• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
daj ponovno opiši simptome , kad je počelo ne odvajanje , zašto je počelo itd.?


ja bi između korpe i zamašnjaka a kod svakog vijka ubacio jednu podlošku

Kultivator je stajao jako dugo, oko godinu dana. Palio sam ga svakih mjesec, dva, ali ga nisam micao nit stavljao u brzinu.

Kada sam ga htio provozati malo skužio sam da više nemogu odvojit iz brzine. Mislio sam da je sajla popustila pa smo ju nategnuli do kraja. Kada sam stisnuo kvačilo, mogao sam gurat ali jako jako teško. Kao da lamela malo popustila pritisak.

Viš, šajbice ispod šarafa, to je dobra ideja. Ali bi rado skužio u ćemu je pravi problem prije nego idem ublažavat simptome.

Jeste li probali pritegnuti sajlu?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Jesmo. Skroz do kraja i ne radi. Kada stisnem kvačilo onda mogu gurat jako jako teško ako je u brzini, kao da na pola odkvačilo iz brzine.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Nisam. Nisam siguran kako rastavit i jel ću uspjeti opet sastavit...

Via Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a ono , da li se možeš nenako prisjetiti da li je pritisak na ručku isti kao i prije godinu dana , jer ako je opruga pukla onda kuplung mora biti dosta" mekšei" .

Inače za rastavljanje teba skinuti okrugli prsten ..samo da ti ne odleti kaj u glavu .
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Po mojem sjećanju nije ništa mekši. Budem prvo pokušal stavit šajbicu pod svaki šaraf, ak nejde stavljam kacigu i rastavljam korpu. Hvala na pomoći budem javio novosti

Via Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Jučer sve sastavio, malo sam šaraf odšarafio koji regulira hod poluge za potisni ležaj. I kaj da velim, sve izgleda normalno kada zašarafim. Na kraju bi sam sebe ošamarao kako sam čorav.

Sastavim sve, i stavim u 4. brzu, stisnem kvačilo i... odvaja! Radi! Stavim u 1. onda ne! U svo to vrijeme nisam sprobavao u drugim brzinama jer sam imao u glavi da kvačilo i odvaja iz brzine, ali nije to auto, ono samo odvaja od zamašnjaka a osovina još uvijek visi na getribi i brzini... Jeli getriba zaštekala od dugog stajanja? Danas ću ga malo razvozit po dvorištu u 1. sporoj ... Jeli to moguće da brzine zaštekaju ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Normalno da odvaja u 4-toj, jer u njoj treba veliki moment motora.
Ak 1 ne odvaja, dakle ne odvaja uopće.

Nego, jel krči dok se ubacuje u brzinu? Jel krči dok se uključuje kardan i jel se kardan vrti dok se stisne kuplung? Ak se vrti, jel se kardan može kakvom letvom zaustaviti?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Nisam sprobavao sa upaljenim kultivatorom. Poslije cu. Nego radi razumijevanja, kada stisnem kvacilo jos sam uvijek u brzini. Kvacilo samo odvoji pogon od mjenjaca. Znaci ako stisnem kvacilo i stavim u 4. i guram kultivator, zamasnjak (naprijed gdje se sajla mota za paljenje) ne vrti, znaci da kvacilo odvaja masinu od mjenjaca. U tom slucaju kvacilo je ispravno, jel da? :confused:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicul87

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
6
To je motokultivator nije traktor ili autobus da mozes sa ugasenim da probas. Namesti upali ga i vidi da li krci kad se proba ubaciti u neku brzinu I da li staje kardan kad se stisne kvacilo, tj. Ne mora skroz da stane ali da uspori I da ga mozete blokirati nekom polugom

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
A zasto ne? Da cujem logicno objasnjenje zasto nemogu kvacilo testirat sa ugasenim motorom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Nisam sprobavao sa upaljenim kultivatorom. Poslije cu. Nego radi razumijevanja, kada stisnem kvacilo jos sam uvijek u brzini. Kvacilo samo odvoji pogon od mjenjaca. Znaci ako stisnem kvacilo i stavim u 4. i guram kultivator, zamasnjak (naprijed gdje se sajla mota za paljenje) ne vrti, znaci da kvacilo odvaja masinu od mjenjaca. U tom slucaju kvacilo je ispravno, jel da? :confused:

Hoćeš reći da ga nemreš gurati u prvoj, a možeš u 4-oj?
Kad se motor vrti, a ti stisneš kuplung, onda se lamela "odlijepi" od zamašnjaka i potisne ploče. A ak motor nije upaljen, onda se možda ne pomakne dovoljno pa struže i imaš osjećaj da ne odvaja.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Da, nemogu ga gurat u prvoj ali mogu u 4.
Ako lamela ne odvaja dovoljno, ipak bi ga morao moci gurnut dok ne hvata kompresija na masini. Znaci gurnut par centimetara pa blokira. Ali nit to nemogu. Znam da ako je u brzini i ugasen da ga mozes pomaknut bar centimetar, ali trenutno nit to nemogu ako je u prvoj. Znaci kao da je blokirano, nisam tome uopce obracao paznju prije. Trenutno sam na poslu ali posle kad dojdem doma odma idem upalit i u prvoj malo provozat po dvoru i isprobati ono sa kardanom .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Jesi li to mogel prije?
BVelik je prenos u prvoj brzini, a mrzlo ulje je jako viskozno, pa zato nejde.

Probaj onda okrenuti kardan sa stisnutim kuplungom. Ak nemreš za samu osovinu, probaj za nož freze (ak ti je montirana).
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Mislim da sam mogel :(think):
Javim se navečer sa novostima, hvala puno :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ovako, jučer sam isprobao.
Kvačilo odvaja, vjerojatno se je prvi puta zalijepilo pa nije ali nakon rastavljanja i sastavljanja sada odvaja. Vozio sam u svim brzinama, sve radi, ništa ne krči. Kada stisnem kvačilo i kardan odvaja (onaj koji se uključi, isključi).
Sve radi kako treba samo ako stisnem kvačilo dok je u sporim brzinama, nemogu ga gurat. Bogme se nemogu zmislit jel je tak i prije bilo, ja mislim da nije :confused:
 

Nicul87

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
6
Tako je bilo I pre. Ne mozes niti jedan motokultivator da guras u brzini sa stisnutim kvacilom

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Onda izgleda da je sve u redu [emoji4]
Ljudi hvala na pomoći!

Via Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,728
Budeš mogel po ljetu, dok bude ulje vruće. Probaj.
Ak ga nebuš mogel gurati, povleci ga.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Tako je bilo I pre. Ne mozes niti jedan motokultivator da guras u brzini sa stisnutim kvacilom

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Malo si ti to pobrkao, možeš i to dobro da guras i da ide.
Jedino kada je u sporim reduktor onda ide dosta teško i sporo i kada ga spustas niz brdo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh