• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

M

maxi

Guest
Pitanje za vas majstore, koji motor je bolji i koji paše na labinprogres 8 ks
Benzinski motor Lombardini 7 KS ili
benzinski cetverotaktni OHV motor "HONDA" 6,5 KS, ako može objašnjenje???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Svaki je dobar dok ide.
Ja bi odabral jačega.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Po meni hondin motor se ekstra pokazao i jedan od najboljih sad motora trenutno. Problem je sto ga ima mnogo iskopiranih od strane kineza pa se nezna koji je koji. Ali dal u originalu pasuje to neznam , jedino znam da dizel Kipor i kopije od 5ks pasuju direktno. Treba voditi racuna i po oznakama motora jer razlicitih oznaka i tipova radilica ima za pojedine namene. Ako je stari lombardini motor on ima dosta vise bubica i problematicni su. jednostavno pregazilo vreme
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pitanje za vas majstore, koji motor je bolji i koji paše na labinprogres 8 ks
Benzinski motor Lombardini 7 KS ili
benzinski cetverotaktni OHV motor "HONDA" 6,5 KS, ako može objašnjenje???

O kojem Lombardiniju govoriš, ako misliš na ove nove prepakirane Kohlere, onda bez ikakvog razmišljanja Honda. A ako mislš na one stare DMB Lombardini, onda opet Honda kaj se tiće pouzdanosti, a i trajnosti.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
A koja honda ima italijansku prirubnicu i konusnu osovinu da se može ugraditi na malog labina?

I zašto ne novi Lombardini/Kohler? Nisam nigdje još našao da ih kudi neko od korisnika, a za 400€ neznam šta novo sa garancijom može da se nađe (sem LA178f).
 
M

maxi

Guest
Lombardini je CH270 Kohler za 400 eura,
onda Honda sigurno ne paše ili se da dodelati da paše???
:(devil):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Subaru Robin, a čini mi se i Honda imaju izvedbu s dugom osovinom i konusom 23 na kraju. Uz Robina se dobije adapter prsten 4 na 6 rupa.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
A koja honda ima italijansku prirubnicu i konusnu osovinu da se može ugraditi na malog labina?

I zašto ne novi Lombardini/Kohler? Nisam nigdje još našao da ih kudi neko od korisnika, a za 400€ neznam šta novo sa garancijom može da se nađe (sem LA178f).

Honda kao najveci proizvodjac motora na svijetu ima barem 8 kombinacija prihvata radilice, izmedju ostalog i taj "talijanski, sto god to znacilo".
Kohler nije nista drugo nego preskupi kineski motor.
Subaru robin je zakon, kvaliteta honde, a niza cijena.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja lično nikad nisam vidio Hondin motor sa 8-10 konjića koji jednostavno mogu ubaciti umjesto LA300, 6LD360 ili nekog drugog sličnog motora bez posjete tokaru.
Znači da samo zavrnem onih desetak šarafa bez ikakve budževne.

Inače većina proizvođača označava to kao "Italian type", a i kod nas je usvojen izraz za ovaj tip kačenja pa i ja tako koristim. Svi odmah znaju šta trebam bez detaljnog objašnjavanja. :)

Subaru nisam imao prilike vidjeti u radu jer ih koliko znam niko ne uvozi kod nas, ali ne sumnjam u kvalitet.

A što se tiče kineskih proizvoda, sa tim nemam problema. Kako kažu, Bog je stvorio nebo i zemlju, a sve ostalo je iz Kine. :D

Ljudi kupuju velike firme, preuzimaju tehnologiju izrade i patente, te prave kvalitetne uređaje za dati cjenovni rang jer su im troškovi proizvodnje mnogo manji od konkurencije.
Kopije yanmar motora se vrte godinama, a kad vidiš završnu obradu rekao bi da neće potrošiti ni kantu goriva.
Ovi se opet prodaju pod poznatim imenom sa nekom tradicijom i do sad nisam nijednog vlasnika čuo da se žali na neki specifičan problem.

edit:

Lombardini je CH270 Kohler za 400 eura,
onda Honda sigurno ne paše ili se da dodelati da paše???
:(devil):

Kod nas je CH395 400 eura (778 maraka), taj manji nisam ni viđao.
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Prihvati na radilici su danas standardizirani.
Hondine kombinacije:
http://www.planopower.com/store/honda/index_gx160.shtml
jf200_4.jpg

Kohler ima potpuno isi standard kao i Honda. Kohler je preskup za nešto na što je Kohler stavio samo naljepnicu. Kohler je kopija Honde i kao takav mora imati i pristupačnu cijenu. Znam 2 Kohlera Courage motora koji su popucali od vibracija(dvocilindrični).
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bog drustvo razmisljam o Labinprogresu TPS mondijal Junior benzinac 8 ks,koja mu je transportna brzina i do kojeg bi ga nagiba mogel koristit jer je to 4takta.A bil bi i zahvalan ak bi neko opisal buduce gremlincice.:drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
razmišljaj o dizelu ,,,a za transport razradi onu kuku na pikasiju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Gospon velecasni ko bu dizela navlacil ,mej bu dost i ovi,za manje oranje vrteka i prevoz jer ga mislim registrerat s prikolicom.Mislim da mojega Gutbroda nebrem jer nema kocnice,bi ovo cudo islo do25stupnjevi a kuka z piksaca je doli no vrag se neda zaklenuti.paa sam ju zato meknal.:icon_scratch:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa oboje znam da nemas rad benzince no za 4200kn mislim da je cena vredu,pa bi nucal savjete za moja spituvanja,prosim lepo.Nej bog pozivi gazdu i gazdaricu.:drink:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Jao,jao moj gutbrod juri do 20kmh, mala formula al nema kocnicu a bez nje mislim nebrem registrerat.:icon_sad:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Što bi se reklo može da se vozi al ne može da se zaustavi :icon_mrgreen:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne znam koja je točno procedura za reganje, ali je*eš kočnicu na motokultivatoru. Kočnica mora ići tam gdje je teret. Prema tome nema mi baš smisla kupovati labinca samo za vožnju, to isto može i Gutbrod. U ostalom, mislim da sam samo jednom vidio malog labinca koji ima kočnicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh