• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Mali labinac netreba kočnicu. Ima samokočni puž, pa ju zato ni nema. Čim stisneš kuplung, neda se pomaknuti.
Ali, tak je opasno i voziti. Bolje reći - kočiti.

Bremze moraju biti na prikolici a ne na MTK.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Vidiš o tome uopće nisam razmišljal.:(snooze): Kaj onda na ovim novima predstavlja ona dodatna ručka. Jel to spojka puža ili blokada rikverca?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Misliš na Greeny-ja?
Desna ručka bi trebala biti deblokada puža, a ispred nje je L ručica za šperu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Zar nismo to več toli puta prežvakali ..kad se s labincem vozi treba deblokirati puš i pogon tad ide na prikolicu ..
inercija tereta, prikolice i šofera nije zanemariva ..ma kaj vrijedi objašnjavati kad ima x primjera gde se tako voze
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kaje rodbina,:icon_pray::s: kaj strajkate,dejte decki prave odgovore vec sam dost zla kupil i bedak ispal.Pitam za labinca benzinca 8 konji tps mondial junior z elektronickim vuziganjem jel to more15kmh bezati(tak tvrdi gazda) i jel se more vrtek orati znjim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Vrtek se more orati, a tak hitro moreš samo ti bežati. Pn more triput polakše. Njemu se ne žuri.
More hitreše z pogonskom prikolicom.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Zgleda da je of kaj ga trzi sepavi jel veli da ga nebre dostici.:s:
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
20 500 kn , dal je to realna cijena ili cijena za ljude koji prvi put vide njuskalo?

Mislim nije mi jasno zasto su te stare freze toliko precjenjene? Po mojm cijena ove bi trebala biti maximum 12 s prikolicom. Za 20000 bolje kupit traktor a ne mtk i jos si frezu kupit traktorsku plus koji plug.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
istina , ali nekome ne treba traktor za vrt

A da bi dobio nove cipele moraš prerasti stare
evo primjera
http://www.njuskalo.hr/traktori/labinprogres-14-ks-vucnom-prikolicom-frezom-plugom-oglas-12228495
mjenja za 539


No , mtk ima svoju funkciju , tu treba pripisati troškove održavanja , 539 ne zna raditi ništa bez pluga , freze , prikolice ..da ne spominjem mogučnosti specijala u brdovitom kraju .
Možda je vama u ravnoj "slavoniji" to nezamislivo ..ali to je tako

Moj susjed je sa specijalom hranio 2-3 krave , svinja za prodat ..godinama..šuma , drva ..vrt , vinograd ..jedino je plačao uslugu oranja
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Da ima svoju funkciju naravno, vrt, plastenik, mal je i za manje poslove a opet ima snage i za veće zadaće ali 20 000, za tako star stroj meni previše. Ovaj drugi oglas je već malo realniji.

Situacija s cijenama imt-a mi isto nije jasna, tj zašto drže tolke cijene? Ustvari ne bih s trebao čuditi tome jer na njuški svi stavljaju kao da oni imaju najbolji traktor i bez ulaganja su svi :icon_toilet: Ostali se samo kače na takve


Ne znam kolko puta moram naglasit i napisat ali od rijeke Vuke i Vukovara je Srijem i ravnice nestaju proporcionalno koliko ideš na istok, a ja sam skroz na istoku HR.

A poljoprivreda se radila i prije mtk i traktora, to zavisi do pojedinca.
 

Pawo

Novi član
Tu od
22 Velj 2015
Poruka
2
Da li mogu vidjeti fotografije ili nacrte za isti

Mi smo ocito sujedi ako si u Rakitju Sv. Nedelja
Moze kontakt.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
istina , ali nekome ne treba traktor za vrt

A da bi dobio nove cipele moraš prerasti stare
evo primjera
http://www.njuskalo.hr/traktori/labinprogres-14-ks-vucnom-prikolicom-frezom-plugom-oglas-12228495
mjenja za 539


No , mtk ima svoju funkciju , tu treba pripisati troškove održavanja , 539 ne zna raditi ništa bez pluga , freze , prikolice ..da ne spominjem mogučnosti specijala u brdovitom kraju .
Možda je vama u ravnoj "slavoniji" to nezamislivo ..ali to je tako

Moj susjed je sa specijalom hranio 2-3 krave , svinja za prodat ..godinama..šuma , drva ..vrt , vinograd ..jedino je plačao uslugu oranja
Bilo je previse za orati sa njim ili mu je preplitko orao? Gledam da uzmem speciala pa me zanima? Pozdrav susjedima,i ja sam iz Kerestinca
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Bilo je previse za orati sa njim ili mu je preplitko orao? Gledam da uzmem speciala pa me zanima? Pozdrav susjedima,i ja sam iz Kerestinca
on ti nije za oranje nego za vrt ...i da je 3x veči i teži opet nije za oranje .xd

lako ja pozdravim susjede ali ti spomenuti nisu iz samobora nego 70 km dalje
 

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Krivo si me skuzio. Pozdrav je bio za tebe i kolegu dva posta iznad,svi smo si blizu. Mislis da mi ne bih bio dovoljan special za oranje i frezanje nekih 500m2 vrta u Lici? Recimo pola bi bilo za krumpir,ostalo luk i drugo.. Dosta je tvrda zemlja
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Za vrt ti i ne treba duboko,to bi i išlo ali za krumpir ipak treba malo dublje a sa specijalom je to nemoguća misija.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Razmišljam o kupnji novog labinca
Mondial Greeny od 10 ks
Koje su alternative (novi strojevi), na netu ne nalazim ništa (zanimaju me motokultivatori 8-10 ks , kopačice ne dolaze u obzir)

Inace dida je ima Goldonija od 14 ks , kupljen cca 1970 , prikolica 1t nosivosti s volanom... cudo od stroja , pukla radilica nakon 35 godina(a koristen je itekako), nažalost ukralo ga i odnilo u staro željezo.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Još me zanima kolika je brzina ovog od 10ks u transportu (onaj malo podvozje sa sicem i košem) u odnosu na super specijala, posto vidim da je druga getriba na njemu

Moze li to ici 20 km/h po asfaltu ?

tnx
 
Na vrh