• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nakon razrađivanja novog kineza na Labincu jučer sem ga malo upregel . Problem na kojeg mi ukazal Muhač kad je rezervar pun slini nafta na čepu izvadil sem oko 2 cm (pol decilitra) i to je prestalo . Kak je najslabiji motor mislil sem da nebude snage no motor je osjetno jači od benzinca i ne dimi koliko ga god gnjavil . Jedino baci dim ako naglo dodam gas znam da ZJ bude rekal da nije ekološki itd ali sa prvim dojmovima sam zadovoljan .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Željko, kaj god ti rekel, 5ks nemre biti 7ks. I u cijelom području ima manji moment od LA300.
Istina, taj motor ima momenta odmah iznad ler gasa, no punu snagu mu nisi ni koristil da bi vi del razliku. Osim toga, novi je.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nakon razrađivanja novog kineza na Labincu jučer sem ga malo upregel . Problem na kojeg mi ukazal Muhač kad je rezervar pun slini nafta na čepu izvadil sem oko 2 cm (pol decilitra) i to je prestalo . Kak je najslabiji motor mislil sem da nebude snage no motor je osjetno jači od benzinca i ne dimi koliko ga god gnjavil . Jedino baci dim ako naglo dodam gas znam da ZJ bude rekal da nije ekološki itd ali sa prvim dojmovima sam zadovoljan .
bolje da si tak postupil nego da ti to slini još godinu i pol ..samo na gorivu ti se bu otplatil ja neko vrijeme :drink:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Diesel motor na labincu mi je spasio hrpu živaca a bome i goriva.Upali iz prve kad god hoćeš a troši kao upaljač,snage ima sasvim dovoljno.Kad se sjetim tihe mise oko palenja benzinca muka mi dođe.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisem imal problema sa paljenjem benzinca hladan je palil iz prve a topli polćoka i gas do kraja i opet iz prve čak nije ni puno ulja trošil (nisem ga nadolijeval) .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad sam palil benzinca uvek sam mu jeb. ma...,dizelu nikad uvek je upalio od prve.Na benzin jedino motorke,trimeri i slična mala prdekala ostalo nafta.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kak vam je tak problem bil palit vaše benzince,al ja sa svojima nikad problema sa paljenjem na mrzlo i na hladno,1do2 poteza štrika i radi.
Oba su stara preko 25godina,jedan iz japana,a drugi iz srbije...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Verovatno je do svječice jer mi ne stavljamo za svako palenje novu i novo ulje.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Svaki motor je dobar ako se održava, nebitno koji je benzin ili dizel. Normalno da dizel ima oko 50 posto manju šansu za kvar ali su zato i cijene motora i dijelova u duplo skuplji.

Ja svoj 15ld350 nisam održavao i zato sam imao ogromnih problema. Dok evo motor od zj radi bez ikakvih problema i freza površinu od otprilike 3 jutra ako ne i više. I to ne jedan prohod, već i po 5 prohoda. Momenta na malom gasu sasvim dovoljno, nikad nisam radio na punom gasu već uvijek na pola ili 3/4. Uvijek pali iz prve ili druge. Topal na pol čoka, zeru gasa i upali iz prve ili druge. Pipu ni ne zatvaram jer često zaboravim.

Zato ljudi nemojte trkeljati, zna se koji su potrošni dijelovi od benzinca i dizela. Godine čine svoje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zato ljudi nemojte trkeljati,

Kaj ti to točno znači ??
Meni benzinac palil dobro no kak nisem znal kaj mu se desilo izbor je bil dizel jer je dosta mojih suseljano napravilo isto i svi su zadovoljni također i ja i cijena od 2900 kn je ok (R-1) Nijedan od tih dizela nije otkazal tak da nema šanse da više kupim benzinca :x:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ima puno pa da ne čitam, možda jednog dana. Imam Labin progres 300. Daje jako slabu iskru, a nekada ju uopče ne daje. Jedan mi veli da je ona kutija di se gasi. Kako prepoznati da li je bobina ili ta kutija.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lovi ali ima slabiju ili nikakvu iskru ako nakon rada opereš i pospremiš frezu a magnet ostane okrenut dole neiscjeđena voda napravi hrđu . Pa postane problem sa Teslom i mag. silnicama :(emo):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Provjeriti platine, kondezator, kabel svjećice. Koja je svjećica, da i kapu svjećice.:icon_smile:
 

Najnoviji postovi

Na vrh