• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
To je u grubo bilo rezanje...sada cu jos malo popravit da se dobije neka forma i pofarbat i bit ce to okej, da nisam osovinu selio prema kraju prikolice možda nebi ni moro brusit ali treba mi tako bit...felge su original tako njih nisam ništa dirao
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da osovinu sam maksimalno pomako nazad koliko mi je to kipa dozvolila,da sam više od toga pomako morao bi nove nosače sanduka radit da ga podignem da bi mogo kipat a to mi je previše posla tako da sam je pomako nekih 12-15cm da je veće opterećenje na prednji dio da ju ne diže svaka sitnica u zrak, to sam napravio još ranije, meni se super pokazalo
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Da,ali da si pomicao nosače,onda više nema kipanja bez hidraulike,ili ti se u blizini mora naći Veli Jože :ppozdrav:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa ja ne znam kako tvoja prikolica ima osovinu uhvacenu za šasiju ali moja ima samo dva šarafa po strani i jednostavno sam izbušio nove rupe i pomako ju za polovicu širine felge,mogu ti slikat ali nije ništa posebno
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Krumpironja,da li si razmišljao o kakvom pripomoćku za podizanje kipera,osim hidraulike?
Pitam pošto imamo sličan problem jer ja imam labinca,ali bez prikolice,ali zato imam starijeg breta labinca koji ima isti sistem,i da se pohvalim moj goldoni dobio novu obuću

23148 23149 23150

E da i pitao sam te za felge(pojačanje)jer su se moje morale pojačati,savijale su se pod teretom oko vijaka,pa su ih pojačali,ali vidim da sad to već tvornički rade
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Bilo je ili cijelu prikolicu raskopat pojačat i stavit kipu ili jednostavno neko riješenje tipa ove hidraulike, moro sam je stavit sa strane jer imam u planu da tuda ide kardan i smetala bi...a vidio sam da ima i cilindara na ruku sta se pumpaju to bi bilo tebi zgodno riješenje jer nemas pumpe na goldoniju...
Meni su moje isto malo savijene idu u valovima hehe ali to je prikolica iz 78 tako da su vec onda radili pojačanja, vidit ćemo kako ce ove moje gume nosit teret...to su isto 15” ili 16”?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Moja je iz 70,felge su kod mene dosta jake,ali je pričao otac da su se prije savijale pod teretom,ali nakon ojačanja je samo trpaj,vozi po 3,5 m sirovih drva bez problema,puna pijeska,šta god,moje su 16 cola,
Znam da ima tih ručnih,ali cilindar,pa pumpa sa rezervarom,pa cijevi,moglo bi se nabavit jeftinije o nekog rashodovanog tomeka pumpa na remenicu,ali malo mi treba kipanje par puta godišnje,pa sam razmišljao o nekom ručnom vitlu ovog tipa

ili nešto ovakvo
Kaqkvo mišljenje imaš o tome,mislim da nije neka težina ispred,s obzirom da pregib nije skroz iza,ja računam da je ispred max 500kg težine,ako i toliko
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
A ja vozim oko 2 kubika drva to je max i to sam vozio sa AC...tvoj je jači to je oznaka 521 šta ne? Sa 14 ks ne možeš toliko, moja je slabija prikolica i ima manji sanduk moj je 210x130x60 sa povišenjima 2982325D-3F0D-47A9-A0A4-8DE4AA1B3893.jpeg

Ali tvoja bi morala isto bit u vagi znači da ne može nikako bit 500kila napred jer to ni dva covijeka nebi mogla kipat, ja kipam sam ako je sve okej ako je baš nakrcam moramo u dvoje zato sam stavio hidrauliku da pomogne samo onaj najteži dio,podigne nekih 15 cm taman da jedan može sam u svim uvjetima, ja ne mogu stavit ni jednu od tih opcija kažem ti jer će mi sa gornje strane ruda ić kardan za pogon,za prvi video moraš mjenjat cijelu konstrukciju,drugi video bi tebi bio najbolja opcija jer ti nemaš ništa iznad rude, ne moraš ni tako visoki stup radit jer jednom kadpređe vagu prikolica će se sama dignut, a druga opcija bi valjala jedino ako napraviš da ta dizalica mjenja kut kako se sanduk diže,po meni skoro da je drugi video najlakše izvediv i obavit se dobar posao...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
To sam i ja mislio,za drugi video
Ove od 14 ks su skoro na vagi,ali moja ima više tereta naprijed,ovako odokativno mi se čini da je 160 cm naprijed i 100 cm nazad,ove mi se god odronilo nešto zemlje kod vinograda pa smo navozili,ali nije bilo šanse u dvoje je dignut,pa sam morao naprijed malo ručno iskrcat i prebacit na zadnji dio ili na pod i onda ho ruk,i to nabrzinu,ako se desiloda pobjegne zemlja sa zadnje strane uzlud nam trud
Nije 521 nego 518,ali su iste samo je razlika u motoru,a dimenzije sanduka su 260x140x30
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da onda je u tvom slučaju definitivno najbolja opcija drugi video, jeftino i jednostavno,nisam znao da su tako balansirali sanduk,očito nije baš predviđeno da lako kipanje heh ali gledaj to s vedrije strane barem ti nije nikad podizalo prednji kraj ko šta se meni dešavalo...to si iste šasije i mjenjači samo drugi motori...od 18 do 30ks...ipak malo jače mašine... a što nisi stavio onda 7,5x16 gume kad si već nove kupovo...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Da upravo je radi podizanja tako smješten,još kad tovarim sijeno produžim ga otraga,a kod nas je jako brdoviti uspon prema selu,pa da je drugačije,nebi valjalo,a i sama konstrukcija oko motora je dosta teška,tako da dizanja prdnje strane tu nema
Ove gume su jeftinije,a i od nove uvijek su ovakve i nikad nisam imao problema,čuo sam a i vidio kod ljudi(na nekim drugim frezama,da su znale pucat poluosovine ako su stavljali široke gume,a i teže ide skretanje volanom
Susjed je možda več 10 puta vario i mijenjao poluosovinu,i ove godine je uzeo 600x16(adriatica 21 ks)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Mislim da najviše puca u kombinaciji jednog i drugog,ali prvenstveno zbog loše izvedbe,meni nije nikad pukla,a susjedu puca non stop,ali ima jači motor,imao je šire gume, tanje poluosovine i vozi upola tereta nego što ja vozim
Zamisli situaciju kad u blatu,na usponu,pod tereto vrti uža ili šira guma koja stvara veči otpor na poluosovinu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh