• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Da. Kontam šta misliš. Ovo na slici nije moje, ali cu radit baš tako. Cuj, cahura za frezu je 119kn+dostava, a iskreno, nisam pronašao nigdje kardan sa malim profilom po toj cijeni...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ajde ovako da pitam par pitanja.

Ovako jedno financijsko, jeli podcjenjeno prodati lombardini 8ks, dizel, kojem je potrebna generalka(još je nekako radio, ni sam ne znam kako), znači kompletan motor za 800kn? Bez kvačila.

U planu mi je ovih dana uzet umjesto toga motora i staviti lombardini la300. Otprilike cijene generalizioranih se kreću 1800kn. Zanima me ima li još nekih motora koji pašu direkt kao i ova dva?

Jednom sam pitao za la300 i rečeno mi je tu da su motori solidni opet čuo sam i babljih priča da se pregrijavaju i pucaju klipnjače. Kakvo vi imate mišljenje o tome i kakva razrada bi trebala za motor?

Eto puno pitanja, hvala unaprijed na dobrim dušama i odgovorima!
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Za pregrijavanje neznam, kod mene je uvijek bio suv i čist i imao dobro hlađenje. Kad upali nije imao problema, ali do paljenja je trebalo dosta molitvi i trikova. :)

Što se tiče pucanja klipnjače mogu sutra slikati ono što je ostalo od mog motora kad je ista krenula napolje. To mogu potvrditi da nije bapska priča.

Paše dosta motora, Lombardini (LA300, 6LD360, novi CH395), razni ACME (AL270, AL330, ADN37W), Subaru (Robin čini mi se), kineski dizeli LA178F (kipor, kama, agromotor, chang fa i još oko stotinu naziva za kopiju Yanmar-a).
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
A ja baš hoću da lagano pali, zato i zbog cijene ciljam na benzinca, sa ovim sam dosta živaca izgubio i namučio se.

Kolko je bio star kad je deknila klipnjača, jel bilo nekih zvukova prije? Mislim meni da izdrži 2 godine bez problema, poslije me nije nikakva briga.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Radio normalno, košenje na blagom usponu i samo parčad bloka sa pola klipnjače odletiše desno.
Mislim da mu je to bila osma ili deveta sezona košenja (tridesetak sati godišnje, ništa teže od košenja nije rađeno).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa zar nije jednostavnije uložiti taj novac u obnovu starog dizela ..nadodaj potrošnju kroz neko vrijeme generalka bude ispala đabe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Na gorivu nebuš nikaj ušparal. Da je razlika i litru po satu, prije buš poderal motor.
E sad, zavisi kaj hoćeš. Imal sam dva LA300 (još jednoga imam, koji je zamijenjen jačim benzincem), i imam samo dobra iskustva s njima. Svaki je palil na potez ili dva, u ljetu ili u zimi. Ulje je mijenjano jednom godišnje, jer je ionak radil 5...6 sati.

Klipnjača puca radi neodržavanja motora: rijetke zamjene ulja ili pak, najčešće, premale razine istoga.
Koliko doplatiš za zamjenu? Motor nije taknut, i radi od prvog dana jednako.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
ZJ za potrosnju se ne bi slozio sa tobom. Dizelas za citav dan nece vise od jednog rezervoara potrositi cca 3L, dok ce benzinac najmanje dva progutat..........godina je duga.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Al na kraju krajeva to je vrlo mušićav motor, vele ljudi da dok stoji smišlja način kako zajebat gazdu:biggrin:
Pregrijavanje je poznata stvar, moji su ga imali na muti i nisu ga smjeli gasiti nego kad bi počel gubiti snagu i počel pucati jednostavno su ga ostavili na leru da se rashladi. Ako bi krepal tada nije bilo sanse neko vrijeme da ga se upali.
Mislim da je problem ono njegovo pucanje iz auspuha, jednostavno auspuh se zažari, a u blizini je rasplinjač i u njemu se počinju stvarati parni čepovi u benzinu.
Vele da je to problem u struji, makar meni se čini da je razlog što obično nitko ne kontrolira zazor ventila pa dio smjese bježi u auspuh gdje detonira.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Razlika u gorivu nije velika, oko 2-3 dl po satu. U ulju je već primjetna jer se kod LA300 mijenja na 8h, a kod dizela na 30h.
Kad već ima dizela mislim da je bolja opcija generalka jer će 100% biti siguran da zna šta ima, a kupovinom polovnog benzinca starog 20-30 godina malo šta može dobiti. Mana dizela je teško paljenje preko zime i veće vibracije, jedino ako mora raditi preko zime onda je bolje tražiti bilo kakvog benzinca.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Samko ako dizela das za benzinca la300 ili nesto slicno tebi treba orden dati. Ako imas problem sa njim onda ga jednostavno otvori i generalisi kako treba i ako nebude palio ja cu ga pojedem celog. Zimi malo zagrejte grejalicom da ulje se razbije pa ce kresnuti a ne vecina ostavi napolju da se zaledi pa hoce upaliti. I meni je motor dizel otkazao na pasatu ,pa sta sam trebao da ubacim benzinca zbog toga. Evo ga uradjen i krese ko upaljac. Dizela nikad nebih menjao za problematicnog benzinca ni lud, opcija samo drugi dizel ili benzinci novije generacije ali i to je poslednja opcija. Ja sam u hondi F600 izbacio benzinca i ubacio dizela bas zbog ustede i drugih vrlina dizela i nisam se pokajao nijednog trenutka
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Motor je vec prodan za tu cifru. S ovim dizelom mi je uvijek bilo problem paljenje ali zato kad upali nije bilo problema. Inace sam ga uvijek zagrijavao po par sati s termogenom i slicno.

Mislim da je imao tvirnicku gresku jer mi je kao novom odletila brtva glave. Poderao se zbog loseg odrzavanja i ne mjenjanja ulja u zracnom filteru.

Radim dosta ali na puno etapa, po 100 kvadrata i slicno.
Ulje nije problem mjenjat, a i u gorivu se ustedi pun k.... bome i ovaj je trosio,, s rezervarom nema sanse da radi cijeli dan, mozda 4sata.

Za neki dizel trenutno nemam novaca tako da opet pada izbor na tog iz servisa jednog, planiram uzet remontirani.


Mislio sam da su ti benzinci na puno boljem glasu ali sam se prevario, sad cu vidjet iz prve ruke, hvala svima na odgovorima.
samo uredivanje tog dizela mi se cinilo kao rupa bez dna, dok bi se sve zbrojilo mogo bih komotno yanmara novog uzet

I meni je 1.9d otiso na renou, brtva glave, pa sam sa svim dodatnim troskovima i bos pumpom dosao do 8tisuca kuna, i vidim da se to ne isplati ulagatu aute starije od 15godina, a ovaj ima 15 i skoro 300t km
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Kod nas se kipor dizelas krece oko 300 eura tako da ti i nije to nesto doplatit koliko si vec planirao dati.

Ma kad je reno bio auto, cim to ima znak p...e.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Koji Kipor 178 ili 186?
Nije to puno, al pitanje je vrijedi li i toliko.

Glede Renaulta dizela...vječan auto, koji gotovo da i ne troši ulje (za razliku od razvikane marke...). Ona p...je svima draga stvar :D:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Vječan, vječan, jednom kad ga pustiš na dvor, nemo`š ga se riješit.:icon_fU:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
186F,cini mi se da je taj. Kod nas rijetko ko jos koristi benzince,svi su vecinom presli na kipora.

Kome se vozi renault neka vozi, ja nesto ne bi.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Necemo o autima jer ima jako razlicitih cinjenica, a neobjektivna i nekonstruktivna rasprava koja je krenula nije mi ni na kraju pameti.

Zj jel timas taj motor la300, ajd reci na pp cijenu i lokaciju, preko mobitela sam net mi steka.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Evo obećanih fotografija.

fc8d5db5c5278aaa60f002a4b8b5a9e2.jpg


8b837c7e04dbeb509fce82a2a825abd3.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,985
Tragovi zaribavanja na koljenu. Problem s mazanjem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh