• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Haha, to se i meni dogodilo jednom na početku sezone. Ja namatam i vučem, nikako da upali a uvijek pali iz prve.
Smijer je kontra od kopačice pa zato i pitam da li prodaju i takve, lijepo bi bilo umijesto benzinca nabaciti dizelaša.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Hehe, otkad je cijena spuštena za 200kn :)

Razlika je bila 700 kuna.
Znači ima matematike dodati 200 za međuploču.

@ Puknuti, da ste ga malo jače cuknuli pripalil bi on i kontra, samo bi vas malo ulje poškropilo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda je Puknuti namjerno krivo namatal i smijal se kak se ljudi muče :icon_pray:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A jel bi se mogla getriba kontra okretati ? zamijeniti trube na diferencijalu ili dodati međugetribu sa dva zupčanika .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
To je cijena bez pdv-a.
Na tu cijenu ovaj trgovac da bi priznal garanciju traži puštanje u pogon od ovlaštenog servisera (to košta 200-tinjak kuna) i ako niste zadovoljni onim kaj ste kupili povrata nema čim peneze na pult metnete.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ali lijevi smijer.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

a ne znam ti niš o tome , ali mi se čini da se jebe njima za šačicu entuzijasta koji bi to trebali ...




Ali kad pogledaš za taj novac nemreš napraviti generalku na malom ni ak imaš pola djelova doma ...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Haha čisto nek se nađe, samo da nebi išao na vodu ko stari.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
He he nije voda nego netko (možda mravci) nanosili umjetni gnoj kroz ispušni ventil , no tri smo sretni ja kaj imam dizela i prodavač i kupac benzinca motora koji je bil dosta dobar .:icon_kidra:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Onaj zadnji bu još sretniji kad ga proda :D:
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Kupio sam goldonija od 14 ks pa me zanima jer jos nisam radio sa njim,kad se ore u kojoj se brzini ore jel prvo se ubacuje u sporu pa onda u prvu ili drugu brzinu ili treba u brzu pa onda prva ili druga.Unapred hvala

Jos jedno pitanje kad se frezira u kojoj brzini je pusten u rad motokultivator a u kojoj je freza prvoj ili drugoj brzini.

Goldoni koji sam kupio je polovan i malo se tockovi klimaju u cemu je problem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Klimaju se gde treba da se prosire ne u menjacu

Klima se u celoj osovini ne puno al se klima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Brzine ti idu 1. spora pa brza(1. i 2.)i onda 2. spora pa brza (3. i 4.)
Što se oranja i brzine tiče sam ćeš procijeniti ovisno o zemlji,ali 1 je prespora
Što se frezanja tiče tu ide 1. ili eventualno 2. ali i tu ćeš sa praksom brzo skužit:icon_axe:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Klimaju se gde treba da se prosire ne u menjacu

Klima se u celoj osovini ne puno al se klima
ups , sad vidim da se radi o 14 konja ..

svaki kotač ima jedan ležaj , kojeg je zajebano mjenjati ....može još bit i takozvani križ , ako je to to se mjenja koplet s poluosovina , ...

Može biti da je taj križ puknut ..tada kotači imaju lufta bez obzira na stanje ležaja
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Znaci kad krecem ubacim prvo u sporu pa onda u 1 pa u 2 brzinu pa tek posle u brzu ubacim pa 3 i 4 jel tako ide ,hvala na odgovoru

Hvala Puknuti na odgovoru i savetu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh