• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Nema kasnije ništa ,zapravo samo se začuje kad se pali i to samo jednom. Znači to nije predznak nekog kvara?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovako nemože nitko pogodit napamet točno kaj je.
Ako je do anlasera s vremenom če počet to češče raditi pa češ ga reparirati.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Par fotki za kolegu forumaša ZJ.

IMG_20160318_140419_1024x576.jpg


IMG_20160318_140203_1024x576.jpg


Sve kao i prvog dana!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Očito sam se zeznul prodajući taj motor.
Ali važnije mi je da te nisam prevaral.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Imam motokultivator labin progres sa starom benzinskom mašinom LA300, onaj s dugom usisnom cijevi, prije par godina napravljena je generalka i motor radi ali evo sad počeli proljetni radovi, i problemi. počela je da crno dimi ako se naglo da gas(vjerojatno je zalije gorivom). Sad je počela i lamela zezat.
Ja bi to na otpis i sad neznam šta je pametnije uzeti benzinsku ili dizelsku mašinu?

Čitam tu komentare da je dizelska lošija s strane što je teža, više trese i skuplja je, bučnija.
Ja za sada motokultivatar koristim samo s frezom, po potrebi se skupi ili proširi i ništa više.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Ne diraj ništa dok ide. Očisti filter zraka, zamijeni ulje u njemu i uživaj. Sviti motori crno zadime dok im se dodaje gas.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Pa da ide nebi razmišljao o kupovini nove mašine. Da malo pojasnim.

Rezervar je krpan jednom i opet je procurio ispod negdje. To i nije toliki problem jer sam već našo drugoga za malo para.
Na fergazeru je puko onaj sraf s filterom na koji dođe cijev s gorivom i tu je napravljen drugi šuplji šraf, a filter je stavljen sličan kao od auta.
I sad se događa sljedeče da kad otvorim pipicu gorivo poteče malo i stane, filter se niti ne napuni. onda ja puhnem u cijev zrak ide bez problema, vratim onda opet malo poteče, uglavnom neznam di je problem, i prilikom rada freza ostane bez goriva i gorivo jednostavno neide u fergazer. Plovak nigdje ne zapinje sve ide glatko ali gorivo jednostavno neide u fergazer ili ide presporo i mašina se ugasi jer ostane bez goriva.

Danas je počela lamela zezati. Dok stisnem polugu do kraja freza malo uspori ali i dalje ide. danas sam skinuo mašinu i pregledao lamelu, lamela je ok, nije spucana niti ništa. Oba lagera su ispravna, i podmazana, vratio mašinu natrag i radilo je par puta dobro i onda opet isto.
I sad nesmijem stisnuti polugu do kraja onda freza stane. Nije mi jasno šta se dežava zašto ne odvaja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ti filteri za na cijev nisu baš zajvalni u radu sa slobodnim padom, pogotovo na malom padu. Možda ti ima filter zraka premali protok?

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,039
Pokušat ću ti pomoći,ja imam labinca dizela i mogu ti reći super zadovoljan,doduše onaj jači sa 14 ks,ali imam ijednu talijansku frezu sa sličnim benzinskim motorom i imao sam iste probleme,koje sam riješio i sad ide ko zmaj
Kod mene isto gorivo nije išlo,a problemi su bili slijedeći,gorivo nije išlo jer je čep rezervoara dihtao 100% i stvarao se vakum ,i drugi problem je bila hrđa u rezervaru koja je štopala rupicu di ide benzin,a trebao bi mati neki filter na ulazu gumice benzina u karburator,one filtere za benzin od auta stavi samo ako su mrežasti,a ne kao papir jer znaju bit dosta gusti a freza nema pumpu benzina da povuče,

Za početak probaj skinuti cijev za gorivo i pustiti da teče pa ćeš vidjeti dali ide i tako redom :icon_idea:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Imaš i jedan filter u spremniku, iznad pipe. Skini spremnik i očisti ga.
A možda te zeza ovaj filter na crijevu, jer svi auti imaju pumpe goriva.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
filter u spremniku iznad pipe ne postoji više jer nije više original pipa. spremnik mi se ne isplalti čistiti jer pušta, a i nije u hrđi problem jer iz spremnika kroz cijev u kanistar (kad praznim rezervar ide bez problema) čep tj rupa na njemu je prohodna.
Šta se filtera tiče baš i je papirnati na izgled, mora da stvarno on radi probleme, ali probao sam i puhnuti na čep rezervara kroz rupu da ima neki potisak isto jako teško ide onak kaplje, a pritisak je.

Filter zraka objasni? on nije nikad mijenjan, bar da bi ja znao, ulije mjenjam redovito svaki puta kad i u mašini.


Pokušat ću nabaviti drugi filter s mrežom, to bar nije velik izdatak.

Ima tko ideju šta s lamelom šta se dešava zašto ne odvaja? mogu sutra raskopat opet pa nabacit neke slike. Kolka je debljina nove konusne lamele ova moja je od oka 4-5mm .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Može ne odvajjati ak veliki (unutarnji) lager teško ide.
Slini li ti možda semering na spojničkoj osovini?
Jel ti polužje kuplunga ispravno?
 
Posljednje uređivanje:

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90





evo svježe raskopano, semering na spojničkoj osovini malo pušta trebalo bi promjenit al nije prestrašno, trebalo bi sve semeringe promjenit slini na dosta mjesta oko mjenjača.
unutranji lager se vrti lagano, bez značnijeg otpora ili zapinjanja.
Polužje je također ispravno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Tarna obloga (feroda) ti se odlijepila.
Mora biti zalijepljena na vanjski poklopac kuplunga, a konus iznutra mora nasjedati na nju.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Možeš staviti na crijevo neki od ovakvih filtra za gorivo ili ovakvu špinu (sa filtrom i sifonom), ako je to moguće. Ako slabo ide gorivo, mogla bi biti krivac špina, naime u nekim špinama je jedna gumica sa rupicama na kojoj se zatvara i otvara gorivo, ta gumica sa vremenom se deformira i smanjuje protok goriva. :icon_e_confused:
 

Prilozi

  • DSC00518.jpg
    DSC00518.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 111
  • DSC00519.jpg
    DSC00519.jpg
    21.1 KB · Pregleda: 112

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Aha, jel bi koristilo epoxy 2 komponentno lijepilo da to zaljepim

Vjerojatno bi. Nisam to nikad probal.
Pazi samo na centriranje obloge.

Imam i ja jednoga za popraviti, samo neznam tko može skinuti staru i zalijepiti novu oblogu.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Možeš staviti na crijevo neki od ovakvih filtra za gorivo ili ovakvu špinu (sa filtrom i sifonom), ako je to moguće. Ako slabo ide gorivo, mogla bi biti krivac špina, naime u nekim špinama je jedna gumica sa rupicama na kojoj se zatvara i otvara gorivo, ta gumica sa vremenom se deformira i smanjuje protok goriva. :icon_e_confused:
Di to kupiti tu u lokalnim dučanima imaju samo papirnate :(
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Ove male filtere možeš naći u trgovinama gdje drže dijelove za skutere i mopede.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Očistio sam rezervar(ubacio šljunka i mješao) bolje je nego je bilo, ispod gdje pušta oko onog duplog lima na kojem su naosači ću pokušati silikonom zadihtati, možda bude držalo.
ferodu i onaj vanski dio sam dobro odmastio i zaljepio epoxy ljepilom, nadam sa da će držati.

Kolko je komplicitano zamjenit semeringe na mjenjaču, zamjenio bi sve što se da.
slini i dolje na onom ručnom kuplungu(da se freza može gurati dok je ugašena) taj kuplug isto nekad zna proklizit malo.

Ako sredim sve uzimam rezervar i nastavljam dalje dokle ide.
https://world.taobao.com/item/520043334743.htm?spm=a312a.7700714.0.0.0PgGev#detail
ovaj 3.6L nažalost ja bi rado da je plastični ali tih dimenzija nisam uspio naći.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh