• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Nisam siguran u tvoju konstataciju, jer nakon, moje intervencije na ljevoj poluosovini i stavljanje novog segera, ja koristim stroj odnosno priključio sam prikolicu i vozim se. Drugo nešto bi našao od loma križa u kućištu, osim polomjlenog segera. Sve radi kao prije, mjenjač bira sve brzine,od brze, spore do sinhrona, do blokade difa. Jedino što ga nisam probao u brdu pod teretom, jer mi loše vrjeme ne dozvoljava.

Imam tu sliku br. 15 na kojoj se vidi cijeli sklop i jasno mi je, ali ta slika je za original Goldoni. Možda su ovi naši "stručnjaci" nešto izmislili drugčije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
@nikoladr jeli ovo tvoj stroj na slikama koje je postavio @puknuti? Ako jeste onda je isti slučaj kao kod ovog kojeg radim. Malo prije sam ga sastavio, isto je slomio taj križ, osovinicu trkača i jedan trkač je raspolovljen, zeger nije bio strgan ali da je još malo vozio zgulio bi i njega.

Ako si samo stavio zeger i sastavio sve unutra, podigni točkove motokultivatora u zrak, ako je križ ispravan točkovi se ne klimaju, ako je slomljen primijetiš da se klimaju čim počneš podizat
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Edosoko podrav, drago mi je što si komentirao, ali ja se vozim, poslje promjene segera, točkovi se ne klimaju, sada stvarno neznam ništa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ak su ovo tvoje slike kaj ih je postavil Puknuti, nebuš se dugo vozil. Samo, šteta bi mogla biti veća od toga križa...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ako je onaj križ puknut, poluosovine/planetari nisu centrirani na trkače, odnosno desna jeste ali lijeva nije i vremenom će fasovat; tanjirasti je takođe iskrivljen jer taj križ centrira čitav diferencijal.

Još jedno pitanje za vlasnike ovih mašina, jel OK da se vozi samo s pogonom prikolice. Reduktor i brzine da se postave u ler a da se uključi kardan u jednu od dvije moguće brzine?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Zbog čega? Naprezanja diferencijala ili?
Nije u redu, jer su te dvije brzine prebrze, pa vibracije kardana unište ležaj i još štošta u mjenjaču.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još jedno pitanje za vlasnike ovih mašina, jel OK da se vozi samo s pogonom prikolice. Reduktor i brzine da se postave u ler a da se uključi kardan u jednu od dvije moguće brzine?
Cijeli život sam se tak vozio ..šišao IMT.je ko balavce .. ursuse da ne spominjem ..."trigonea " u največi asfaltirani brijeg .... to s 15 cola gumamma

ZJ , ak je kardan napregnut kak mu je tek na ladi ili tristaču kad juriš 150 s motorom minimlano 4x veče snage ?
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Edosoko, reci mi gdje si nabavio taj križ i koliko si ga platio?Dali planetari imaju poklopac sa vanjske strane, ako budem trebao izbijat, slomljeni komad križa i dali križ ulazi lagano u planetar.?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Cijeli život sam se tak vozio ..šišao IMT.je ko balavce .. ursuse da ne spominjem ..."trigonea " u največi asfaltirani brijeg .... to s 15 cola gumamma

ZJ , ak je kardan napregnut kak mu je tek na ladi ili tristaču kad juriš 150 s motorom minimlano 4x veče snage ?

Koliko sam se ja susrel sa kardanskim prikolicama, a nisam previse, to je sve puno lufteva nakon niza godina upotrebe, a vlasnici se previse ne zamaraju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za manje terete moze se koristiti pogon samo prikolice, jer asvaltom voziti u pogonu 4/4 je po meni jos gore.svi redom voze i skoro 90% samo pogonom prikolice i najmanji problem.stim da se kardanski sklop vise opterecuje to jeste .samo bi trebalo voditi racuna o luftu krsta kardana ,da nije kriva cev i biksnama na rudi i prikljucku jer to mnogo utice
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Bolje bi bilo za manje terete (i ako nema većih uspona, po blatnjavom putu) koristiti samo prednji pogon koji ima veću mogućnost biranja brzina i blokade a po potrebi (za veće terete, slabije puteve) uključivati i zadnji pogon sinhrono sa prednjim. Vožnju tereta samo sa pogonom prikolice nije preporučljivo (zato jer su te brzine prevelike), pa samim tim otežava upravljivost i zaustavljanje, sigurnost u vožnji. Zadnji pogon može se koristiti samo sa praznim mtk, i to na dobrom putu.:rolleyes:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ma pitam onako čisto da ne strada još nešto u mjenjaču, recimo da se ne preporučuje kao imat proširene točkove na mtk. Naravno mislio sam na ravan do blagi uspon, asfalt, vrlo malo tovara u prikolici itd.

Edosoko, reci mi gdje si nabavio taj križ i koliko si ga platio?Dali planetari imaju poklopac sa vanjske strane, ako budem trebao izbijat, slomljeni komad križa i dali križ ulazi lagano u planetar.?
Po dijelove sam poslao vlasnika, kupio je na tržnici Arizona kod Brčkog, zadnji put kad sam ja kupovao mislim da je bilo oko 140 KM al nisam 100% siguran, i to ne kod tog trgovca nego u drugoj trgovini.
Imaju poklopci vani, ja ih nikad nisam vadio spolja da ih ne slomim, od nekakve su legure. Jednostavno lupiš poluosovinom o drvo, nazubljenim dijelom; kod mene je uvijek išlo, nekoliko puta ove godine. Ako ne izađe zavari armaturu za slomljeni dio i izvuci van. Ide to lagano nije knap, jer mora lagano da se okreće. Na čitavoj toj đavoljoj mašini je najvažniji redoslijed, naročito sastavljanja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Kako bi bilo najlakše izravnati cijev kardana,bio sam nasjeo u šumi pa mi malo popigana?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ja sam to nosio na centriranje u jednu nasu firmu sto radi rezervne dijelove.
Tesko da se ovako (rucno) izravnja a da ne zamahuje
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Trebamo sutra kolega i ja zamjeniti karike na njegovom kultivatoru. LD 450 je makina. Produvo je dosta motor...a nema covjek para da radi remont stubline klip i ostalo...pa ce samo staviti nove karike do sledece godine jer ih vec ima.

Proslo je dosta kad sam zadnji put svoju makinu otvarao pa mi samo vi iskusniji pobrojte ako vam nije tesko kojim redosledom i kako to ide...i sta sve trebamo ponijeti od alata posto nam je traktorcek daleko od civilizacije kad odem jednom sa onim sto sam ponijeo nema nam vracanja dok ne zavrsimo :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stvarno mislim ozbiljno , zar nemate pametnija posla ?..bez da sredite glavu , dizu itd nema tu neke koristi .
Meni je jako teško pobrojiti alat , uvjek ga ima pri ruci pa čovjek niti ne razmišlja ..
Obični set viljuškasto okastih od 8 - 19, koji odvijač , inbus 6 ,gumei ili drveni čekič , pribor za karike ..malo finog brusnog papira .
Treba skinuti fiter zraka i auspuh , visokotlačno crijevo goriva , zaštiti lim s ljeve i desne strane , odvojiti rezervar goriva (gornje vijke skinuti , donje popustiti ), odviti 4 vijka koji stežu glavu i glava je vani ..sljedeči je na redu cilindrar ...
sretno
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Vjeruj mi to sto si napisao u prvoj recenici je bilo prvo sto sam mu ja rekao kad mi je rekao e ajmo zamijeniti karike. Pa jaro nije ti to reko motorka da zamjenis karike pa opet opleti po gasu.

Trebalo bi tu sreditii diznu i bos pumpu i ventile uslajfat i radilicu i klipnjacu te nove lezajeve na njima i cilindar busiti sa novim klipom i karikama i stosta jos nesta...medjutim covjek mi rece ne moze vise jadnik ni da mu upali koliko je opala kompresija a karike nove ima pa me zamolio da probamo to srediti tako. Nema sad para za generalku, ako mu izdrzi tako do ljeta sledece godine super i jeste, ako ne nikom nista sta ces mu.

Njemu je vjerovatno i klip i cilindar potrosen do te mjere da nove karike nece puno pomoci...ali sta da se radi ne moze covjek drugacije a treba mu masina.




Nego dole ispod cilindra i gore na glavi jel imaju dihtunzi na lda450 i koje su debljine?
To ce se garant poderat kad budem skidao cilindar gore...a klingerita imam samo od 0.5mm
 

Najnoviji postovi

Na vrh