• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Najjeftiniji automobilski.
Ak gledaš one za kosilice od 16Ah, skuplji su a slabiji.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Radio sam generalnu na labinu od 8 konja prije nekih godinu dana i sve do danas mi je radio kako treba i odjednom za vrijeme frezanja se ugasi. Poslije sam ga upalio ali jednostavno kao da ga nesto guši i nema snage. Čim smanjim gas ugasi se. izvadio sam svjecicu ona izgleda suho i nije nimalo uljava. Šta mislite što bi mogao biti problem dali struja ili karburator ili može svjećica otići što čisto sumnjam?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ma njemu je sve slaba točka, s njim sam dvaput bio sretan, kad sam ga kupio i još sretniji kad sam ga prodao i uzeo dizela
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Neki vele da dizel vibrira, ali bolje da ti razbije kamence nego da imaš teniski lakat od kurblanja, žulj od špage i nervozu želuca ili koje kakve psihičke tegobe....
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Sa lombardinijem nisam radio, ali sachs ima manje vibracija od la300, vibrira samo na leru od 700 do 900 okretaja, na višim okretajima vibracija apsolutno nema
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Ja do sada nisam imao problema sa paljenjem i trzanjem. Do sada je sluzilo sve kako treba. Sta bih mu mogao pogledati osim svjecice.. dali da ocistim karburator jer cini mi se da nije do klipa i karika jer je svikecica suha i ni malo crna.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
A kako se okreće zamajac? La300 voli zaribat na klipnjači baš prilikom frezanja zbog nedovoljno ulja ili prljavosti istog.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Niti jedan motor ne voli zaribati, ali mora silom prilike ako nema dovoljno ulja !:icon_wink:
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Sto se ulja tice nije ostao bez ulja. Motor nije zaribao upali on malo teze nego inace ali kao da ga nesto gusi i nema snage pa kad pocmes frezati ugasi se
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
U tvom prethodnom postu, sam sebi postavljaš pitanje "da li da očistim karburator.... ?"

Jedan od osnovnih preduvjeta da bi motor pravilno radio je : Čist rezervar goriva (bez smeća), ispravna špina goriva (da zatvara i kad je otvorena propušta dovoljno goriva), i naravno da je čist karburator (dobro zadihtan, ispravne poluge i opruge).:(wait):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Da li si provjerio sve ovo što sam ti nabrojio u prethodnom postu ?


Bosna 65.
 

delboy87

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
28
Rastavljam sve polako ocistiti cu karburator i rezervar svakako. Sad me zanima veliki filter sto ide na na karburator. U njemu su dvije kao plasticne spuzvice. Njih sam oprao u benzinu. Dali one trebaju biti uljave.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Ne trebaju biti uljave, sve lijepo opereš i nadoliješ novo čisto ulje (sea 20 - 10W40), do oznake u filtru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Kosooki godinu dana kasnije
1347536052.gif




 

Najnoviji postovi

Na vrh