• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Greeny ti ide oko 6...7km/h, dakle nema transportne brzine, ali zato ima samokočni puž, pa je dobar na nagibima.
Ak hoćeš neki MTK s transportnom brzinom, onda gledaj Muta Maestral, neki Grillo ili BCS.
 

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Za vrt ti i ne treba duboko,to bi i išlo ali za krumpir ipak treba malo dublje a sa specijalom je to nemoguća misija.
Dosad nam je susjed orao i frezao s traktorom sad bih to sam pa se ne mogu odluciti sto uzeti. Labina 14 ks ili imt 509 ili Tomu Vinkovica? Znam a bi Tomo bio bolji ali koristio bih ga samo par puta godisnje U Lici, dok bih motokultivator mogao voziti u Zagreb i ovdje raditi s njim na drugom vrtu, a mozda bi i u susjedstvu bilo posla
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Moj specijal na proljetnom podmazivanju i izmjeni ulja.


screenshot

free photo hosting

hosting image




Ko moze da mi objasni ovo, imam kultivator labin progres, kvacilo tesko odvaja. Sajla je u redu, proverio sam.
Sta sve moze da bude u pitanju? Unapred hvala.
Da ti nije negdje presavinuta sajla pa teže ide?Skini motor da vidiš u kakvom je stanju korpa i lamela.
Interesuje me da li labin progres ima automacki gas?
Mislim da nema,kakav bi to bio.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Ako misliš na automatsko dodavanje gasa pri opterećenju, ima. Svaki industrijski (poljoprivredni) dizel i benzinski motor to ima. To ti se zove regulator brzine (regulator broja okretaja ili regulator snage).
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Evo , na kraju je nabavljen Goldni super specijal 140 , Motor 3ld510 (9kw- 12,2) ks u vrlo dobrom stanju sa el. paljenjem na ključ!

Imam par pitanja
1.Mogu li uliti Shell helix ultra 5w40 u motor (imam 2 l viska zapakirano, znam da je preporuceno ulje Ina super 5 i sl)

http://www.kupi-ulje.hr/trgovina/shell-helix-ultra-5w-40/

2.Pašu li poluge za blokiranje diferencijala i uključivanje freze(donje vratilo) sa novog labinca super specijal na ovaj stroj.

3. Koliko hipenola ide u getribu (vidim u u uputstvu da pise 3kg) 3,2 l ?

tnx!
 

mirkonemirko

Novi član
Tu od
11 Ožu 2015
Poruka
1
Imam kultivator FPM 406 nova generacija. Proizvodjac Agromehanika. Gde moze da se nabavi polovna freza za njega?
Gde mogu da nabavim klipnjacu za Labin Progres Mondijal, od 8 ks.
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Za la300 imas klipnjaca gdje hoces, imas i na webshopovima trgoagencija, antos... agrodom.Sad je pitanje koja specijala?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Pozdrav svima. Imam labina SS 14 KS (star 2 god) i neki dan prilikom frezanja za krompir upadne mi kamen u motike i zablokira te ga ugasi trenutno. Nije nista smotao, samo sam ga upalio i nastavio dalje frezati. E sad sta tu najvise trpi prilikom ovakvih situacija a znam da mu nije dobro nikako. Nisam zapazio nikakve promjene. Lijep pozdrav.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
Sama freza,a i getriba na SS-u baš nije vesela zbog toga.
Kaj je tako debeli bio da je blokirao noževe?
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Pa onako, velicine veceg krompira, uhvatile ga motike i nekako zablokirao, kad se ugasio motike se malo vratile nazad i ispao. A zasad je ok. MTK je nov skoro. Zacudo mi je da nije smotao motiku ili je toliko cvrsta. Koliko tu opterecenje trpi klipnjaca ili motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Sve je OK. Malo je proklizil kuplung i onda se ugasil. Da nije, bilo bi loma negdje.
Klipnjača ti nije toliko opterećena koliko je bila radilica, jer je zamašnjak s druge strane pogona.
Tjeraj dalje i pazi da se ne ponovi.
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Frezirao sam i ja danas, brm brm i prvi udarac frisko zakopana..

IMG_20150323_145124.jpg


ok idemo bez posljedica dalje, brm brm opet, ovaj puta ruski ostaci

IMG_20150323_145402.jpg


ovaj puta iskorištena, jedanput sam uspio izorati i neiskorištenu :icon_e_surprised:

i opet sve uredu.


@zj- tvoj la300 danas doživio prvi kvar, otišao onaj m6 šraf/nosač filtera zraka, ali to je brzinski rješeno sa m6 navojnom.

Inače sam zadovoljan radom la300 umjesto 15ld350, malo jest slabiji ali lakoća paljena prevagne u korist. Inače bliži mi se već i druga izmjena ulja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Motor je tvoj, a drago mi je da si zadovoljan radom i paljenjem :)
Samo pazi na ulje i nebi trebalo biti problema.

Huh, koji šaraf? Kaj si negdje pogodil stup s njim?
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Ma onaj vijak dugi sto prolazi kroz filter, pukao dolje od vibracija i ja sam se iznenadio ali kvar vrijednosti 5kn za šipku.

Ulje pazim i mijenjam svakih 8 rh. Deltu 5 sam stavio, poslije ce ici super 5.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Bilo je uvijek S5, a tad sam imal samo D5, pa sam ga zato nalijal.
Koristiš li onaj aditiv?
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Aha a dobro onda s5 šibam. Da koristim aditiv.

Jos mi reci molim te dali smijem jacilindar i motor prati pištoljem sa vodovoda? Naravno izbjegavao bih struju i usis, mislim prvenstveni na rebra cilindra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Ja to nikad nisam radil. Nebi se ni usudil, jer taj motor ima par otvor i osjetljivih komponenti (zavojnica, paljenje - obrati pažnju na onaj gumb za gašenje, jer je guma napucala).
Kad sam videl da je malo nakupil trave, rastavil sam oklope i ispuhal ga.
Motor nije mastil, jer nije Bog zna kaj radil, a neznam kak je sad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh