• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Vjerojatno ti je potisni ležaj loš,treba raskomadati kvačilo i vidjeti u čemu je problem
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Lezajevi su promijenjeni prije 30ak sati rada kad je mijenjana i lamela
Kao da u mjenjacu nesto izadje iz centra kad se ugrije, ljepse se salta hladan bez kvacila nego vruc sa kvacilom. Upre nesto i ne da, volio bih rijesiti da se salta lako pa da produzim rucke da se ne moram saginjati
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Nagađam,ali vjerojatno nešto nije složeno kako treba,ali dok je sve novo bude to tvrđe dosta nego kad se razradi

Kad je novo,opruga je tvrđa sama po sebi,a i disk je deblji pa je i opruga više stlačena,pa i samim time treba veća snaga na ručkici da bi se kvačilo odvojilo
Ako je opruga slabija,automatski se lakše stisne ručica
Ti prilikom stiskanja ručice trebaš savladati otpor opruge,što je ona jača to ti treba više snage i obrnuto
Ali ako je opruga preslaba onda će ti kvačilo u radu proklizavati
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
To sto je tvrdo mogu podnijeti, vec ovo sto nece u brzinu mi predstavlja problem.
Mada nije to nista ni radilo kako sam promijenio kvacilo, neka 3 sata frezanja i 3 sata kosenja, mozda kad malo legne bude bolje. Mada isto tako se ponasalo i staro kvacilo, kad se ugrije ide tesko u prvu i ukljucivanje kardana, tesko je i u rikverc, pto nece da odradi nego zapne pa moram iskljuciti kardan i onda ide rikverc lagano
Kupio sam i tegove, sad je to prava masina, jos samo da rijesim to saltanje i produzim rucice. Onda na zimu praviti ili kupiti prikolicu kakvu i milina IMG_20220519_065405_6.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
To što neće u brzinu je možda do štelanja kvačila,neznam kako je naštelano,ali probaj si vidjeti(naštelati)na sajli,mora ti imati čim manje praznog hoda,malo mora imati,ali jako malo

Ako sam ja tebe u zadnjem postu dobro skužio(možda i nisam ispravi me).ti ne možeš prebacivati brzine 1.2. pa onda u rikverc dok je kardan uključen?
Ako sam to dobro pokopčao šta si napisao,onda ti nemaš problem,jer je to normalno
Znači mjenjač u sebi ima zaštitu napravljenu tako da ne možeš mjenjati brzine naprijed nazad dok je kardan uključen
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nije bas tako, pto radi tako da kad ja ubacim u rikverc on iskljuci kardan i ne moze da se ukljuci dok je u rikvercu
Sve to dok je hladno radi lijepo, kad se ugrije ne radi dobro.
Danas sam malcirao visoku travu, znaci grijanje na max i svasta mi se desava da sam popizdio
Kvacilo standardno, rucice nece u brzinu i ukljucivanje kardana ide bukvalno na silu, jedno odradi npr u prvu ok kardan nece, ili usaltam iz lera prvo kardan ok onda nece u prvu...
Drugo nece skroz da stane kad stisnem kvacilo, jako nezgodno u uskom prostoru kad se ide u rikverc
Kvacilo sam stelao od nula do toga da ne moze vise od pola da se stisne i nema razlike
Ulje mi je iz mjenjaca izbijalo na cep kad zamota malter dugacku travu...
Blokade isto problem, kad se ugrije ne rade nikako, dok je hladno u punom gasu okreces ga u mjestu na blokadi, kad se ugrije jednostavno je ne mozes stisnuti, danas sam silovao i polomio jednu rucicu
Svidja mi se motokultivator ali to oko tih buzira i sajli mi nikako ne ide

Gdje ima povoljno tih rucica za motokultivator ali sa obujmicom, kod mene su nosaci rucica zavareni na rucke, odsjekao bih to i postavio sve 3 s obujmicom. Mozda cak prebacio na desnu rucku obe blokade kao kod novijih modela sto ima da lijeva ostane samo za kvacilo...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
E jebaj ga,izgleda da ti je problem u mjenjaču;more ti biti i samo do utvrđivača brzina,ali mislim da imaš još problema,najbolje da daš nekome tko se kuži da ti to riješi,jer mi se čini da ćeš napraviti još veći problem ako budeš tako radio
Probaj još malo poguglati za ručkice,ali ćeš teško staviti sa obujmicom dvije na jednu stranu,jer će ti bit jedna naprijed,jedna nazad
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Inače to kvačilo je jako tvrdo za stiskati, jer je takva izvedba suho sa konusnim dosijedima. Očito je da nešto ne štima sa tim kvačilom. To treba najprije riješiti.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Mislis da je problem samo kvacilo, da je mjenjac ok?
Jos nesto zaboravih, dok je hladan stisnem kvacilo i motokultivator stane, nije bitno kolika je strana, stisnuo kvacilo ili izbacio iz brzine ne mrda, tako kontam i treba biti. Medjitim kad je vruc i stisnes kvacilo on ode niz brdo...
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Trebao sam promijeniti onaj bubanj kvacila kad sam sve ostalo stavljao novo. Nekako mi se cini da on dira, lezajevi se ne cuju, sigurno razdvojim ali malo cese. Na malom gasu i moze da se salta al cim dam malo gasa ne ide. Nista, to cu rastaviti pa ubaciti malo kod komsije u stroj da ga ispolira jos jednom
Testirao sam malcer, ovaj moj sa 65cm nozem borba, udavi ga velika trava, udavi ga krticnjak... Drug ima identican malcer samo je noz pojeden taman za one dijelove gdje bi trebala biti ostrica, njegov ne gusi ni malo, ides drugom i trecom bez muke, mozda 15 cm uzi hvat al bolje i tako nego pipkati polako
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ako sam dobro shvatil, kuplung ti ne odvaja kad se zagrije, pa krči pri ubacivanju u brzine?
ako je to, razlog može biti u unutarnjem lageru na kuplungu. Jesi li ugradil 2RS ili 2Z lager
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Eeee, stani malo. "Trebao sam mijenjati onaj bubanj kvačila"? "Kad sam stavio sve novo"?

Šta si stavljao novo? Kompletno kvačilo, pola kvačila ili nešto šesnaesto?
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nisam bubanj mjenjao, mijenjao sam lamelu, korpu, oprugu, lezajeve i sajlu
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Ovako kupio sam plug obrtac kao ovaj na slici sto se kaci dolje dje freza, e sad imam i metalne tockove od honde na mali labin sam stavio,e sad sta se desava kad krenem da orem bukvalno tockovi ukopaju se u brazdu😅 dal to znaci da treba da se plug nasteluje i kako, ili da ne valja plug.... big-11448316_2014-02-14-09.36.30.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Trebaš plug naštelati
Prvo ga trebaš izravnati na ovaj bijeli vijak zavrni dok ti nije skoro vodoravno(malo mora pikirati)
Onda ga namjesti da ti lemeš stoji tako(označeno žutom) stoji tako da ti je peta(bočno od lemeša) bude 2-5 cm u zraku,ali u brazdi ne na betonu
Ka to središ plug bi u brazdi trebao stajati okomito ili blago nakošen od brazde
Da ti bude lakše podesiti možeš simulirati brazdu na betonu tako da podložiš kotač za visinu brazde takoi da mtk stoji kao da je u brazdi
big-11448316_2014-02-14-09.36.30.jpg


Ako će ti biti lakše postavi svoje slike pluga priključenog na mtk,pa će biti lakše ustanoviti gdje je greška
 
Na vrh