• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Frezam za krompir najmanje 20 cm dubine sa traktorom i "teskom" frezom. Citao sam ovdje po forumu da frezaju 10 cm u dubinu. Na tu dubinu moze i kokos zacebrkati.
Ma nije problem ni sa MTK pofrezati sto je orano sa traktorom ako je fino uzorano i ako je raspita zemlja i nema puno busenova da se prelazi preko njih. Ako je lose slozena brazda i nije raspita onda bolje ne ici sa MTK.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ako je orano sa traktorom cca 50 KS, onda Labin nema što tu tražiti (sa malim, sa velikim ili sa željeznim kotačima). Jedino ako se sa traktorskom drljačom poravna pa onda ? Mada je i onda muka ! Svatko se snalazi kako može i umije.:(:

Ja prođem 2 puta drljačom i onda je milina za frezat sa specijalom.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Da se ravno produzi nije nikakav problem,a da se nesto pravi pod kosinom to je vec prica za sebe.
A opet kad se to produzi nastaju problemi u okretanju,bit ce plavih nogu,pogotovu kod ovim dvometrasa.

Ha ha ha dobra dobra plave noge :)
 

Marija Poznan

Novi član
Tu od
24 Ožu 2013
Poruka
3
Poštovani kolege, u posjedu sam labinprogres freze dizel od 14 ks, međutim s istom nitko nije radio podulji niz godina.
Ove godine nam je majstor uspjesno osposobio stroj.
Zamijenjeno je ulje, dizna, te svi ostali potrosni dijelovi.
Međutim,
trebale bi nam upute za frezu jer jedini tko je znao s njom raditi je na žalost pokojan pa nam je trenutno ne iskoristiva jer jedino što još ima oznake one žute su brzine..
Ništa drugo na žalost nije vidljivo, pa ako postoji neki link na neke upute bila bih jako zahvalna.

srdačan pozdrav
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ono što je bitno su brzine. Ima dvije spore i dvije brze (znači 1 i 3, 2 i 4), spori i brzi rikverc. Sve su na istom izborniku. Kad poluga koja ide iz mjenjača prebacimo u lijevi okvir i napred, onda su SPORE, vratiti u desni okvir (malo napred je Prva, nazad je Treća, skroz napred je spori Rikverc). Kad se u lijevom okviru prebaci nazad onda su BRZE, i onda opet desno malo napred DRUGA, nazad ČETVRTA, skroz napred brzi RIKVERC . I sa desne strane ima polugu za pogon freze (prva i druga), I skroz nazad (položaj sa sinkronizirani prijenos za kardansku prikolicu). sa lijeve strane poluga za blokiranje prednjih kotača. A ostalo je fizikalija.:(whew):

58wjubi890pogjmnjg6.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ti podatci su za speciala sa balancom koja se ne okreče.Special sa okretljivom balancom ima ručku za reduktor i brzine razdvojeno ali šalta se po istoj shemi ko ovaj.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Nije navedeno koji tip ručki ima. Tako da sam ja mogao samo nagađati koji tip ima . Ako je takav tip onda je to to !:cool2:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
E ovako,kad stanes za rucke sa lijeve strane ti je mijenjac za promjenu brzina (skroz nazad povucen je hod naprijed-druga brzina, kad guras spku od sebe prema naprijed imas onda ler,zatim prvu brzinu,pa ler i na kraju rikverc). Sipka pored ove sipke je za blokadu diferencijal ,zatim sljedeca sipka ti je od ukljucivanja kardana i to imas ovaj redoslijed; skros nazad povucena sipka je sinhrono za kardan prikolice,zatim kako guras sipku premar naprije je ovaj redoslijed: ler-spori kardan-ler-brzi kardan. Rucica pored nje je od spore brze,nazad brze,naprijed spore. Imas najvisociju sipku.i ona sluzi za okretanje rucki. Nadam se da sam bio jasan.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Čini mi se da su mjenjači isti (samo je razlika u jednoj poluzi više, i ulaz poluga u mjenjač). Zaboravio si dvije brzine. I nije 1 i 2 na istom izborniku. Nego na SPOROM izborniku 1 i 3, a na BRZOM izborniku 2 i 4. I naravno spori i brzi rikverc.:(think):
Ako nije tako neka me ispravi neko tko zna !:icon_neutral:
Znači razilka je u jednoj poluzi više (ovaj model ima posebnu polugu za biranje SPORE - BRZE, dok prethodni ima na jednoj poluzi biranje SPORE - BRZE, i sve ostale brzine i rikverc)!
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Brgud nisam ja zaboravio brzine. Na lijevom imas dva polozaja za hod naprijed,a mislio sam na spore od ove dvije tako da imas cetiri brzine. Sve je u tome kako ko se izrazava.
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Poštovanje,

zanima me gdje bih mogao nabaviti ovaj štap koji strši iz kose, koji služi da hita travu lijevo-desno kako se nebi skupljala na kosi? Davno je moja to imala al su to moji negdje posijali u travi i nikad nisu išli tražiti zamjenu. Također bih trebao i noževe za kosu (ili cijelu letvu), al na ovoj kosi su oni uži noževi nego što su na novim kosama. Ima tko kakav savjet gdje bih to mogao potražiti? U Entradi nemaju.

Kosa je sa slike (preuzeto s njuškala):
Screen%20Shot%202014-06-02%20at%2021.12.35.png
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Noz je oridjinale plasticni al brzo puca od tamo amo vibracija plus guste trave. Navari komad jace armarture ko ja i miran si.
Noz je ovdje 20ak evra kod nas u bosni ali tesko se nalazi sa uskim nozevima pa ja stavljam onaj sa sirokim od imt kose. Isto kosi uglavnom

Samo je ta kosa jad boziji...spor prenos mrsi petlja preskace ja godinama muku mucim da je nekako dovedem u red da kosi kako valja al dzaba...ja prodjem rikverc sporom komso pored mene isti traktor samo imt kosa rikverc brzom...i bolje pokosi njegova...
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Zahvaljujem, ja s njom uglavnom kosim u prvoj brzini (mondial junior 8 hp + inverter). Posebice jer je dost velki nagib pa mi je tako jednostavnije. OK kosi, samo što mi se ta trava skuplja naprijed. I sad kad sam stavio 10" kotače umjesto 8" ljepše otkosi.
I zanima me kako se trebaju postaviti ovi bočni štitnici. Jel se trebaju pritegnuti do kraja, da se ne mogu micati ili ih treba lagano pritegnuti da se i dalje mogu micati? Pitam jer imaju feder između kose i štitnika.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A dobro na mondijalu je mozda drugacija stvar. Mozda ima vise obrtaja na vratilu a svakako ima manje tockove pa mozda sporije ide od labina

Na labinu je to zlo bozije, jer on u rikverc sporoj ide kao u prvoj brzoj a u rikverc brzoj ide kao u drugoj sporoj.

Elem....stitnici bi trebali biti cvrsto stegnuti a taj lim pozadi stegnut taman toliko da zapinje za onaj jedan klin vidjeces sa strane on sluzi da kad podignes kosu da ti lim ne pada dole.

Elem ja sam svoje poskidao i stitnike i te limove jer su ovdje dosta zeznute trave i petlja se u ta cuda trava nemoze traktor maci sa njima kroz travu
 

roodrd

Novi član
Tu od
8 Lip 2014
Poruka
1
Motokultivator Labin, mjenjac problem.

Pozdrav, imam problema sa mjenjacem.
Kupio sam motokultivator nov, Labin. Ima mozda 6,7 mjeseci. kako je kod mene.
Neki dan sam ga podmazao sa mazalicom (onaj saraf gdje se stavi crijevo) ali opet isto, tesko saltam iz brzine u brzinu. pogotovo tamo brza, spora.
Sta da radim ?
 

tomdux

Novi član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
13
Neznam kako je kod super specijala (green) al znam da kod mondial juniora (greeny) ide hipenol 90 u mjenjač.

Da sam sebi odgovorim na prijašnje pitanje - noževe za kosu i samu letvu kose sam nabavio u agro-domu u Zagrebu, preko puta autobusnog kolodvora. Letva s 24 noža (125 cm) košta nešto manje od 300 kn dok jedan nož zasebno košta 9.12 kn. Imaju velik izbor letvi za strižne kose s noževima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel na tvome junioru acme talijanski motor 324ccm i 10ks?
Ako je kak si zadovoljan?
Ja sam neki dan vozio od jednog covjeka na servis zamjenili karike neke lezajeve i brtve i sad ne dimi niti trosi ulje a radi ko singerica,i jako mi se dopao kao freza i netko ko puno radi vrta i vinograda super stroj.
To ga je kostalo 750kn.
Njegov je dtar oko 25god.i radi samo brdo ,vinograd i vrt i stvarno puca od snage.
 

Najnoviji postovi

Na vrh