• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Ove male filtere možeš naći u trgovinama gdje drže dijelove za skutere i mopede.

Ja sam kupio za Tomosa,bio je stakleni i mogao se rastavljati i prati. Koštao je oko 25 kuna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Imam ti jedan originalni rezervoar za LA 300.
Ak si zainteresiran, javi se na PP.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Pa da ide nebi razmišljao o kupovini nove mašine. Da malo pojasnim.

Rezervar je krpan jednom i opet je procurio ispod negdje. To i nije toliki problem jer sam već našo drugoga za malo para.
Na fergazeru je puko onaj sraf s filterom na koji dođe cijev s gorivom i tu je napravljen drugi šuplji šraf, a filter je stavljen sličan kao od auta.
I sad se događa sljedeče da kad otvorim pipicu gorivo poteče malo i stane, filter se niti ne napuni. onda ja puhnem u cijev zrak ide bez problema, vratim onda opet malo poteče, uglavnom neznam di je problem, i prilikom rada freza ostane bez goriva i gorivo jednostavno neide u fergazer. Plovak nigdje ne zapinje sve ide glatko ali gorivo jednostavno neide u fergazer ili ide presporo i mašina se ugasi jer ostane bez goriva.

Danas je počela lamela zezati. Dok stisnem polugu do kraja freza malo uspori ali i dalje ide. danas sam skinuo mašinu i pregledao lamelu, lamela je ok, nije spucana niti ništa. Oba lagera su ispravna, i podmazana, vratio mašinu natrag i radilo je par puta dobro i onda opet isto.
I sad nesmijem stisnuti polugu do kraja onda freza stane. Nije mi jasno šta se dežava zašto ne odvaja.

Ako uzimas novu mašinu, onda DIZEL, isplati se na duze staze!(Powerd by loža)
Kama 178f se da nac nova za 3000 kn (cca 7ks)
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Cca 5.5 ks, tih sedam su trgovački konjići koji narastu dok pasu uz put od Kine do Balkana. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Tak je Philby.
Taj 178 je taman za MIO 500...600 serije.
Za Mondiala ili Mutu je 186, iako mi je draži benzinac na tim malcima. Ovi su prebučni i previše tresu.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nešto poput honde gx270 i pripadajućih kopija (loncin g270, kohler ch395, subaru ex27…). Upadaju otprilike u istu cjenovnu grupu, oko 350-400 € (naravno, mislim da kopije).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Kineske kopije su oko 1000 kn.

Sebi sam odabral Lombardini LGA340. 11ks@3600, OHC, momenta više neg dizel, lijepi zvuk, nema vibracija, specfična potrošnja slična dizelu.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Feroda uspješno zaljepljena ( zasad drži koliko će dugo vidjet ćemo) ne sjećam se kad se zadnje tako lijepo šaltalo.
Rezervar očiščen i pokrpan silikonom za silu drži. (originalni limeni je 600kn)
Nabavljen filter s mrežicom ( s mrežicom su za disel s papirom za benzin)
I šlag na kraju:



Al sanirano je i to i evo prvih cca 2h rada bez ikakvih problema.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nakon dosta godina i moj Labinpotres je otkazal poslušnost , najesen normalno radil i pospremljen . Danas nije mogel upaliti zacvikal motor nimalo se nije dal pokrenuti stavil sem ga u prikolicu i otpeljal Muhaču .:icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Labin-potres došel doma isproban i radi Muhač mi pokazal kak se pali zahvala kolegi na brzom popravku :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,251
Nakon dosta godina i moj Labinpotres je otkazal poslušnost , najesen normalno radil i pospremljen . Danas nije mogel upaliti zacvikal motor nimalo se nije dal pokrenuti stavil sem ga u prikolicu i otpeljal Muhaču .:icon_super:
I onda je Muhač došel do zaključka da Željko ima problem s krovištem :=:):=:)
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav,

imam jedno pitanje. Imam labin progres super specijal sa 14ks. Sezona opet počinje, odlučio sam da ću ga registrirat tako da ga i mogu furat po cestama bez brige da me policija kazni.
U sjećanju mi je da mi je nekad htio iskočit iz brzine kada sam išao nizbrdo. Bogme neznam jeli je bio u brzo il sporohodnoj. Kako se vi s tim nosite? Se oslanjate na zadnju kočnicu na prikolici (koja nije bog zna šta)? Kako reagirate ako skužite da vam na nagibu iskoči iz brzine???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Željko, ti to s konja na magarca?
Sigurno si kupil kineskoga dizela, kad veliš da je na drugu vrstu goriva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ a kaj drugo kupiti evo moji suseljani pokupovali tih kineza i svi do sad rade , moj se razrađiva i nikak potrošiti rezervar goriva . Nekaj sam danas čul da se radi na solarnim motorima za male strojeve Čak da ima i subvencija ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav,

imam jedno pitanje. Imam labin progres super specijal sa 14ks. Sezona opet počinje, odlučio sam da ću ga registrirat tako da ga i mogu furat po cestama bez brige da me policija kazni.
U sjećanju mi je da mi je nekad htio iskočit iz brzine kada sam išao nizbrdo. Bogme neznam jeli je bio u brzo il sporohodnoj. Kako se vi s tim nosite? Se oslanjate na zadnju kočnicu na prikolici (koja nije bog zna šta)? Kako reagirate ako skužite da vam na nagibu iskoči iz brzine???

kak se nositi nego po kočnici ..nema druge

više je problem jer iskakanje samo upozorava da je na redu ozbiljni kvar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
To kaj buš z njim prišparal...
Koji su model kupil: 5ks ili 7ks?
Aha, sad znam kaj "kleplje" na sjeveru: to ti razrađuješ motor :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh