• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
odlicno...tako sam si i mislio...a opet zelen sam ko otava u proljece kad je u pitanju poljoprivredna mehanizacija.
Hvala.

e sad necu ni probavat upustat se u izlet sa tim auto gumama.
potrazit cu po oglasniku sa ripnom.
ima li kakava posebna oznaka za te gume...moram li pazit na kakvu caku,ili mi je samo hitno da ide na tu felgu od 13 cola...jer po svemu mi se cini da je su na prikoloci orginal felge a ne spomenute od fice.
Tip kaze da je prikolica orginalna...a i po izvedbi same mi se cini da je...samo full stari model.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Ajde se barem sa tim gumama propeljaj po livadi pa vidi kako se ponaša.
Meni su one bile ok samo sam za šumu stavljao lance i onda se doslovno penjao ko koza.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Aj ti to malo poslikaj, prikolicu i kotače posebno pa stavi. Kod ss-a su ti 5x12 i 5x15 gume, nema originalno 13'.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
13 sa ripnama, ne znam da li ćeš naći. Sa ripnama za Labina i slične mtk sa koriste 12 ili 15 (znači ili - ili). Bez puno filozofiranja najbitnije je da su sva četiri kotača sa gumama "ISTI - ISTE", ako se koristi pogon 4x4. :icon_biggrin:
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
evo slike prikolice

ovo je labinka...njene gume nemogu biti 12 cola je su ogromne...znaci 15 cola su ....sad teorija da moraju biti iste mi ne drzi vodu...ili sam ja u teskim problemima.??
 

Prilozi

  • 2015-04-07 16.35.08-1.jpg
    2015-04-07 16.35.08-1.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 149
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Moraju bit iste nema rasprave o tome, mislim da to na ss nisu 15 nego 12 mozda se varam u ostalom provjeri piše na gumi. Prikolica nije nikako originalna iz aviona se vidi da je ručni rad sad zavisi koji dif je gore i da je original imala bi 15 cola gore. ako je vlasnik bio isti i od ss i od prikolice i ako je njemu radilo 4x4 tako onda je najbolje ne dirat nista i vozi tako za malo drva dopeljat doma je i više nego dosta, ako su na ss 15 coli gume kupis i za prikolicu felge i nove ripnjace i miran si 10 godina i znas da sve radi kako treba, naravno ako netko nije zafušario sa difom na prikolici
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Prikolica je napravljena u "fušu" i to je jasno, gume su 12 prednje i zadnje (samo što su zadnje auto - gume).

Najbolje da za početak koristiš prikolicu tako kako je, dok ne ustanoviš da koji je dif. na njoj (pošto je ručno rađena), a ti vjerojatno ne znaš koji je dif. gore (a možda ni prethodni vlasnik).

Najbolje bi bilo utvrditi o kojem se difu. radi pa onda možeš razmišljati o nabavci drugih guma (ripnjača).:(:
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Krumpironja ti veli dobro, to su 12 coli gume, 100%,prikolica je rucni rad, ako se ne varam negdje u Zagorju si je kupio? Kod samogradnji je uvijek bitan odnos u diferncijalu i velicina kotaca u odnosu na stroj. Ako je diff odnosa 10:41 a gume originalne ili barem priblizne dimenziji one na stroju (kako reče Brgud sve 4 moraju biti iste) ali SAMO ako diferencijal ima isti omjer inače papir u ruke i geometriju uhvati... Ako radi sa tim gumama na prikolici ocitaj dimenziju i stavi druge iste velicine, ili nabavi felge od fice i stavi 5x12 gume na njih.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Evo ja danas moga složio i sad je spreman za korištenje nadam se bez popravaka u buduće hehe, dobio je nove stranice i dobro brusenje, vise se ni ne osjeti da je 15 godina stajala u šumi otkrivena, ko nov
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    76.4 KB · Pregleda: 147

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Prikolica je ispala, pa skoro kao nova (bar na slici), iako nije nova, a vjerujem da će poslužiti isto kao da je nova.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Zašto je na tvome ruda spajana a moja je iz komada?
Jel to tako tvornički?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Za sitne poslove taman...mtd moj je goldoni tvoj je labinprogres, ova prikolica je napravljena da možeš i volan stavit onda se kopča zglob na te prve 4 vide i onda je freza bliže prikolici, a ako imas ručke onda ide taj međukomad kao nastavak do zgloba,nadam se da si me skužio
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
A-ha,ja sam mislio da je Labinac.
Vidio sam na netu Goldonija sa volanom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Skroz su drugačije prikolice, prihvat je samo na dve vide i za čas je prikolica skinuta i lako je sam i staviš na mjesto i meni se kardan skroz do zgloba ne miče a u zglobu su dva križa ko na velikom goldoniju i zglob je ko na veliki goldonijima nije bolcen, a taj međukomad skineš i onda dobiješ te freze ko šta si gledo na netu,al meni se to ne sviđa jer onda je kraća ruda i prije ti digne traktor i prevrne ga, jako dobro napravljene prikolice i sanduk je uži moj je 130x210 napravljen za naše klance po šumi goldoni je takve isto radio original, a sa LP neznam dal ima original uska
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Ima ona mala bez pogona. Mislim da je moja duga sa rudom oko 3,5 metara.
Tu kod vas i trebaju uske prikolice s obzirom na konfiguraciju terena.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
A da al ta je bez pogona a freza bez pogona ako je malo mokro i prazna slajfa, i ova je 3,5 do prihvata, da jedino je laksa za prevrnut je ja sam napravio poviske za nju onda je 60cm visoka nisam htjeo vise jer mislim da ne treba za vece terete imam ac
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Evo danas završio sve do kraja napravio stranice i po nekoj računici sad stane 1,5 m3 do vrha nadstranica sasvim ok za frezu s time da se sve krca jos i sa vrhom hehe
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 123

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
eto i mene sa slikama....izmjerio sam visinu prvih ripnjaca one su oko 56cm visine a zadnje eskimo su oko 54cm vis.

zanima me posto kazete da nije orginal prikolica jeli spoj dobar?
posto je spoj 100% orginalni...
 

Prilozi

  • 20151201_175043.jpg
    20151201_175043.jpg
    46 KB · Pregleda: 97
  • 20151201_174902.jpg
    20151201_174902.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 90
  • 20151201_174918.jpg
    20151201_174918.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 114
  • 20151201_175010.jpg
    20151201_175010.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 97

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Ni spoj ni prikolica nisu original (vidi se na slikama da je to rađeno doma), inače spoj je relativni ok!

Treba samo još odgonetnut koji je diferencijal ?:icon_question:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Gume su 12" ko sta sam reko heh ako je difenecijal koji paše trebalo bi bit dobro,al pošto te gume nisu skupe moja je preporuka kupit 12 ripnjače i na prikolici, bit ce bolje sigurno...
Jedino šta bi ti moglo radit problem su ti križevi,nekako su mi kratki i mislim da bi to mogo bit problem kod skretanja al ne mora bit,probaj pa vidi, ja samo komentiram sta vidim a znam da su kod mene duži križevi sa više prostora u zglobu, jel ima lufta u bolcenu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh