstora u centru Zagreba skidao mi alternator od auta išao po dijelove promijenio u njemu dosta toga i sad je kao nov, radio od 8 do 12 ,i ukupno sam platio 900 kuna zajedno sa dijelovima...usput mi je i kodirao ponovo radio u autu i pregledao krajnice(kugle) i ostalo......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
ja sam vec jednom pisao da hoce doci do havarije na poluosovinama i raspinjaci u diferencijalu zbog preterivanja sa teretom a kamo li ako se stave prosirivaci. time mogucnost loma se povecava. po dobrom putu i asvaltu ce trpeti ali vecinom pri udarcu u rupu ili sl se dogadja. nekoliko slucajeva se dogodilo sa lomovima samo sto ja znam .upravljanje mkt je mnogo lakse bez prosirivaca a stabilnost uvek ima jer ga prikolica preko rude drzi od izvrtanja.
Pozdrav svima.

Nov sam na ovom forumu. Posedujem ovakav sličan SUPER SPECIJAL od pre skoro 30 godina

Moram priznati da sam bezmalo iznenađen da se za jedno-osovinsku prikolicu sa kardanom NE preporučuje proširivač, iako u upustvu za SUPER SPECIJAL lepo piše da se PREPORUČUJE PROŠIRIVAČ. Moram reći da sam sa proširivačima UVEK vozio sa kardanskom prikolicom po svakakvim putevima, često i sa punim teretom i nikad mi se nije desio neki problem sa proširivačima. Radio sam samo jedan put bez proširivača radi okopavanja kukuruza između redova i nakon toga NIKAD VIŠE bez proširivača. Jedva sam bez proširivača pri najmanjoj neravnini zemlje držao mašinu da se ne bi prevrnula.

Nego, koliko mi se čini, nigde nisam video kako se STABILNO I SIGURNO diže teška mašina radi skidanja proširivača ili točkova?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
naidjes tockom na medju i izvrnes na jednu stranu i odradis pa postupak ponovis za drugu stranu. pa nevozis tenk pa ti tesko odraditi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Poluga čini čuda,a proširena je puno stabilnija i za vožnju po nagnutim putevima i grabama zakon!
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
naidjes tockom na medju i izvrnes na jednu stranu i odradis pa postupak ponovis za drugu stranu. pa nevozis tenk pa ti tesko odraditi.
Zar samo na takav jedan jedini način? A kako sprečiti prodor ulja u više delove motora tj. do komore za samopaljenje? Jednom sam se prevrnuo sa tom mašinom i nakon toga nisam uopšte mogao odmah pokrenuti motor.

Mora da postoji neki drugi bolji način.
 

Najnoviji postovi

Na vrh