• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pozdrav ekipa!

Dal je na lda450 za ugradnju dekompresora dovoljno promijeniti obični dekl na glavi motora onim sa dekompresorskom polugicom ili je potrebno još što mijenjati? I da li se isplati?

Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Dovoljno je mjenjati deklo ...a isplati se ako imaš anlaser , ineče nema svrhe.

Druga varijanta je automacki dekompresor koji mora obavezno u kombinaciji MTK- kolut za paljenje kako kod motorne pile .

vaš velečasni
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Susjed mi ima Greena sa 3ld510 sa dekompresorom i pali lako ko trimer.
ali je sistem paljenja sa oprugom za povrat.
Hvala!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ako hoces da olaksas sebi stvari pokusaj sebi ugraditi alnaser i da palis na kljuc.sai bez dekompresora moras opet tegliti spagu. Ne palis V8 motor na spagu pa da je tesko,najpijaniji covjek ce ga upaliti jednom rukom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Susjed mi ima Greena sa 3ld510 sa dekompresorom i pali lako ko trimer.
ali je sistem paljenja sa oprugom za povrat.
Hvala!
nisam nikad kresao grina s autoackim dekomresorom i običnom koloturom za štrik.
vrlo vjerojatno pomaže kod paljenja ali kontam da treba više puta namotati štrik nego kad pališ štrikom bez dekopresora .

svakkako te molim ako istražiš koliko dođe deklo s automckim dekopresorom da to javiš , hvala


vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Puknuti kakav je to automatski dekompresor? Znam za onaj sa onim hepekom sto se mora obarati prema dole prilikom palenja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kontam da taj dekopresor sam otpusti na početku takta usis , tada imaš cijeli krug bez otpora za zalet ...ugrubo.preskoči jedan takt kopresije .

To sve dobro radi u kombinaciju s paljenjem na kolut kad je motor u savršenom stanju ..
Kad padne kopresija i treba "njihati" onda škvadra skida kolut i montiraju običnu remenicu .


vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod mene na starom labinu gore na deklu ima nekakav gumeni cep,za sta on sluz? Na ovom novom ga nema,doduse ja Anadolu motor u pitanju,ali im je kalup isti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Na gumeni čep po hladnom vremenu ulij malo nafte ..onako za srednju žlicu ..pali ako po ljtu , garabtiram

vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Samo sam to jednom radio,bilo je vani -32°C,samo se mora jednom onako naprazno izvuci spaga,jer ako se trzne odmah velike su sanse da se leti preko njega. Nisam bio bas siguran da je to pa zato pitam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Mislim da je bolje par kapi ulja kapnuti, barem ja tak delam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
..unutra je spojna rupica 3 mm ..par kapi ulja ne dođe ni do ventila a kamoli karika ...naročito po zimi kad je ulje stisnuto .
isprobaj s naftom pa vidi progresa

vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Po zimi ne palim, nemam kaj frezati, a kad je oko nule i mora se za krvavu silu nekaj pripeljati onda ulje zadovoljava.
Jednom prilikom na proljeće bum baš probal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Kaj ju treba natočiti :icon_wink:
U mene je Kinez tak da bolje da se ne mešam ali fala Bogu još nisam imal prilike gledati jel klip ravnog čela ili s rupom.

Mada namjena one rupice je ista.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Sa naftom 100% fercera. Jednom sam radio jer je bio veliki minus,upalio je kao da je vec radio pola sata.
Mislim da do -10 do -15°C nema potrebe za tim,naravno ako je dobar motor.
Seljacic sigurno je upalio, jer sam njega morao upaliti jer mi IMT nije mogao da upali.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nega uvjek možeš upaliti , ako znaš

vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Na -32 nebi išo ni van a na palenje SSa ne bi ni pomislio.Kod nas takvog minusa i nema bar ja ne pamtim.:icon_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh