• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ljuta mašina jučer popravljena i danas već 2,5 hektara pokosio. Bas sam se nahodao s obzirom da nisam kosio skoro dvije godine.
Uglavnom zamjenjem "medjuzupcanik brzina" i ležajevi na donjem pogonskom vratilu i novo ulje u mjenjacu.
Ceh 65 eura, s tim da majstor nije uzeo ništa za ruke.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a vidi ga , dobro si prošao ..xd
da li je to otišao zupčanik koji klizi po izlaznom vratilu ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
DF, nebu to dobro. Premalo te koštalo :D:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ležaj SKF, zupčanik kupljen kod ovlaštenog distributera labina za BiH.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kod nas je zupčanik 55 eura ...ležaj može biti oko 10 , max 15 e

ali tu još treba garnitura brtvi , 2 semeringa poluosovina ....al. polopac vratila na kojem je taj zupčanik ...
zadužio si se kod majstoa ...pozovi ga ja janjetinu prvom prilikom
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Zupčanik je kod nas 85 KM (42-43 eura), ležaj sam platio 15 eura. Semeringe gornjeg i donjeg vratila sam ja imao. Poluosovine nisu ništa dirane. Dihtunge ili ti ga brtve je majstor svoje stavio.

A ima on kod mene zaduzen za kojekakve usluge da ga još par puta servisira. Mada sam ga uredno pitao koliko sam duzan, kaže nisi ništi, valjao si i ti meni.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Novi sam na forumu. Dobio sam od rodbine frezu labin progres LA300 made in yugoslavia prije nekih godinu dana i ovih dana mi je prilikom frezanja pukao blok tj, vjerojatno pukla klipnjača i otišao motor. Frezao sam prelaz između dvije njive i freza mi je bila malo nagetom malo ravnom polozaju nekih 20 tak min rada. Zanima me da li je zbog toga mogla ostati bez ulja i crknuti.. Zatim citam malo stranice foruma i gledam koji bi mogao motor staviti umjesto toga jer sumnjam da se ovaj isplati praviti. Vidim na forumu postoje dvije verzije la300 sa platninama i elektronskim paljenjem. Kako mogu da ih razlikujem na izgleded jer se ne razumijem i svaki savjet u vezi novog motora mi bi dobro dosao.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Sad je najbolje rješenje ugraditi diesel motor,ima ih na oglasnicima dosta.Ima jedan u B.Gradiški prodaje i ugrađuje a možda uzme i stari pod račun.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Sad je najbolje rješenje ugraditi diesel motor,ima ih na oglasnicima dosta.Ima jedan u B.Gradiški prodaje i ugrađuje a možda uzme i stari pod račun.

Koji mi savjetujete dizel motor koje marke a da nema nikakvih prepravaka i medjuploča. Da li se smije naginjati labin progres i koliko jer, jer meni je motor stradao na način da sam čistio motike a nisam ga gasio, znači nageo ga skroz naprijed u leru i odjednom je puklo unutra

http://www.njuskalo.hr/komunalni-st...e-motore-lambordini-acme-la300-oglas-19821982

Šta mislite o ovome ovo mi se čini dobra ponuda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Ja se slabo razumijem u motore freza, po čemu je bolji ovaj kinez od orginalnog repariranog motora. I da li je bolje onda još malo para nadodati i kupiti kineza dizel. Koliko se kreću njihove cijene. Koliko su kinezi izdržljivi i da li su po vama bolji od starih labinovih motora. Ja frezu koristim za okopavanje smilja i koristim je 6-7 puta godisnje za okopavanje 1 hektra.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Meni se dizel ne sviđa na malim MTK. Pretežak je pa freza više nije u balansu, ima velike vibracije na ručkama.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Znaci po Vama je ovaj kinez najbolje riješenje. Kad usporedjujemo sa orginalnim la300 motorom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ak nemaš puno posla, sredi LA300 (ako ima elektroničko paljenje) i radi.
Ja nisam imal zamjerki na 2 koja sam imal (na Mondialu i Muti Maestralu). Na Muti sam ga zamijenil opet benzincem (Lombardini LGA340 11ks) jer mi je trebal jači motor, iako je kineski 8ks dizel motor bil čak jeftiniji.
 
Posljednje uređivanje:

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Kako misliš elektroničko paljenje.... kod mene se pali ručno povuče se špaga... negdje sam na ovom forumu pročitao da imaju dvije vrste la 300 sa platninama i elektronsko neko paljene, postavi sam pitanje gore iznad ali mi nitko nije objasnio. Ja se baš puno ne razumijem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh