• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Nekad sam ja stavljao auto gume 5.00 i 6.00x 12 ali cini mi se da ih je sada tesko naci. Mogu ti sve 12-ke,ali nemas i neki izbor.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Trenutno mi jedino na pamet pada Daewoo Tico, od relativno novijih vozila.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima šanse staviti ne može se napumpati :icon_axe:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
na labinove original felge prednje na koje idu 5x12 gume...

koje se sve dimenzije auto guma mogu staviti? ? ?

Širina ti je 5x2,54=12,7cm.Znači trebao bi staviti 125R12 ili 135R12 ako hoćeš da ti visina i širina budu iste kao orginalne.Malo sam upisivao u googlu s ovom dimenzijom se proizvode za fiću,peglicu,daewoo tico,nisan micra je veličina 12,ali šire 165 te ti ne mogu doći.Ako smijem pitati zašto bi stavljao auto gume 12-ke na kultivator?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako je zahtjev da kotači budu u sinkronicitetu, onda je samo bitno koji je vanjski promjer kotača. Sve ostalo su ozbiljnije ili neozbiljnije varijacije. S obzirom na ovaj stari način označavanja guma ništa ne govori o vanjskom promjeru treba uzeti kalkulator i metar u ruke i igrati se....:icon_rolleyes:. Naravno, to sve skupa pada u vodu, ako se ne koristi kardanska prikolica. :D
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
S obzirom na ovaj stari način označavanja guma ništa ne govori o vanjskom promjeru treba uzeti kalkulator i metar u ruke i igrati se....:icon_rolleyes:.

Može se izračunati i po starom načinu označavanja guma evo i slike

Ovo je za gumu 5.00-12.
12,7 se dobije kada 5 pomnožiš sa 2,54,a 30,48 kada 12 pomnožiš sa 2,54.
Kod ove gume je ista širina i visina,a obim dobiješ kad zbrojiš 2x12,7+30,48=55,88cm,ako hoćeš koliko pređe tokom jednog okreta 55,88x3,14=175,46cm ili 1,75m.Dok recimo kod gume 6.50/80-12 nije ista širina i visina.Širina je 6,5x2,54=16,51cm,a visinu dobiješ tako što širinu pomnožiš sa 0,8 ili 80% 16,51x0,8=13,20cm.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,561
Čemu toliko računanja (različite gume, različite dimenzije, različiti profili itd... bla, bla ?). Gume za Labina mogu biti 12 ili 15. Najčešće su 12. Bitno je samo jedno da su sve iste!:(nerd):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Konacno se i ja slazem sa Brgudom,vazda smo nesto kontrirali.
Sta ljudi napraviste racuna za gume za jadni mtk kao da je formula.
Tezak prvi put cujem za dimenziju 125R 12 i ficine su 145R 12.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Od peglice 135-12 dobro paše samo trebala bi bit višja guma.12 cola gume imaju i noviji kombiji kesonari hyundai i kia na diferencialu i to duple.

upload gifs
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Najbolje od viljuskara postaviti gume i rahat si 100 godina. Jedino sto bi mozda bio problem sto bi bile malo pretvrde jer su obicno 10 platana,ali mogu se manje napumpati.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako imas poluosovina ,kucista i lezajeva viska mozes slobodno od viljuskara staviti. to i na prazno da ih teras ima da izotkida sve. stavljali su nasi pametnjakovici to na prikolice dok nije sve popucalo koliko su krute. toliko frke oko guma. izmerite samo obim da je priblizan fabrickoj meri i stavljaj koju hoces po sirini
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Da sam ih htio stavljati ne bi ih davao narodu da nosi. Pitam za sta ce im kad kazu za mtk,a jedan je odnio jednu za balirku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
netreba preterivati sa brojem platana na gumi. nezaboravite samo da je tu sve kruta veza i da sve neravnine na putu jedino gume donekle ublaze da nebi doslo do lomova.znam to iz iskustva jer su i kod nas probali ali srecom na prikolici pa popucali i lezajevi a jednom je i poluosovina cviknula na kraj lezaja .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bas cu da pitam ovu gospodu sto su odnijeli gume kako su prosli jer su davno odnesene. Na ovim sam dizao 5 kubika sirove daske + tezina viljuskara sto je preko 5t. Tako da to ni u ludilu ne bi trebalo staviti na mtk,ali eto ljudi su odnijeli..
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovaj je kod mene več 28 godina,menjač nikad diran,još sve origi na njemu osim barve,produžetaka i točkova.Svaki produžetak je istovremeno i uteg od dobrih 30 kila a lufta na difu nema.Po vašim iskustvima bi ovaj morao več raspast a služi mi samo za transport.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
evo po peti put odkad je kupljen 2010, na greeniju ili novom mondijalu mi je pregorilo kvacilo....

odnosno svako frezanje, kvacilo se pregrije i lezajevi uniste.... bas me interesiraju vasa iskustva sa konusnim kvacilom i frezanjem sa greenijem, ne sa mondijalom, jer freza za greenija ima dva noza vise od freze mondijala....

tri puta su mi priznali u entradi kao reklamaciju, pa zadnji put sam ja mjenjao cijeli sklop kvacila sa lezajevima i oprugom, ali sam isto zlu ne trebalo promijenio i semeringe osovine motora i osovine mjenjaca.... mijenjao sam ih da eliminiram mogucnost pustanja ulja na spojku iz motora ili mjenjaca....

ali prvo nadolazece frezanje vrta ista pjesma sa kvacilom...

u entradi se cudom cude da je to prvi slucaj sa tako cestim problemom sa kvacilom i nasli uzroka u "teskoj zemlji!!!!!"

ja sam uvjerenja da je ta freza preveliki teret za kvacilo, jer motor 6LD360 skoro pa ni ne osjeti to opterecenje i misljenja sam da je sistem kvacila tu slaba karika.... lamela pocinje proklizavat i dize temperaturu usred trenja, kad temperatura poraste dovoljno pocinje se topit mast iz veceg lezaja i uslijed centrifuge natapa konusnu lamelu koja jos i vise pocinje proklizavat dok se sve ne izgori....

bas me interesira da li ima koji slucaj slican mom slucaju....

takodjer pitao sam u entradi novi set za kupit, nemaju trenutno i nece vise ni imat za prodaju, ali da sada dolazi novi sistem kvacila kojega ce ugradjivat za zamjenu ovog starog konusnog...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel mjenjaš oprugu?..kad se pregrije opruga topliski oslabi .
Najbolje da daš oprugu napraviti nekom majstoru od opruga ...
Još bi pitao jel imaš ono "rilo" ispod freze?
vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Opruga se da kupiti, pa ju netreba dati raditi.

Stari konusni kuplung
kuplungmondial_zps189fac95.jpg

se povlači iz upotrebe. Ionak se nemre kupiti kompletan, već dio po dio, i košta oko 850kn.

Novi kuplung je višelamelni, a izgleda otprilike ovak, samo je plići. Košta podjednako kak i konusni.
Lamelastikuplung_zps92b037ad.jpg
 
Na vrh