• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Nije to toliki problem jer je MTK je predviđen za takav rad, ako se koriste odgovarajuće dimenzije kotača.
Neki dan je susjed je s Mondialom (s kineskim dizelom) freza vinograd. Stajal je gotovo vertikalno, jer je frezal s kotačima 5.00-10, bez produžetka, u brijeg. Ak to nije bil primjer krive primjene, onda neznam kaj bi bilo.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Na jednoj frezi imam taj plug ispod,a na drugoj nemam. Ista stvar se desava i sa jednom i drugom,jedino je razlika u prvom prohodu,ova sa plugom manje tone ,a poslije isto tonu i jedna i druga jer se ore dosta duboko sa traktorom.
Kad su do sada izdrzali,a frezano je svakako,sigurno im nista nece biti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
A zakaj ne probaš nabaviti kotače 5.00-10" ?
Ti su niži za 2,5cm od ovih koje sad imaš, pa bi možda pomoglo?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ma ne frezam ja sa njima nesto puno,mozda 300-400 kvadrata godisnje. Uglavnom je to vrt koji je ogradjen pa i nemam nesto prostora sa traktorom da se vrtim.
Kad vidim da kod komsije jos uvijek radi bez problema,a freza kud i kamo vise od mene i ne pridajem vise tome paznju. Samo neka ima ulja i ide to.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Ma ide to,ali bi bilo zgodnije ,da ima afapter cca 10cm to bi je dosta ispravilo,a bilo bi u lakse radit,da nisam pognut toliko
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako napraviš taj zglob svaka ti dala ...To bude sigunrno skupo a pitanje koristi od njega


vaš velečlasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Da se ravno produzi nije nikakav problem,a da se nesto pravi pod kosinom to je vec prica za sebe.
A opet kad se to produzi nastaju problemi u okretanju,bit ce plavih nogu,pogotovu kod ovim dvometrasa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Ravni produžetak ima smisla, jer se i motor manje naginje, a time i ručke. Velim još jednom: to se standardno koristi na Mondialu s 5.00-10" kotačima, pogotovo s dizel motorom, koji je znatno teži od benzinca, pa freza ima tendenciju biti u zraku (vidjeh da ljudi stavljaju komad šinje na frezu, da ju izbalansiraju).

Problem koji se može pojaviti je u balansu freze i motora (freza postane teza na ručkama, a kotači više klize), no dade se popraviti ugradnjom utega ispred motora.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Mislim da je dovoljno staviti tegove na tockove (standardne) i nece biti problema za vucu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Da i ne.
Utezi u kotačima ne mijenjaju težište, pa me doprinose toliko koliko uteg naprijed. Imam ih dodane na Muti, no ipak bude rješenje u (novom) težem motoru.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Znam da ne mijenjaju,ali opet koliko toliko povecavaju pritisak tockova na tlo. Sa produzetkom bi bilo dosta tesko frezati uz brijeg i malo manji jer bi se freza ukopavala. Zbog toga bi dobro dosao teg naprijed.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Stvari su uvijek jednostavne. Ali zašto jednostavno kad može komplicirano? Nabaviš jedne iste takve felge (bez guma) navariš po prijeko par L profila. I eto ti (željezni kotači), možeš na njih staviti i koji uteg. "Jenin tiron ubiješ dvi muhe !" Prednji dio MTK se spusti, ručke se dignu, rukovaocu se ne treba savijati (u poluležeći stav), nego lijepo ko gospodin čovjek samo šećeš iza stroja (dobro i zdravo za kralješnicu), a stroj radi za tebe. Znači stroj treba prilagoditi sebi, da ti služi a ne da ti služiš njemu !:cool2:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Brgud sve ti to lijepo napisa i to je lahko napraviti i to spustanje samog MTK prolazi ako je orano sa njim nekih 15-ak cm dubine ili je prekopano lopatom. Ali ako frezas nesto sto je orano sa traktorom 25 i vise cm onda tu nizi tockovi nemaju sta traziti.
Meni licno ne smeta ovako niti imam namjeru sta prepravljati,ali evo ima kolega kojima to smeta.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ako je orano sa traktorom cca 50 KS, onda Labin nema što tu tražiti (sa malim, sa velikim ili sa željeznim kotačima). Jedino ako se sa traktorskom drljačom poravna pa onda ? Mada je i onda muka ! Svatko se snalazi kako može i umije.:(:
 

Najnoviji postovi

Na vrh