• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ubacuješ u brzinu koju hoćeš odmah, bez obzira bila ona spora ili brza.

Brzine su raspoređene, recimo, kao 1., 3, R (spore), a 2. i 4., te brzi rikverc dobiješ ubacivanjem u brze.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znaci kad krecem ubacim prvo u sporu pa onda u 1 pa u 2 brzinu pa tek posle u brzu ubacim pa 3 i 4 jel tako ide ,hvala na odgovoru

Hvala Puknuti na odgovoru i savetu
nije to auto da šaltaš o 1 - 4-te

spora nije 1 i 2 , spora je 1 i 3 , brza 2 i 4-ta
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Pozdrav majstori Zanima me u Goldonija koje gorivo treba da se sipa evro dizel ili d2 al kazu da to d2 vise nema i da je zamena za njega gasno ulje za poljoprivredna vozila Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Svaki dizel je njemu dobar. A ak baš hoćeš i bolje od toga, dodaj u gorivo 0, 5...1% ulja za dvotaktne strojeve.
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Pozdrav Ne bi hteo da budem dosadan al nemam iskustva sa Goldonijem pa zato i imam toliko pitanja u vezi njega.Danas sam ga prvu put provozao ubacio sam u brzu pa onda 1-2-3-4 i iso sam mozda nekih 15 na sat dal je to normalno tako sporo ili bi trebao brze da ide.Samo da napomenem da nemam prikolicu na kardan nego je obicna.Sta da radim HVALA
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Da,to ti je normalna brzina samog kultivatora,sa prikolicom ide oko 25 km/h ovisno koji set guma imaš,12 ili 15".
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,109
Ta brzina je napravljena i zato da ti motokultivator ne "pobjegne iz ruku ako zabunom fulaš brzinu i da ne trčiš za njim:(nod):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Problem sa SS. Kada ubacim mjenjač u položaj brzog kardana on malo zatreska i izbaci iz brzine kad je kosa izvan trave, potpuno neopterećen. Iz položaja sporog kardana ne izbacuje .

Pitam znalce u čemu bi mogao biti problem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možda je ležaj neki , svakako poklopac dolje ..sve se bude vidjelo
Ne želim ni pomisliti da je zupčanik
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa normalno da ima ..na unutarnjem djelu izlaznog vratila je zupčanik koji se pomiče ovisno o uključenoj brzini kardana .

Kad je uključen brzi kardan onda je taj zupčanik tik do ležaja izlaznog vrtaila uzubljen s parom na gornjem vratilu .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Moze biti da je do toga jer ima dosta lufa.
Hvala puknuti na korisnim informacijama
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uf..to je onaj kojeg zovu trostruki ..taj je najskuplji..a da bi se zamjenil treba rastaviti mjenjač do zadnjeg vijka
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Bas taj zupčanik. Oštećena 2-3 zuba. Možda bi i prošlo samo sa zamjenom ležaja na izlaznom vratilu i drzalo neko vrijemeali neću da se zezam oko toga jer tako samo otvaranje mogućnost oštećenja onih ispod zupčanika.
Uglavnom ide novi zupčanik, izlazno vratilo i lezaji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ležaj si mogao promjeniti bez puno muke ,
šteta i neoprostivo ako je stvarno ležaj izazvao ovakvo oštečenje zupčanika
 

Najnoviji postovi

Na vrh