• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
kao što vidite motor veselo radi,ima dekompresor i pali iz prve. motor je montiran na mjenjač mab italia nova formica star preko 30 godina.orginal je bio motor 8 ks i ovo bi trebao biti također 8 ks. jako sam zadovoljan za sada,kad prođu ove kiše pokazat ću kako radi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Koji je to tip motora: 178 ili 186?
Nekak mi djeluje maleno za 186.
Ovi "majstori" koji prodaju te motore po sajmovima tvrde za 178 da je 8ks (a zapravo je oko 5,5ks), a za 186 da je 12ks (a zapravo je 8ks).
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Po svim podacima na netu 178 ima 5.5 ks, valjda mu je to dovoljno za frezanje, meni drugo ni ne treba, orao i prevozio ne budem ništa. Imam pitanje u vezi motora LA 300, kada se skida s kultivatora da bi ugradio drugi motor da li kuplung ostaje na starom motoru ili ga trebam ostaviti na kultivatoru za novi motor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Kuplung seliš sa staroga na novi motor.
Zavisi na koji MTK. Ak je bil LA300, 178 ga nemre zamijeniti. 186 svakako. Frezanje je znatno teže za motor nego oranje ili transport.
A kao ti je z LA300? Koji je tip: s platinama ili elektroničkim paljenjem?
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
po podacima sa barcode-a na motoru oznaka je 178FG6 i taj motor ima 7KS. Jedino ak je dečko nabavio barcode naljepnicu od drugog modela. To bi već bila majstorija. Uglavnom za ono malo kaj treba frezati valjda bu dobar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Da 7ks, ali pri kojoj brzini vrtnje? Vjerojatno pri 4000 o/min.
Tebe zanima moment, a taj motor ga nema.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
nadam se da bu dovoljno za frezanje, samo za to ga i koristim ak može ona freza bez kotača kaj skakuče po vrtu onda bude valjda i ovaj za tolko, nek bu sporije išlo samo da pali kak treba a ne ko stari motor kaj nas je izluđivao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Za skakavce treba manja snaga motora, jer im se motike puno sporije vrte.
U prvoj bi išel. Ak nebu s punom širinom, suziš ga za 2 ili 4 motike.
Pital sam te za stari motor?
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
da, ak hočeš da ne potrga cimu od krumpira i/ili kukuruz onda treba biti suziti. Stari motor ima problema s paljenjem. Prošle godine su frendovi nekaj podešavali platine pa je kresnul i malo sam delal s njim. Na jesen u 11. mjesecu sam ga probal i nema šanse. Nekada smo znali dojti na zemlju i nebi zapalil da ga ..beš a drugi dan koda niš ni bilo. Kolko sam čital po forumima ti modeli s platinama ilmaju taj isti problem
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Masina sam citavu zimu sklonio u garazu,uopste nije paljena 5-6mjeseci. Sad opet treba radit nesto. Pa me zanima jel treba menjati ulje u motor i filter? Prosle godine menjano ovako u prolece,radio mozda 100 sati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Naravno da treba, ak si radil 100h.
Ali to mi je nekako puno sati, no neznam koliko zbilja radiš.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Mozda nije 100 sati ali eto otprilike mozda 80-100. Ok hvala na pomoci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Pozdrav forumaši,
Jedan poznati diler automobilima mi reče prošle godine da u BMW-e i Mercedese tvornički stavljaju ulje Mobil i da je to najkvalitetnije ulje, pa ja stavio u velikog Labina ulje Mobil Super 2000, 10W-40 (polusintetičko). Ne vjerujem da sam pogriješio ako jesam vičite :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisi pogriješio,al ako več hočeš stavljat kvalitetno ulje a da je polusintetičko kupi Motul 10w40
Ili mineralno namjenjeno harli davitson motorima uzmi Motul 20w50 ester,pošto vidim da po zimi ne radiš niš s njim.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Nisi pogriješio,al ako več hočeš stavljat kvalitetno ulje a da je polusintetičko kupi Motul 10w40
Ili mineralno namjenjeno harli davitson motorima uzmi Motul 20w50 ester,pošto vidim da po zimi ne radiš niš s njim.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Zimi freza za snijeg, često na vrlo niskim temperaturama - 15 C npr.
Ne bi želio staviti ne kvalitetno ulje ili neko neodgovarajuće...bitno da nije ispod neke sredine, da vlastitim neznanjem ili pretjeranom štedljivošću ne oštetim motor.

Imam još jedno pitanje ako netko zna ,
Kad palim motokultivator (pali na ključ) začuje se zvuk kao da zagrebe nešto u motoru u skroz početku(ono rekao bi u prvom krug ) ali samo jednom(i više se nikako ne čuje ništa pri radu,bez obzira koliko radio) i ne uvijek kad je motor radio tj. kad je vruć ali kad je hladan i kad se pali prvi put tad vazda ali samo jednom kratak zvuk kao da metal o metal ovlaš(malo) strugne.....?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda 10w40 je ok ulje za sve vremenske uvjete.

A ovaj zvuk ti se vjerojatno proizvede na zupčaniku anlasera i zamašnjaka ne uzubi zub na zub odma pa zakrči malo.
Kad se ugrije onda nema tog zvuka opče?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh