• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Onda sam se zeznul kaj sam ti ga prodal :)
Toliko nije pri meni napravil u 10 let...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Nesto malo novoga kod mene hehe treba malo sredit al sluzit ce za po selu hehe
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 182

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Krumpi brate,nek je sa srecom :icon_pidu::drink:
Hehe,vratio se opet ti u svoju nekadasnju temu :biggrin:
Jer me ovo oci varaju ili je ovo ruggerini motor,jesi dobio sta od prikljucaka osim prikolice?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ma nisam kupio to je od rodaka njemu ne treba prikolica je 15 godina trunula u šumi a frezu ja koristim preko ljeta za međured sad sam je odlucio malo sredit, je ruggerini je gore al ne pitaj nista o tome motoru jer neznam po meni ok motor imam osjecaj komda je jaci od onih lombardinija 450 ovaj dosta dobro krece u frezi... A on ima jos i plug i cirkular je imo ali smo prodali, a kad ne treba ja sam to tako malo bzv odlucio nesto ulozit popravit samo da ne propadne pa nikad neznaš mozda zatreba
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Narode pozdrav....

Nabavio sam si kardansku prikolicu za svojeg labinca 14ks...medutim prirubnicu koju sam dobio je nemoguce spojit(na nju ide prikolica kaci se na klin a ispod ide kardan)
medutim nije mi jasno kako se ta prirubnica pricvrsti jer su vijci koje imam sa onim konusom pre kratki...kada iste koristim za kardansku struznu kosu dovoljno su dugi...ali za taj komad su mi prekratki.

pitanje glasi gdje na naci te vijke koji imaju konusnu glavu a da su mi dovoljno dugi...???

jel postoji koja caka??
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod nas gotovo imaš u svakoj prodavnici gdje se prodaju poljoprivredni dijelovi, a valjda i kod vas.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ili odeš u trgovinu tipa željezar i kupiš dva anker vijka 12 za podrožnice i skratiš, a možeš i sam navarit...
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Hvala .
Sve napisano stoji.
Orginali su 90 kn/kom.
kupovat pa brusit nisam siguran u jacinu vara i zeljeza...navoja i sl.

dat cu tokaru da mi to odradi.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Spremam se promjenit ulje u svom Labinprogresu 14 ks green pa me interesira koliko treba ulja (u uputstvima piše 3 kg hipenola) jel to to ili treba još što (u filteru zraka?)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pitanje je složeno tako da ispada da ćeš 3kg hipenola nasuti u motor i filter zraka.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,021
U motor ti nikako ne ide hipenol,već sae 15-40,a ide ti nešto više od dvije litre
Hipenol ti je kako je kolega prije mene rekao za mjenjač i diferencijal:icon_pidu:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,586
Spremam se promjenit ulje u svom Labinprogresu 14 ks green pa me interesira koliko treba ulja (u uputstvima piše 3 kg hipenola) jel to to ili treba još što (u filteru zraka?)

Ja sipam u motor INA Super 3 ulje.
U motor ti ide nešto manje od 2 litre,a u filter oko 2 dcl,ili do oznake.U filter ide motorno ulje
A u mjenjač ide 3 litre hipenola 90.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ruku na srce, bolje da naspe motorno ulje u mjenjač, nego hidraulično u motor :icon_mrgreen:

Ja sam u motor i filter zraka nalio Ina Super 3, mijenjam ga jednom godišnje skupa sa filterom ulja, a hidraulično zamijenim kad naleti gdje akcija pa ga bude jeftino. Zadnje sam ulio 46 al nisam zadovoljan, 90 bi bilo bolje...

LP
 

Rute666

Novi član
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
5
Pozdrav svima,
imam problemčić sa ručkama na Green-ju,iskočile mi ručke iz ležišta prilikom oranja,nisu skroz iskočile nego djelomično.Imali ko ideju kaj se dogodilo,dal je nekaj puklo ili se samo rasklimalo tak da znam kaj mi je ujutro radit.Hvala unaprijed!!!
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
pozdravljam...
nabavio sam orginalnu prikolocu za labinku 14 ks dizel.
medutim na prikolici su montirane 13 colne auto gume...zanima me mogu li na ove felge montirat gume sa ripnama kakve su na motokultivatoru.
ispod su slike felge jer neznam jesu li orginal od prikolice ...moje je misljenje da jesu jer imaju kocnice instalirane ...
i da...
ako su orginal felge..jel idu iskljucivo gume 13 cola ili mogu i 14(pitam posto nisam bas pametan sveze glede tih tehnikalija)
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Originalno ti idu 12 cola gume (sa ripnama)na prikolicu,ako su i na MTK 12 cola gume. Ove felge me podsjećaju na ficine, ali one su 12 cola. Ne znam da je iko namontirao gume od 12 cola na felge od 13 cola. Ne gine ti nabavka i felgi ako misliš gume sa ripnama
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,579
Ovo su felge od Fiće, i gume 12 cola sa ripnama idu na te felge, ali felge (sve se bojim da ne idu na glavčine) zbog svog oblika.

Vjerojatno će trebati nabaviti originalne felge. :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh