• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Kupljenec a zasto ne kupis dizela 14ks nije neka razlika u veličini a ks nikad dosta...imaš polovnih cca 13tkn sa frezom i plugom, to su nepoderive mašine a ako si zaželiš možeš i pogonsku prikolicu na njega stavit a na malog od 8 ks ne možeš...
Evo moj je sužen na 60cm i radi ko urica od 71. motor nikad otvaran...istina teško pali guta ulje ali kad upali ne staje ;)
 

Prilozi

  • IMG_6266.jpg
    IMG_6266.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 101

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Javio sam se u vezi problema s labinom-8ks, la300
iskakanje iz brzine i hrzanje kod saltanja...
Po preporuci forumasa odvezen na servis...
Promjenjeno-sinhron 1. brzine, neki lezajevi na kvacilu, dihtung
I evo danas frezanje-prvih 20m2 ok i eno ga opet hrze kod saltanja...jedino sto ne iskace iz 1. brzine vise....
Laksi sam za malo manje od 900kn...
U ponedjeljak ponovno na servis...:fiery:
gdje si ga vozio?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kupljenec a zasto ne kupis dizela 14ks nije neka razlika u veličini a ks nikad dosta...imaš polovnih cca 13tkn sa frezom i plugom, to su nepoderive mašine a ako si zaželiš možeš i pogonsku prikolicu na njega stavit a na malog od 8 ks ne možeš...
Evo moj je sužen na 60cm i radi ko urica od 71. motor nikad otvaran...istina teško pali guta ulje ali kad upali ne staje ;)
Ma prijatelju zato jer mi netreba takva mašina,velim imam traktor za veće poslove.
Meni treba nešto samo za vinograd malo pofrezati i da se ja tu i tamo otpeljam do vinograda sa nekim alatima.
Jer da kupim takvu mašinu trebam onda i prikolicu pogonsku opet je ona skupa, velim to meni netreba.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Freza sastavljena gumice su colne i čepovi za ispust ulja . Isprobana ne slini nigdje profulal sem invertor pa ima samo normalne brzine bude popravni . Ulje je potpuno čisto zupčanici puž i pužnica bez ikakvih oštečenja ali getriba malo zaj,,,, za slagati zbog dva oringa cijelu treba rastavljati .
Danas bil popravni samo sem malo podigel poklopac i invertitor je sjel na mjesto i radi , motor kresnal iz prve nigdje ne slini spreman za akciju .:icon_thumright:
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Pozdrav Hteo bi da pitam nesto.Imam goldonija od 14ks i frezirao sam bastu i dosta se brzo ugrejao,odjednom je jedva okretao frezu kao da hoce da se ugasi.Kad sam dosao na kraj baste i ugasio se sam od sebe.Pomislih dal nema mozda dovoljno ulja pa sam mu dolio pola litre sae 30 i posle toga je normalno radio .Al me malo brine to sto kad radi sad cuje se kao da struze malo kao da se nesto pomerilo i nije zvuk bas kao pre sto je bio.Hvala unapred na savetima

Jos nesto i jesenas kad sam frezirao baste trosi malo ulje u motoru nzn.dal to zbog opterecenja il tako treba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Najbolje ti je otići do nekog majstora da ti to pogleda, jer ovako na forumu imaš samo moglo bi biti ovo ili ono.
Otiđeš do majstora da si siguran da ti još kakvu veću štetu ne napravi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav Hteo bi da pitam nesto.Imam goldonija od 14ks i frezirao sam bastu i dosta se brzo ugrejao,odjednom je jedva okretao frezu kao da hoce da se ugasi.Kad sam dosao na kraj baste i ugasio se sam od sebe.Pomislih dal nema mozda dovoljno ulja pa sam mu dolio pola litre sae 30 i posle toga je normalno radio .Al me malo brine to sto kad radi sad cuje se kao da struze malo kao da se nesto pomerilo i nije zvuk bas kao pre sto je bio.Hvala unapred na savetima

Jos nesto i jesenas kad sam frezirao baste trosi malo ulje u motoru nzn.dal to zbog opterecenja il tako treba.
Kad si dolio pola litre jel bilo ulja na maksimum ili ne?
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Nije bilo na maksimumu dolio sam i zavrsio posao kad sam skroz ispustio ulje iz motora bilo je oko 1 litre i sipao sam 2 litre novo ulje sae30
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Taj je dobrano radio na suho, jos kad se usturi u frezanju. Sada ako se jos i pregrijao sto djavola mu sada fali.

Kolega uvijek, uvijek, uvijek provjeriti ulje prije rada, pogotovo frezanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da..to je bilo na suhu probaj jel se klima zamašnjak , vjerujem da ni rebra cilindra nisu prohodna , jesi kad skidao štirnik radi ispuhivanj glave i cilindra?

Trebao bi to odvesti kod negog tko ima iskustva i kome vjeruješ , svkaako zamjeniti leteči ležaj a glavne prekontrolirati ..ako taj tko ima iskustva kaže da treba brušenje , brusi jer kad drugi put stane treba novu radilicu a možda i klipnjača pogleda van kroz blok ..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Čim se čuje da struže, znači da je motor radio sa smanjenim podmazivanjem, to je početak zaribavanja.

Ako budeš još tako radio, samo možeš povećati trošak popravka.
 

Zoltan

Novi član
Tu od
18 Srp 2016
Poruka
23
Hvala kolega

Nisam jos nista skidao sa njega radi ciscenja mislim na motoru,moram da vidim majstora a bas sam i mislio nekog da nadjem ko ce kod mene kuci to raditi da i ja se malo upoznam sa svim tim.Hvala na savetima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Pozdrav ljudi, prijatelj mi ima dvojbu dal stavit kipora na malog labina, umisto LA300, i kako bi se ponašao s bubnjastom kosilicom, jer za nju ga većinom triba.
Boji se nižih okretaja..
Jel netko ima iskustava s tom kombinacijom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Imaš ih puno ugrađenih. Samo nek bude onaj tipa 186F.
 

Najnoviji postovi

Na vrh