• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Nema više ulja, pa nema kaj sliniti :D:
Tak je najbolje, jer bu getriba bar suha.

Željko, ovo gore na ručicama i nije problem, dok ona na dnu, za deblokadu puža, može biti opasna, jer može kroz nju izaći ulje van.
Jedino ju je malo nezgodno za promijeniti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma kakvi suha po mjeraču je još na max a ulje je još prvo kaj su u Labinu točili. Iscurelo možda 10 kapi. Kaj treba šarafati da se dođe do brtve ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Dolje bi trebal biti O-ring. Ali treba izgurati vilicu van, a nemreš z rukama unutra jer nema mjesta.
Tjeraj tak kak ide, zamijeni ulje i pazi na razinu. Mnogi, koje sam videl, na tom mjestu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako bude kiše sutra skidam poklopac pa da vidim kaj ima u getribi ako je zajeb,,,. budem nabavil kroner i sa vanjske strane skopal kanal za oring. Kad se skine ručica vidi se brončana piksa možda se da skinuti za oring.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Skini vanjsku polugu za deblokiranje kotača. Pri zubima imaš dva O ringa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Freza sastavljena gumice su colne i čepovi za ispust ulja . Isprobana ne slini nigdje profulal sem invertor pa ima samo normalne brzine bude popravni . Ulje je potpuno čisto zupčanici puž i pužnica bez ikakvih oštečenja ali getriba malo zaj,,,, za slagati zbog dva oringa cijelu treba rastavljati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
I još jedna ptičica obnovljena sličnim motorom ko i Željcov.
Navodno jači, a manje kuna plačen.

Onaj Željcov mi se više dopal.

 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
De ubaci koji detalj, jel to 178f ili neki drugi? Kakav je bio postupak ugradnje? Tetak mi ima mondiala kojem stalno šteka motor pa ga nagovaram na takvog dizela.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
De ubaci koji detalj, jel to 178f ili neki drugi? Kakav je bio postupak ugradnje? Tetak mi ima mondiala kojem stalno šteka motor pa ga nagovaram na takvog dizela.
Da, 178 ali sa dužom osovinom za radilicu pa smo među ploču radili ..... Malo drugačiji raspored usisa, ispuha od Kipora ali sve je to tu negde samo kaj valjda nije u istoj Kineskoj tvornici izrađen. Ovaj je bil nekaj jeftiniji ali kao što rekoh onaj Željcov mi se više dopada.
Navodno su u Željkovim Karpatima svi prešli sa benzinaca na takve dizele i nemaju problema za sad, a jebaj ga, dizel je dizel.

Ako te još kaj zanima samo pitaj
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Vidim da prodaju i međuploču na njuškalu, tako će najvjerojatnije zamijenit nesretni la300.. Dizel rulz... Nema ništa slađe neg po šumi kad natrpam prikolicu svog SS-a drvima pa raspalim po gasu, a on veselo... Hvala na informaciji! Dugo te i kvalitetno služio!!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koji bi bio dobar za bcs kosilicu i kakve su im cijene?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Dobro veliš, al skoro, motor pojeftinio za 100, a međuploča 200 košta ;). Za bcs bi ti bio dobar 188F, jak, štedljiv... Bar je to moje iskustvo sa istim na Hondi 620... Ako me lda450 ne nadživi mijenjat cu ga 188-icom na SS-u.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Misliš na 186F?
Taj je slabiji 3-4ks od LDA 450.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro veliš, al skoro, motor pojeftinio za 100, a međuploča 200 košta ;). Za bcs bi ti bio dobar 188F, jak, štedljiv... Bar je to moje iskustvo sa istim na Hondi 620... Ako me lda450 ne nadživi mijenjat cu ga 188-icom na SS-u.
pa jel bi išo s konja na magarca
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znate li vi da se je nas 4-tvero ubilo na novoj bcs kosilici i nikako je upaliti ..sva 4-rica navikla na SS i napamet namatamo špagu ..ali ova neče pa neče ..svaki put samo malo fali da ne sastavi ..naftu baca , kopresije ima ali ona ne kreše .....sve dok nije došao 5 igrač koji je gledao strelicu kad je namatao jer nije imao rutinu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh