• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

1

1981

Guest
pozdrav
da se i ja malo prikljucim forumu o labincima.imam labinca 14 ks super special, getriba mu je u jako losem stanju, pa me zanima dali netko zna ili ima za prodati getribu kompletnu sa zupcanicima ispravnu ili da nije veliki kvar da se moze popraviti. bio bih zahvalan na nekoj pozitivnoj informaciji.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo slike prvog dijela demontaze.Moras da pazis na redoslijed skidanja da se nebi desio problem kad budes montirao.
Trebas skinuti ova dva osiguraca .Za to ti trebaju dobra seger klijesta. Da bi ih mogao skinuti moras skinuti motor i zatim skinuti deklo na mjenjacu.
dsc08700-kopija.jpg

Kad izvuces osigurace iz lezista treba ti alat oznacen na slici(kontra cekic) sa plocom koju zavrnes na polusovinu.
dsc08704-kopija.jpg

Ispod polusovine imas semering .Njega trebas izvaditi van.Iza semeringa budu osiguraci za kojem trebas isto imati dobra seger klijesta.Kad skines seger osigurace mozes da izbijes lezaje.Ako se razumijes u posao ostalo ces sam skontati.
dsc08705-kopija.jpg
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Treba mi postupak rastavljanja diferencijala, moto. kultivatora, jer trebam izvadit poluosovine i mjenjat neke djelove, koji su možda oštećeni,zbog toga što mi je iskočio zeger osigurač na ljevoj poluosovini i zbog toga diferencijal, nije više u funkciji.

Pozdrav i hvala na odgovoru. Meni je iskočio seger u vožnji, tako da on slobodno šeta po osovini zajedno sa odstojnikom, poluosovina je krenula prema van, kad sam pokušao da je izvučem, al ise isprečila poluga sa viljuškom od blokade, koja mi nedopušta da izvadim poluosovinu. Pokušao sam popustiti maticu na nosaču viljuške i nosač potjerati prema tanjurastom zupčaniku. Gledao sam vaše slike i došao dozaključka da moram demontirati i desnu stranu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da bi izvadio dif. moraju se skinuti obe polusovine.Ako te zanima samo da izvadis neku od polusovina onda netrebas skidati drugu stranu.
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Pročitao sam, vaš odgovor, ali kako da se oslobodi kandža blokadae dif-a, koja zapinje i nedozvoljava da se poluosovina izvuče, do kraja, koja je već izašla jednim djelom? Na vašim slikama koje ste poslali, vidim da poluosovine imju na čelu rupe, što kod mene nije slučaj.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mora izici.Celo polusovine ima zube koji ulaze u sklop trkaca.U tvom slucaju se izgleda povukla polusovina prema van i celo se polusovine ostetilo.Vjerovatno ima neki zub (zajedenost) na njoj i nece da iziđe.Pokusaj polusovinu izvuci koliko ide van pa udarati kanđzu prema dif.. Znaci kandza ostaje a polusovina mora da se izvuce. Mozda bi vise pomoglo kad bi ti stavio slike tvog mjenjaca.
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Na tu mogućnost, pomislio sam odmah, kod prvog pokušaja skidanja, danas sam detalnu pregledao zubce na kraju poluosovine i nisam ništa značajnije primjetio u smislu oštećenja. Sutra ću ponovo pogledat i poslikat sitoaciju,ako se bude sa slike moglo vidjet nešto što bi ukazivalo, na tu sumnju. Probao sam blokirat dio osovine koji je vani, na način da sam uvalio komad drvetai nakon toga probao sa prednje strame otvora do zvona, ali nema mnogo mjesta i kut je oštar tako da udarac po kandži nema efekta.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Koliko često puca centralno vratilo na super special green? Imam jednog mušteriju koji to drobi već nekoliko puta ove godine, sumnjam više i u sebe i u njega.
Jeli im to slaba tačka?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Edo reci ti njemu neka on sebi nabavi LKT-a, a nek se okani mtk Kod nas ima mali milion mtk i nikad se nikom to nije desavalo
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Moj je star šest godina i nikad mi se nije desilo da puca pogonsko vratilo, neznam na koje misliš, jer ima dva, jedno donje pokreće frezu i kardansku prikolicu, dok gornje, pokreće ako koristiš, pumpu za navodnjavanje, cirkular i druge priključke. Meni se jedino desio kvar na ljevoj poluosovini, radi pucanja seger osigurača, koji sam ovih dana rješio.
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Pozdrav Lisniku. Gledam tvoje slike getribe, gdje sam uočio da su poluosovine, koje si izvadio, šuplje, što kod mog Labinca specijala nije slučaj. Reci mi u čemu je kvaka?Kad bih znao postavit slike vidjeo bih da su im krajevi zatvoreni.

Može se popravit, na način da, utvrdiš, kvar, uzrok kvara, a zatim da kupiš nove djelove, ako budeš trebao, zavisi koje, nogu ti reći gdje da ih nabaviš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Centralno vratilo zovu trgovci, nemam katalog da bih znao kataloški naziv. To u suštini nije vratilo već osovina zašarafljena za tanjirasti, ulazi u obje poluosovine/planetara i pruža im oslonac.
Već nakon prvog ponovljenog pucanja sam pažljivo pregledao nakon montaže, tanjirasti ima vijak za priguravanje pogonskom vratilu i to je OK, između poluosovine i trkača nema prevelikog zazora, nigdje nikakvih luftova i gluposti; mašina je relativno mlada ništa nije pohabano.
Doduše čovjek zna natovarit poprilično......i mislim da vratilo pukne od udara podloge na točkove.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko ima proširen prednji kraj ? ..govore da to centralno vratilo (ovdje ga zovu križ diferencijala)puca kad se pretjera s proširenjem ...

nikoladr
, ako ti je poluosovina puna možda ti je puknut taj križ?
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Puknuti, nije puknuta, već je tvornički zatvotena sa prednje strane konusnog zupčanika. Postaviću sliku, kad se naučim postavljati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemoguče , kako u nju onda ulazi taj famozni križ?
Pogledaj lisnikovu sliku gdje se vidi getriba bočno , samo bez poluosovine ..križ gotovo strši van kučišta .
Jel bi mi znao poslati slike na email?
 

nikoladr

Novi član
Tu od
17 Stu 2014
Poruka
15
Može, poslat ću, ako mi pošalješ email?Koliko se vidi sa moje slike, tanirasti zupčanik je postavljen na desnu poluosovinu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ta raspinjaca ili krst kako je zovu najcesce strada kod pretovara prikolice i udarca pritom u rupu ili prepreku tockom. ili jos lakse ako je prosirivan u tockovima. drugar je to isto nekoliko puta krsio i jos mnoge stvari ali je tomario preko svake mere . prema tome ko tako radi slobodno ga i odrapi jer ili nek tovari normalno i vozi ili nek kupi traktor ili kamion
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ljepo se vidi , križ ti je puknuo i ostao u poluosovini

Mogu ovako napamet prognozirati da je tebi prvo puknuo križ a kasnije su sateliti izbacili ili potrgali seger








 

Najnoviji postovi

Na vrh