• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Stegni gurtom prije nego počneš tovariti, pa se ne budu stranice frkale.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Moreš na vrhu povišenja staviti zatvarače stranica kao original na prikolici..,ali ni gurtna nije loše rješenje
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ekipa znaći Goldoni 14ks SS, luft upravljača, može li se što po tom pitanju napravit.
Drugo felga je malo kriva ili možda vijenac radi osmice (to primječujem prilkom vožnje kardanske prikolice) može li se što po tom pitanju?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
23568
Eto stavio umjesto Ruggerinija Acme, ruggerini sam rastavio, promjenit cu prstenove i bit ce dobar, drugo je sve okej
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Trebam savjet oko nekih prikljucaka za labinprogres 14ks, super green ili tako nesto, trebam prikljucak za plug, di ima povoljno za nabavit, dali netko prodaje i vadilica za krumpire, sto bi bilo bolje, obicna ili vibraciona, postoji li uopce vibraciona original i koja je bolja za taj traktor ili vibraciona za imt 539 isto dolazi u obzir, sta bi bilo najbolje za kupit povoljno a da donekle olaksa posao, najjeftinija je obicna ali trebam onda i prikljucak ili bolje jos malo potrosit pa kupit vibracionu?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Na njuškalu samo u tražilicu upiši Labinprogres i pojavit će ti se sve šta poželiš
Sa 14 konja i običnim plugom ćeš teško vadit krumpir osim ako ga sadis u nekoj laganoj pjeskovitoj zemlji.
Vidio sam da su bile neke samogradnje ali mislim da sada ima za kupit i nova vadilica govorim o vibracijskoj, ali mislim da je bolje da na imt 539 stavis plug ili vadilicu nego na 14ks
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Za te vibracijske na 14KS isto nisam siguran koliko su uspješne na težim tlima.
Kod mene (Slav.Brod) zemlja bude toliko teška u vrijeme vađenja krompira da se i 558 ima šta "borit" sa običnim plugom za vađenje krompira.
Tako da sam odustao od ideje vibracijske vadilice za 14KS.
Ali sijačica za krompir je već interesantan alat koji bi mogao proći.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Istina da se traktor ne može mjerit sa mtk
Nisam nikad probao,ali mi ta vibracijska djeluje ok jer vibracije sijeku zemlju(s time da vibrira vrh noža koji reže zemlju)
To je isto kao da sa jakom običnom bušilicom bušiš beton i ne ide,a sa puno slabijom vibracijskom ide
To je sam moje razmišaljnje,nisam nikad uživo vidio vibracijsku samo na Youtubu
Ja vadim sa plugom i mojim Pasqualijem 4x4,i on ima negdje posla za potegnuti plug kad zasuši
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Onda nastavi vadit i dalje sa Pasqualijem ja ne vidim zasto mjenjat nešto sta ide dobro, jedino ako želiš i imaš potrebu za vibracijskom vadilicom, onda je stavi na pasqualija na 14ks nista ta mašina je za frezat i za vozit drva u tome je najbolja sve drugo ako imaš drugih opcija posluži se njima...ja ti imam tu vibracijsku vadilicu isto sam sa pluga prešo na to i meni je super, ali ja sam dosta krumpira sadio.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,025
Neću na ništa prelazit,vadim s time i to mi je ok,nemam neke količine i lagano stignem sve(htio sam samo kolegi objasnit)
Imam doma i traktorsku vadilicu (onu sa zvijezdom otraga)ali je ne koristim)pošto sadim malo,nekad smo toga puno više i tada smo koristili tu traktorsku,a sada sadim na manjim njivicama gdje traktor ni ne može radit
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Neznam jesmo se razumjeli, mozda sam krivo napisao, taj obicni plug kako sam ga nazvao on je u nazivu isto vadilica krumpira, onaj sa sipkama iza, s tim sam dosada vadio ali nije bio moj nego sam posudjivao, sad moam kupit svoj pa kad vec kuppujem gledam sta je bolje.
Krumpironja koliko ti sadis u kg i koliko ti ubrza i olaksa ta vibracijska vadilica u odnosu na ovu obicnu vadilicu. Ukoliko labin od 14 ks nemoze radit s vibracijskom gledao bi za imt 539 ako je ona zaista dosta bolja i brza od obicne??
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Da taj prikljuak ili kako se vec zove i ova vadilia
 

Prilozi

  • Screenshot_20200303-095215_Chrome.jpg
    Screenshot_20200303-095215_Chrome.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 5

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ja sam radio sa takvom na 14ks, kupio sam polovnu ko novu za male novce ali meni je ta vadilica preuska premala da bi kvalitetno uhvatila cijelu brazdu a veća ne može bit jer i ovu teško vuče, često nece u zemlju ako je tvrdo ako je i naguraš da ne siječe krumpir onda stane mašina samo šlajfa i ako imaš uske redove uništi i krumpir u susjednoj brazdi sve u svemu za mene moju zemlju i moje uvjete nije nikako 14ks za vadit sa vadilicom...nakon toga sam doma sam prema skicama napravio vadilicu za tomo vinkovića kasnije za carraro i do pred 3 godine sam vadio sa njom, išlo je to okej ali opeta je bilo problema sa zaoravanjme krumpira nazad u brazdu tako je je trebalo prolazit ručno još sa motikom po bocnim stranama otvorene brazde, naravno ne moraš to ali ostajalo je dosta krumpira i zato sam ja odlučio kupit vibracijsku vadilicu nakon šta sam vidio da nova dođe 4000kn+pdv i najbitnije od svega je da sa njom sam mogu radit, a prije kad sam vadio krumpir uvijek je morala ekipa bit, sa vibracijskom krumpir dođe na vrh i samo ga moraš pokupit ne moraš ga tražit i polje ostane ravno za daljnju obradu trava ostane prosijana tako da ostane i polje čisto nakon nje...meni je osobno žao da nisam i ranije kupio vibracijsku ali sa 14 ks nemoj ni planirat takve poslove ako imaš veci traktor.Eto jedan onako usputni podatak, ne znam dal je to puno ili ne ali dede i ja smo u 2 sata oko 350-400kg sa tom vadilicom stavili u vreće, a ja ga svake godine povadim oko tone i pol

Bane izgleda da nisam pogledo tko piše post, napravio malo zabunu hehe
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
341
Krumpironja,

Da, sa takvom vadilicom se skoro uvek krompir poseče, a i podosta krompira ostane u zemlji na širim redovima i plus dosta šlajfovanja uz nedovoljno zarivanje u zemlji.

Zbog toga sam razmišljao o vibracijskoj vadilici krompira, i zbog toga te pitam zbog čega nije poželjan za rad sa SS ako nemaš ništa drugo za razliku od ostalih?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ja sam radio sa takvom na 14ks, kupio sam polovnu ko novu za male novce ali meni je ta vadilica preuska premala da bi kvalitetno uhvatila cijelu brazdu a veća ne može bit jer i ovu teško vuče, često nece u zemlju ako je tvrdo ako je i naguraš da ne siječe krumpir onda stane mašina samo šlajfa i ako imaš uske redove uništi i krumpir u susjednoj brazdi sve u svemu za mene moju zemlju i moje uvjete nije nikako 14ks za vadit sa vadilicom...nakon toga sam doma sam prema skicama napravio vadilicu za tomo vinkovića kasnije za carraro i do pred 3 godine sam vadio sa njom, išlo je to okej ali opeta je bilo problema sa zaoravanjme krumpira nazad u brazdu tako je je trebalo prolazit ručno još sa motikom po bocnim stranama otvorene brazde, naravno ne moraš to ali ostajalo je dosta krumpira i zato sam ja odlučio kupit vibracijsku vadilicu nakon šta sam vidio da nova dođe 4000kn+pdv i najbitnije od svega je da sa njom sam mogu radit, a prije kad sam vadio krumpir uvijek je morala ekipa bit, sa vibracijskom krumpir dođe na vrh i samo ga moraš pokupit ne moraš ga tražit i polje ostane ravno za daljnju obradu trava ostane prosijana tako da ostane i polje čisto nakon nje...meni je osobno žao da nisam i ranije kupio vibracijsku ali sa 14 ks nemoj ni planirat takve poslove ako imaš veci traktor.Eto jedan onako usputni podatak, ne znam dal je to puno ili ne ali dede i ja smo u 2 sata oko 350-400kg sa tom vadilicom stavili u vreće, a ja ga svake godine povadim oko tone i pol

Bane izgleda da nisam pogledo tko piše post, napravio malo zabunu hehe
Upravo to se i meni dogadja, ako ide dublje da ne sjece onda on samo vrti u mjestu i to s blokadom, onda jos plug pobjgne u stranu pa se moras vracat unazad a zapravo je dosta opasno ici u rikverc kad su ti one sipke od pluga tako blizu nogu, kod mene je ove godine zasadjeno nesto malo manje od tone sitnog krompira rezanog na jedno oko tako da bi tom vadilicom trebalo izvadit min. 20 tona.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Zato šta ni ta vibracijska nije dosta široka jer i nju SS mora vuć i opeta će ti se dešavat ista stvar ko i sa običnim plugom vadilicom, ako nemaš bolje od SS onda pomalo vadis za plugom i gotovo ne isplati se investirat jedino ako imaš laganu pjeskovitu zemlji da će vibracijska lakše radit jer brže gubi zemlju kroz rešetke...

Daky
Bez ovrede ali ja sam se nasmijao kad sam pročito da si ti mislio sa SS i vadilicom izvuc min 20 tona konzumnog krumpira :hahah:
Moj iskreni savjet i nadam se da ces poslusat po svoje zdravlje i zdravlje živaca i kvalitetu izvađenog krumpira da kupis lijepo vadilicu za 539 jednoredu imaš novu za 4000kn+pdv na njuškalu kupi lijepo i radi ko covijek a SS koristi za međuredno frezanje ili nešto za šta je primjeren:ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh