• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,649
Utor je na osovini (kao prsten) to je utor u kojemu kuglica zadržava određeni položaj. A #puknuti ti govori o utoru koji se je vjerojatno napravio uzduž osovine (znači taj utor napravi kuglica sa vremenom), zato ti je predloženo da ako je taj uzdužni utor dubok onda da okreneš osovinu (zarotirati).:icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Kaj se taj utor (ako više nema mogučnosti rotiranja) nebi dal popraviti nadovarivanjem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bi , naravno ali treba dosta toga rastaviti da se izvadil van .
ovak samo okreneš osovinicu i opet si 25 let bez brige
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Znači jedna osovinica taman za očev i sinov radno sposobni vijek? Dobro su to skonstruirali.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Tamo ima tri rupe di dođu federi i kuglice jel tako,na suprotnoj je za osovinu od brzina a što je treča rupa,dva federa su jednaka a treči je malo duži,di taj duži ide
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
desno je brza /spora
na ljevoj strani su brzine , a ispod brzina je pogon freze .
treća kuglica i feder ide ispod osovinice za uključivanje freze , njega ne možeš zamijeniti dok ne rastaviš mjenjač , tj izvučeš osovinicu

duži feder ide ljevo na brzine
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
kad skrečem u desno, rjeđe u lijevo uključuje mi se blokada kotača. Na šta trebam obratiti pažnju kod detekcije kvara? Unaprijed hvala.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Jutroo,još bi te upitao u vezi blokade,rućica što se vani vidi za blokadu je labava pa mi se ukljući blokada u vožnji sama od sebe,dotizao sam. onaj vijak di je imbus ključ al isto i dalje sama upadane u blokadu,kako to rješiti,ja nju baš i ne upotrebljavam pa kako bi bilo da izvadim tu ručicu i onaj feder unutra da skinem i poništim blokadu da mi ne smeta
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,097
Ove ručice od blokada vjerojatno ne odvoje dovoljno,pa bi ih trebalo na vrhu pomaknuti za jedan zub :icon_thumright:
 

ILIJAMITRIC

Novi član
Tu od
23 Svi 2018
Poruka
3
Pozdrav klubu i clanovima. Ja sam novi korisnik i vidim da je forum i previse nego dobar.
Zelio bih zamoliti ako ko moze da mi pomogne oko problema koji imam sa ruckama na labinprogresovom 14 ks motokultivatoru. Star je skoro 30 god. Radi kao sat. Imam tvrdo kvacilo od kako je kupljen .i rucke mi imaju ogromni luft. Ja sam pokusavao da zabusim stavljao razne bolcece ali sve to crkne i ne valja.
Postoji li neki nacin da se to napravi nanovo ili na neki drugi nacin da bih dobio cvrst volan a da rucke mogu okrenuti. Ako je ko to rijesio jer ste imali sigurno problema sa tim molio bih neku sliku ili resenje na mail. ilijamitric@yahoo.com . hvala zna prije
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Procitaj malo vise, vec je pisano na tu temu i davni su neki prijedlozi kako to rijesiti
 

ILIJAMITRIC

Novi član
Tu od
23 Svi 2018
Poruka
3
To vidim ali ima 6 hiljada komentara neogu naci brz tri dana da citam. Ako ko vidi neka taguje pa cu citati ili slika kako je neko vec rijesio. Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jutroo,još bi te upitao u vezi blokade,rućica što se vani vidi za blokadu je labava pa mi se ukljući blokada u vožnji sama od sebe,dotizao sam. onaj vijak di je imbus ključ al isto i dalje sama upadane u blokadu,kako to rješiti,ja nju baš i ne upotrebljavam pa kako bi bilo da izvadim tu ručicu i onaj feder unutra da skinem i poništim blokadu da mi ne smeta
ili je problem tj rješenje ono kaj kaže bane 2-3 posta iznad ili je pukao feder , oslabio itd...

isto vrijedi i za
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1282301&postcount=4667
tebe ,

Opruga drži blokadu uključenu , a poluga preko ekscentra isključuje .

Ja ne mogu zamisliti rad bez blokade , ne znam kak vi to uspjevate , ja bi preporučio da to popravite i koristite , obojica .


crnogorec , čitaj majku mu ...nemoj bit crnogorac ,...xd
ja sam negdje radio skicu kao prijedlog
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Dobar je feder tj dosta je još jak,pa gledam ovu metalnu poloćicu na dnu rućice što je na njoj vijak za imbus ključ,kao da ona ne dohvaća dobro rućicu tj da je poderana,da nju stavim drugu il da navarim malo na nju,možda bi onda ta rućica bila čvršća
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Pozdrav, imam dva volana onaj s puno ručica i onaj manji koji dole ima slično ko u autu ko neki H , taj nikad nije bio na mjestu i sad čocjek bi kupio od mene strižnu kosu i taj volan s puno ručica a montirao bi taj ljepši s tim H i manje ručica neznam dal ima 3 ručice, čovjek me uvjerava da je taj manji bolji i da ima iste funkcije, dali je to istina? Dali s tim manjim isto možeš i prikolicu i brze spore i sve što ima taj veliki s s 5 ručica?
 

Najnoviji postovi

Na vrh